Bobby Lashley Drew McIntyre Christian MyWrestling

Dlaczego The Miz był WWE Championem?, Co z celebracją Bobby’ego Lashleya na RAW?, Christian Cage komentuje decyzję dotyczącą dołączenia do AEW

» W ostatnim czasie mistrzostwo WWE kilkukrotnie zmieniało właścicieli. Elimination Chamber zakończyło się realizacją kontraktu Money in the Bank, dzięki czemu The Miz pokonał Drew McIntyre’a zdobywając WWE Title. Jego świętowanie nie trwało zbyt długo, ponieważ WWE Championship zmieniło właściciela i jest nim Bobby Lashley.
W najnowszej odsłonie Wrestling Observer Radio, Dave Meltzer wyjaśnił dlaczego The Miz posiadał WWE Title.

To był sposób na zdobycie WWE Title przez Lashleya. Oficjele WWE chcą, aby Drew był pretendentem podczas pierwszej nocy, w której uczestniczyć będą fani. Poszli w tym kierunki. Gdy jesteś tygodniowym mistrzem twoja pozycja spada i wiesz, że było to do dupy. Równie dobrze możesz dać główny pas wrestlerowi, którego nie przedstawisz w walce wieczoru WrestleManii. Powiedzmy, że umieścili by tam Sheamusa. To by sprawiło, że Europejczyk wyglądałby, jak kompletny głupek. Jeżeli spojrzysz na roster WWE to zauważysz, że The Miz był heelem posiadającym walizkę MITB. Wniosek nasuwa się sam.

Na EC The Miz zdobył mistrzostwo WWE, tracąc je tydzień później. Teraz Bobby jest mistrzem i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie przed WrestleManią 37.

ZOBACZ TAKŻĘ >>>> Monday Night RAW: 8 marca 2021 – Raport

» W tym tygodniu oficjele WWE nie ogłosili wielu segmentów oraz walk na Monday Night RAW. Od samego początku promowany był segment z udziałem Bobby’ego Lashley’a celebrującego zdobycie WWE Championship razem z The Hurt Business. Zamiast tego odbył się WWE Championship Match, w którym obecny mistrz bronił pasa z The Mizem.

Z jakiegoś powodu celebracja Bobby’ego została przeniesiona/oddalona w czasie, a pozostali członkowie The Hurt Business pojawiali się w różnych momentach programu. Już wiemy, że na przyszłotygodniowym RAW, Shelton Benjamin i Cedric Alexander będą bronić RAW Tag Team Championship w starciu z członkami The New Day.

» Podczas Royal Rumble 2021 do ringu powrócił Christian Cage, który w WWE nie spędził wiele czasu. W najnowszym odcinku Oral Sessions (Renee Paquette). Cage wyjaśnił, w jaki sposób nawiązał współpracę z AEW. Z odpowiedzi wynika, iż osobą która w pewnym stopniu wpłynęła na decyzję Christiana był Jon Moxley.

Wszystko wydarzyło się w szybkim tempie. Nie byłem pewien, czy zrobię kolejny krok. Wszystkie rozmowy, które odbyłem z przedstawicielami WWE były bardzo serdeczne. Mamy dobry kontakt ze sobą, a Jon jest moim przyjacielem, więc rozmawiał ze mną dzieląc się swoją opinią na temat AEW. Pomyślałem – Ok może wyrządzam sobie krzywdę, ale jeśli nie zbadam wszystkich dostępnych opcji będę tego żałował. Następnie rozmawiałem z Tonym Khanem. Rozmowa przebiegała bardzo szybko i składnie. W ciągu tygodnia wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Powiedziałem Tony’emu Khanowi, że chcę regularnie występować, więc to może być początek ekscytującego rozdziału w mojej karierze. Mam pewną listę dawnych przeciwników, ale są tutaj również nowe twarzy, z którymi mogę się zmierzyć – Zakończył były wrestler WWE.