Tony Khan zapowiada obecność na Impact Wrestling Rebellion, Powód zwolnień w WWE – Komentarz gwiazd, Wielki sukces tygodniówki AEW Dynamite

» Prezes ALL Elite Wrestling Tony Khan wystąpił gościnnie w podcaście Busted Open Radio, gdzie wyjawił, że będzie obecny na gali Impact Wrestling Rebellion. Show odbędzie się 25 kwietnia, ale prezes zaznaczył, iż nie pojawi się sam.

W przyszłym tygodniu udam się do Nashville, aby utrzymać porządek na waszym PPV – powiedział Khan w rozmowie z Tommym Dreamerem. Zamierzam tam przyjść i upewnić się, że w pojedynku o tytuł mistrzowski nie będą się działy żadne niepożądane rzeczy, interesy. Zamierzam przyprowadzić swojego sędziego, Aubrey Edwards.

Title match o jakim mowa będzie konfrontacją z udziałem Impact Heavyweight Championa Richa Swanna i AEW World Championa Kenny’ego Omegi. Dla Edwards będzie to pierwszy występ pod szyldem AEW/Impact Wrestling. Natomiast Omega od jakiegoś czasu regularnie pojawia się w konkurencyjnej firmie (od momentu zwycięstwa z Jonem Moxleyem – grudzień i z pomocą przyjaciela Dona Callisa). AEW i Impact World Champions po raz pierwszy zmierzyli się na Hard to Kill PPV, gdzie Good Brothers oraz Kenny pokonali Swanna, Chrisa Sabina oraz Moose’a.

Prezes AEW również został regularnym bywalcem materiałów promujących tygodniówkę Impact Wrestling wspólnie z Tonym Schiavone. Jego najbardziej zauważalny występ miał miejsce 19 stycznia, kiedy na Impact przywiózł Jerry’ego Lynna, który pomógł Private Party w odniesieniu zwycięstwa w walce o miano pretendentów do Impact Tag Team Championships.

» Kilka dni temu z federacją World Wrestling Entertainment pożegnali się: Samoa Joe, Mickie James, Billie Kay, Peyton Royce, Bo Dallas, Wesley Blake, Kalisto, Tucker, Chelsea Green oraz Mojo Rawley. Portal F4WOnline.com informuje, że wspomniane gwiazdy obowiązuje 90-dniowa klauzula, przez co w konkurencyjnej firmie pojawić się będą mogli nie wcześniej niż w środę 14 lipca 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE >>> BREAKING NEWS: Fala zwolnień w WWE!

Osobą która poinformowała gwiazdy o zwolnieniu był John Laurinaitis. Szef WWE Talent Relations jako powód zwolnienia podał „cięcia budżetowe” spowodowane pandemią koronawirusa. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to z firmą pożegnało się jeszcze więcej osób.

Mickie James za pośrednictwem Twittera podziękowała prezesowi WWE za współpracę:

Jestem wdzięczna za wspomnienia oraz obecność w szatni. Dziękuję wszystkim fanom. Nie oczekuj, że wizje innych będą tak wielkie, jak twoje własne marzenia. Dziękuję @VinceMcMahon #AlwaysBlessedAndGrateful.

Chelsea Green również skomentowała swój pobyt i odejście z WWE:

Z WWE posiadam jedno wspomnienie. Nie zrobiłam tego, co zamierzałam, ale jestem dumna z pobytu w firmie. Jestem dumna z tego, że wracałam silniejsza, za każdym razem, kiedy byłam kontuzjowana. Minęło kilka lat, ale u mnie nic się nie zmieniło. Wciąż jestem dziewczyną i wyruszam w kolejną podróż. Odzyskam kontrolę, zmienię koncentrację i zamierzam zrobić to, do czego zawsze dążyłam – wyrobić sobie markę. To był krótki i słodki moment. Do zobaczenia w telewizji.

» Wiceprezes wykonawczy AEW Cody Rhodes oraz lider The Inner Circle za pośrednictwem portali społecznościowych skomentowali sukces, jaki odniosła tygodniówka AEW Dynamite w tym tygodniu.

W październiku 2019 roku byliśmy świadkami debiutu AEW Dynamite. OD tego momentu oglądalność cotygodniowego programu wahała się pomiędzy 800 tysięcy, a 1 milion. W tym tygodniu Dynamite oglądało 1.219 miliona widzów, co jest niesamowitym osiągnięciem. Według niektórych źródeł wpływ na oglądalność ma to, że tygodniówka WWE NXT przeniesiona została na wtorek, więc o Bitwie możemy już zapomnieć.

ZOBACZ TAKŻE >>> WWE NXT 13 kwietnia 2021: Raport

Rhodes podziękował AEW World Tag Team Champions The Young Bucks, którzy zmierzyli się z Reyem Fenixem oraz PAC. Słowa pochwały nie ominęły również TNT Championa Darby’ego Allina i Matta Hardy’ego, którzy byli częścią main eventów.

„TY. Zabójrzy opener. TK fantastycznie poprowadzony pokaz, a main event z udziałem Darby’ego i Matta najlepszy od dawna, gratulacje dla nich – napisał Cody na Twitterze.

“DEMO GOD….. @aew #DemoGod,” dodał Chris Jericho.