WWE NXT 13 kwietnia 2021: Raport

Znajdujemy się w Capitol Wrestling Center w Orlando, więc rozpoczynamy pierwszy, wtorkowy odcinek WWWE NXT TV.

Do ringu zmierzają Scarlett oraz WWE NXT Champion Karrion Kross. Wspomniana dwójka prezentuje fantastyczne wejście, które otrzymało spory pop ze strony fanów wrestlingu. Wtorkowa edycja WWE NXT Takeover Fallout rozpoczęła nową erę w historii WWE NXT. Show komentują Vic Joseph, WWE Hall of Famer Beth Phoenix oraz Wade Barrett.

Mistrz powiedział, że czas zawsze zatacza koło. W tym momencie usłyszał, jak fani skandują “Zasłużyłeś na to”. Wrestler dodał, że to była kwestia czasu zanim powróci do ringu, zostanie nowym mistrzem WWE NXT, czyli odzyska to czego nie stracił. Kross dopowiedział, że Finn Balor jest jednym z najlepszych wrestlerów, z którymi miał okazję walczyć na jednym ringu, ponieważ odnosił sukcesy wszędzie, gdzie występował. Według Karriona, Balor ma jedyną słabość, ponieważ uważał, iż słabością nowego mistrza są emocje/uczucia, co nie do końca było prawdą, ponieważ są one siłą napędową i jeżeli nauczy się ją kontrolować będziesz niezwyciężony.

Nowy WWE NXT Champion stwierdził, że dowodzi rosterem WWE NXT, więc obiecuje, iż jest najbardziej głodnym facetem na świecie, dlatego też nie zamierza spocząć na laurach i trenować ciężko, bo to jego przeznaczenie. Karrion dopowiedział, że nie dba o to, z kim przyjdzie mu się zmierzyć oraz ile ta osoba ma zer na swoim koncie bankowym, ponieważ nieważne, jak płynie czas i tak dopadnie jego rywali. Po tych słowach Kross wzniósł mistrzostwo NXT w geście triumfu, co spodobało się Scarlett i para opuściła ring udając się na zaplecze.

Komentator WWE NXT, Vic Joseph potwierdził, że odcinek “Takeover: Stand and Deliver” jest najczęściej oglądanym TakeOver w historii. Następnie otrzymaliśmy pakiet materiałów wideo z wydarzeń, które miały miejsce podczas dwudniowego wydarzenia poprzedzającego WrestleManię 37.

Komentatorzy WWE NXT potwierdzili, że dziś wieczorem pojawi się WWE NXT Women’s Champion Raquel Gonzalez. Ponadto otrzymamy ekskluzywny materiał wideo z Unsanctioned Matchu, w którym Adam Cole zmierzy się z Kylem O’Reillym.

Tymczasem nadszedł czas na pierwszy pojedynek dzisiejszego wieczoru, czym jest tag team match z udziałem mistrzów WWE NXT Tag Team.

NXT Tag Team Titles Match:
Killian Dain & Drake Maverick vs. MSK

Od samego początku to pretendenci starali się zdominować mistrzów, co udawało się za każdym razem, kiedy w ringu obecny był Killian Dain. Zauważalna jest niesamowita przemiana, jaką wykonał Dain od momentu dołączenia do WWE NXT. Mistrzowie tag teamowi zdobywali przewagę za każdym razem, gdy w ringu za przeciwnika mieli Drake’a Mavericka, zważywszy na jego komediowy gimmick, czym zyskał aprobatę ze strony fanów zgromadzonych na arenie w Capitol Center. W trakcie walki Killian Dain wyprowadził powerbomb, co spodobało się jego tag team partnerowi, który chciał być częścią kolejnej akcji w wykonaniu świetnie zbudowanego wrestlera. Ten niestety wynosząc byłym wrestlerem Impact Wrestling do góry trzepnął nim o ring, gdyż rywal wykonał unik. Mistrzowie poszli za ciosem wyprowadzając akcję kończącą , po której zakończyli pojedynek broniąc NXT Tag Team Titles.

Zwycięzcy: MSK

Po walce MSK świętują swoje zwycięstwo natomiast Killian Dain sprawdza, w jakim stanie jest Drake Maverick. Do ringu przybył Alexander Wolfe rozpraszając uwagę Daina, co wykorzystali Marcel Barthel oraz Fabian Aicher. Imperium wykonało swoją charakterystyczną pozę nad leżącymi wrestlera, po czym udali się na zaplecze. Warto zauważyć, że nie było z nimi WWE NXT UK Championa WALTERA, ponieważ po zwycięstwie odniesionym w starciu z Tommaso Ciampą powrócił do Wielkiej Brytanii.

Na zapleczu widzimy rozmawiających Aliyah z Robertem Stonem na temat WWE NXT Women’s Tag Team Championship. Do segmentu włączyła się Mercedes Martinez chwytając Aliyah za gardło, ponieważ chciała otrzymać pozostałą część gotówki. W obronie Aliyah stanęła Jessi Kamea wyzywając Mercedes do walki, więc takowe starcie obejrzymy w późniejszej części programu.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo przypominający wydarzenia, które miały miejsce podczas Unsanctioned Matchu na TakeOver. Następnie widzimy Rodericka Stronga oraz jego żonę Marinę Shafir przybywających do budynku, w którym odbywa się tygodniówka NXT TV.

Następnie ukazało się wideo, na którym widać, w jaki sposób wrestlerzy zostali przetransportowani do karetek, które zabrały ich do pobliskiego szpitala.

Single Match
Mercedes Martinez vs. Jessi Kamea

Pojedynek z animuszem rozpoczęła Jessi Kamea, która od samego początku starała się zdobyć kontrolę nad bardziej utytułowaną rywalką. Dominacja Jessi nie trwała zbyt długo, ponieważ zakończyła się w momencie nieudanej próby crossbody z narożnika, co wykorzystała była uczestniczka turnieju Mae Young Classic. Zwyciężczyni, czyli Mercedes Martinez ruszyła w kierunku Roberta odbierając gotówkę z jego rąk, a następnie skonfrontowała się z jednym z komentatorów WWE NXT.

Zwyciężczyni: Mercedes Martinez

Na zapleczu McKenzie Mitchell przeprowadziła krótki wywiad z The Way. Johnny Gargano powiedział, że dyrektor generalny WWE NXT William Regal próbuje z nimi zadzierać, umieszczając ich w eight tag team matchu, ale pokażą całemu światu, jak świetnie radzą sobie w ringu. Austin Theory dodał, że dziś wieczorem, nie zamierza grać z Dexterem Lumisem w żadne sztuczki, ponieważ chce dać mu nauczkę. Candice LeRae dodała, że Ember Moon oraz Shotzi Blackheart miały wiele szczęścia na TakeOver, więc dziś wspólnie z Indi Hartwell zajmą się tym, co nie zostało zrobione podczas TakeOver. Indi dodała, że możliwość przebywania na jednym ringu z Lumisem sprawi, iż będzie mogła załatwić niedokończone sprawy.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem “Swerve” Scotta, który powiedział, że na TakeOver zaprezentował wszystkim, jak wielką gwiazdą stał się w ostatnim czasie. Wrestler wspomniał również o eliminacjach w Gauntlet dodając, że wykończy Leona Ruffa, ponieważ ma go dość.

Undisputed NXT Cruiserweight Title Match:
Kushida vs. Santos Escobar

Do ringu przybyli Undisputed NXT Cruiserweight Champion Santos Escobar, Joaquin Wilde oraz Raul Mendoza. Mistrz powiedział, że nie posiada tytułu zapomnianej dywizji, ponieważ narodziło się Legado del Fantasma. Mistrz dodał, że do jego rodziny należą wojownicy, którzy się nie poddają, dlatego dziś wieczorem…. segment przerwał KUSHIDA wyzywając mistrza do walki.

Konfrontacja rozpoczęła się od wymiany ciosów z obu stron. Zwycięsko z tego brawlu wyszedł pretendent, który nie zwlekając ruszył za ciosem. Mistrz nie pozostając dłużnym odpłacił swojemu rywalowi i to właśnie on przez większą część potyczki prowadził akcję w kwadratowym pierścieniu, wyprowadzając różne akcje najwyższego ryzyka. Niespodziewanie wrestler z Azji przypiął ówczesnego mistrza odbierając mu tytuł mistrzowski. Na pewno jest to wielkie zaskoczenie, ponieważ mało kto spodziewał się, że na tygodniówce poznamy nowego mistrza. Po walce Escobar kłócił się z sędzią, a swoje zwycięstwo celebrował nowy mistrz.

Zwycięzca: KUSHIDA został nowym mistrzem

Na zapleczu obecni są Timothy Thatcher oraz Tommaso Ciampa, który opowiedział o ostatnich wyzwaniach, które przeszli. Wrestler dodał, że nie zwyciężyli każdej rozgrywki, ale zdali test i są teraz silniejszą jednostką gotową do zmierzenia się z nowym światem WWE NXT. Thatcher dodał, że jest nowy NXT Champion, są nowi NXT Tag Team Champions, więc którą ścieżkę powinni wybrać? Ciampa ostrzegł MSK przed nadchodzącą rywalizacją.

Po krótkiej przerwie w szatni nowego mistrza obecny jest dyrektor generalny WWE NXT William Regal, który pogratulował zwycięstwa Kushidzie. Segment przerwał Jordan Devlin mówiąc, że bogowie spoglądają na nowego mistrza, ponieważ na jakiś czas wraca do swojego domu, ale w przyszłości zobaczy Kushidę w walce o mistrzostwo..

W ringu obecna jest Dakota Kai, który zaprezentowała nową WWE NXT Women’s Champion Raquel Gonzalez. Mistrzyni została przywitana sporym popem przez fanów.

Mistrzyni powiedziała, że ponad rok temu miał miejsce wielki debiut, ale wróciła do domu, ponieważ nie była gotowa. Raquel dodała, że jej zamiarem było ciężko pracować, trenować i nigdy się nie poddać. Półtora roku później stoi tutaj jako NXT Women’s Champion i jedyną osobą, która zdała sobie sprawę z jej poświęcenia była Kai. Mistrzyni wspomniała o ich wspólnym sukcesie, ponieważ nie było by jej tutaj bez Kai i mimo, iż szanuje Io Shirai, która była wielką mistrzynią, nastała nowa era…. ERA RAQUEL GONZALEZ.

ZOBACZ TAKŻE >>> MW-Studio LIVE #58 – WrestleMania 37

Po słowach wypowiedzianych przez mistrzynię na arenie pojawiła się Franky Monet znana również jako Taya Valkyrie. Franky pogratulowała zwycięstwa nowej mistrzyni w języku angielski, a później w hiszpańskim. Była wrestlerka Impact Wrestling powiedziała, że jest tutaj, aby oficjalnie przedstawić się mistrzyni oraz całemu światu będąc częścią najlepszej kobiecej dywizji na świecie stała się bardziej błyszczącą gwiazdą. Franky powiedziała, że Raquel będąc na szczycie coraz częściej będzie się z nią spotykać. Mistrzyni odpowiedziała, że jest dziś w dobrym nastroju, ale jeśli znowu jej przerwie to wepchnie jej pieska w cztery litery. Franky potwierdziła, że co wtorek zamierza spotykać się z nową mistrzynią kobiet WWE NXT. Po tych słowach udała się na zaplecze. Nowa RAW Women’s Champion Rhea Ripley pojawiła się na arenie, co spodobało się fanom. Wrestlerki / Mistrzynie pogratulowały sobie zwycięstwa przytulając się. Niespodziewanie do segmentu dołączyła nowa WWE SmackDown Women’s Champion Bianca Belair, a na telebimie widzimy retrospekcję zdjęć z udziałem wszystkich trzech kobiet prezentując ich początki w WWE NXT. Mistrzynie przytulają się i wspólnie celebrują wielki sukces, gdyż wrestlerki wywodzące się z NXT są mistrzyniami wszystkich trzech brandów.

Pete Dunne wypowiedział się na temat zwycięstwa odniesionego w starciu z KUSHIDĄ podczas TakeOver, gdzie udowodnił, że jest najlepszym technikiem w całym WWE. Wrestler rzucił wyzwanie każdemu wrestlerowi, niezależnie od marki, więc czas na powrót do ringu WWE NXT.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem wielku gwiazd japońskiej sceny wrestligowej, a w tym Sarray dawniej Sareee . Na zapleczu McKenzie Mitchell poprosiła GM NXT o kilka słów na temat Sarray. William powiedział, że Sarray wniesie to, co najlepsze, a jej debiut nastąpi w przyszłym tygodniu. Wywiad zakończył się przedwcześnie, ponieważ potwierdził, że ma do załatwienia niedokończone sprawy.

W biurze Dyrektora Generalnego NXT czekali Roderick Strong i Marina Shafir. Wrestler wręczył kopertę Regalowi informując go, że zakończył, po czym byliśmy świadkami uścisku dłoń pomiędzy obiema stronami. W międzyczasie Regal stwierdził, że Strong był uciążliwy, ale jest profesjonalistą i zawsze będzie mile widziany w NXT.

Single Match
Leon Ruff vs. Isaiah “Swerve” Scott

Mało widowiskowy pojedynek, w którym obejrzeliśmy techniczny wrestling, ale zważywszy na poprzednie dokonania obu wrestlerów, mogliśmy się spodziewać czegoś więcej. Pojedynek w znaczącej części prowadzony był przez Swerve, co ostatecznie umożliwiło mu zwycięstwo.

Zwycięzca: Isaiah “Swerve” Scott

Na zapleczu McKenzie przeprowadziła krótki wywiad z Zoey Stark pytając wrestlerkę o tym, jak wyglądało jej pierwsze TakeOver. Stark powiedziała, że cztery miesiące temu walczyła o związanie końca z końcem, a teraz jest tutaj i na TakeOver pokonała Toni Storm. Wrestlera dodała, że ciężko trenowała, aby dostać się do miejsca, w którym obecnie się znajduje, więc czuje się fantastycznie, a jej oczy skierowane są na NXT Women’s Championship. Segment przerwała Mercedes Martinez sugerując, że nikt nie marnuje czasu na kogoś takiego, ponieważ wszyscy wiedzą, że to ona jest pretendentką, a nie nowicjuszka, jak Stark.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem członków IMPERIUM. WWE NXT UK Champion WALTER opowiedział o zdominowaniu pojedynku podczas TakeOver jednocześnie chwaląc Tommaso Ciampe za dobry występ. Mistrz dodał, że krucjata Imperium mająca na celu uhonorowanie tego sportu dopiero się zaczyna i będą rosnąć w siłę rozwijając się.

Na zapleczu Swerve został zaatakowany przez Ruffa, więc McKenzie nie przeprowadziła wywiadu ze zwycięzcą poprzedniego pojedynku.

Eight Tag Team Match
The Way vs. Bronson Reed, Dexter Lumis, Ember Moon & Shotzi Blackheart

Od samego początku pojedynek prowadzony był na bardzo wysokich obrotach. Dexter oraz Bronson wielokrotnie podkreślali swoją fizyczną dominację nad przeciwnikami, ale The Way wykorzystywali każdą chwilę nieuwagi, każde rozproszenie oponentów. Lumis od momentu dołączenia do WWE NXT stał się zupełnie innym facetem, niż ten którego oglądaliśmy chociażby w Impact Wrestling. Aktualnie jeden z najlepszych wykonawców w WWE NXT był zaangażowany w akcję na ringu przez większość czasu.
Potyczka nie trwała zbyt długo, a zwycięzcy tej rywalizacji nie sprawili sensacji odnosząc cenne zwycięstwo.

Zwycięzcy: Bronson Reed, Dexter Lumis, Ember Moon i Shotzi Blackheart

Po pojedynku zwycięzcy celebrowali swoje zwycięstwo bez Lumisa, który przedwcześnie udał się na zaplecze. Po walce Vic potwierdził, że Kyle O’Reilly pojawi się na przyszłotygodniowym odcinku WWE NXT TV. Tym akcentem kończymy telewizyjny odcinek NXT.