Zapowiedź gali MZW Revolution!

MZW Revolution 2016
05.11.16
godz. 19:30
Głuchołazy
Hala GOSiR

Informacja z wydarzenia na Facebooku:

Maniac Zone Wrestling pragnie serdecznie wszystkich zaprosić na wielką galę MZW Revolution 2016, która odbędzie się już 5 listopada w Głuchołazkiej hali GOSiR.

Gwiazdy z Polski, Szwecji, Niemiec, Czech, a nawet Ukrainy!
Europejskie wydarzenie, ktorego nie można przegapić.

Wstęp to jedyne 10zł!
Akceptowana będzie również opolska karta rodziny +, co daje Wam zniżkę na wstęp!

Otwarcie drzwi godz. 19:00
START godz. 19:30


Oficjalne informacje: co, gdzie i kiedy już za nami. Czas więc przejść do części w której przybliżmy sobie kartę walk tej gali, a ja napiszę co o poszczególnych walkach sądzę i na kogo w nich typuję.

Zapraszam do lektury 🙂

Bez owijania w bawełnę. Z niecierpliwością czekam na tę walkę z jednego powodu. Lider… a raczej Black Joker. Nie będę ukrywał, że niektórych wrestlerów MZW takich jak Shadow, SIWY, czy właśnie Lider pierwszy raz zobaczyłem na YouTube podczas oglądania PXW, czyli jednej z najpopularniejszych grup backyardowych w Polsce. Nie jest tajemnicą, że ci zawodnicy tam występowali, bo raczej nie jest to też powód do wstydu. Backyard mają jednak już za sobą… To były świetne czasy (zapewne zarówno dla fanów jak i samych zawodników ówczesnego PXW), jednak minęło już kilka lat odkąd PXW zamknęło swoją działalność i warto spojrzeć na to co obecnie słychać u takich gości jak Shadow oraz Lider. Ten pierwszy odszedł z PXW nieco szybciej niż pozostali i w 2012 roku rozpoczął treningi w Do or Die Wrestling. Tam również stoczył dwie walki, po czym w kwietniu 2014 padła informacja o powstaniu nowej polskiej federacji – Maniac Zone Wrestling w której rosterze znalazł się właśnie Shadow. Obecnie po pokonaniu Justina Joy’a na gali Beatdown, „Cień” jest posiadaczem pasa mistrzowskiego MZW. Dla Lidera jutrzejsza gala będzie zaś debiutem na profesjonalnym ringu. Oczywiście ma on już za sobą masę ciężkich treningów w Szkółce MZW, jednak to jutro czeka go tak naprawdę najpotężniejsze zadanie. Praktycznie każdy kto oglądał w przeszłości „gale” PXW z jego udziałem czeka na tę walkę tak samo jak ja. W jakiej formie jest stary dobry Joker? Czy w profesjonalnym ringu zaprezentuje się tak samo doskonale jak za czasów PXW? Pytań jest wiele, a odpowiedzi na nie otrzymamy już jutro. Dla mnie zdecydowanie najciekawsze wydarzenie gali tuż za main eventem o którym za chwilę.

Typ: Lider

Pierwsza obrona pasów mistrzowskich przez Jędrusia Bułeckę i Stanisława Van Dobroniaka. Ich przeciwnikami – Niemcy. A, konkretniej Catch Connection, czyli tag team złożony z Alexandra Reicha i Ronny’ego Kesslera. Obaj mieli okazję już występować w Polsce i udowodnili, że w ringu potrafią wiele. Są to wrestlerzy prezentujący bardzo efektowny styl w ringu, co może być lekką przeszkodą dla Jędrusia i Stanisława, którzy nastawieni są z kolei na akcje siłowe. Co warto zaznaczyć, przed walką bardzo dobre promo nagrał Stanisław. Było to zdecydowanie najlepsze promo tego oto wrestlera w MZW, jednak pytanie brzmi… Czy umiejętności za mikrofonem przełożą się na umiejętności w ringu? Czy walka ta spełni oczekiwania fanów? To jest kolejne pytanie na które odpowiedź poznamy dopiero jutro, jednak jednego Zbójnicy mogą być pewni… Wspaniałego dopingu. Za każdym razem, gdy Jędruś i Stanisław pojawiają się w Głuchołazach otrzymują niesamowite wsparcie ze strony publiczności. Nie mam wątpliwości, że i tym razem publiczność ich nie zawiedzie. Na kogo stawiam? Teoretycznie walka łatwa do wytypowania, przynajmniej tak mi się wydaje. Zbójnicy poradzą sobie z Catch Connection i obronią tym samym swoje tytuły.

Typ: Zbójnicy

Kolejna walka z udziałem Stanisława Van Dobroniaka. Można byłoby się zastanawiać po co? Ma już walkę w której będzie musiał bronić wraz z Jędrusiem pasów mistrzowskich, a tu otrzymuje jeszcze Triple Threat Match. Trzeba przyznać, że decyzja trochę zadziwiająca, ale skoro MZW tak zadecydowało, może mieć to jakieś podłoże. Na pewno cieszy fakt, iż kolejny raz swoje umiejętności w Polsce zaprezentuje SkullEvil, którego naprawdę bardzo mocno wspieram i chciałbym, aby ten zawodnik wciąż się rozwijał. Co do trzeciego, tajemniczego rywala… mam swój typ… ale nie będę go zdradzał 😀 Pewnie zapytacie dlaczego, a ja wam będę musiał odpowiedzieć, że mój typ jest na tyle pewny, że jak go wam zdradzę niektórzy mogą zepsuć sobie niespodziankę 😀 I właściwie tyle można póki co o tej walce powiedzieć. Liczę na to, że będzie trzymała poziom, a emocje będą do samego końca.

Typ: Nieznany przeciwnik 😉

W sumie ciekawa walka. Szczerze mówiąc, spodziewałem się dla Alexa Arthura czegoś większego, a tu pewnie przegra w dodatku odliczony przez Hexię. Nie mówię, że jest to złe rozwiązanie, bo w tym przypadku chyba najpewniejsze i najbardziej rozsądne, natomiast nie wróżyłbym po tej walce większego sukcesu dla Alexa w ringu MZW. Co do dwójki Mr. B – Hexia to mogą oni nieźle namieszać w najbliższym czasie, a samo połączenie tych postaci jest raczej dobrym pomysłem, ze względu na to, że więcej kobiet w rosterze MZW brak. Zastanawia mnie też kwestia Zeritusa, który jak pamiętamy na ostatnich galach MZW był związany z Hexią. Czyżby o tej dwójce zapominamy i w miejsce Zeritusa wstawiamy Mr. B? Może być i tak.

Typ: Mr. B & Hexia

Pierwsza walka o VcV Original Championship na polskiej ziemi. Trzeba przyznać, że ciekawie wygląda ta współpraca na linii MZW – VcV i może to pomóc w rozpowszechnieniu swojego produktu obu stronom. Przyznam się jednak, że nie oglądam umieszczanych w Internecie gal VcV i mało wiem na temat Demona oraz R.J. Koldy, więc też nie mogę szerzej wypowiedzieć się na temat tej walki. Pewne jest jednak to, że zwycięży obecny posiadacz pasa, no bo czemu miałby tracić go akurat w Polsce? 😉

Typ: Demon

No i czas na main event, który był już pewny po zakończeniu gali Beatdown, gdzie to po walce Shadowa z Justinem, na ring wszedł Asmund, aby zmierzyć się wzrokiem z nowym mistrzem. To była jednoznaczna deklaracja, że wkrótce tę walkę zobaczymy. Plakat listopadowej gali tylko to potwierdził, jednak do oficjalnego wyzwania doszło podczas proma które nagrał Asmund. Zostało one nagrane w klimatycznym dla Asmunda miejscu i zrobiło pozytywne wrażenie na fanach MZW. Długo na odpowiedź Shadowa czekać nie musiał, ale najciekawsze w tym wszystkim było to co zaproponował mistrz MZW. Mowa oczywiście o walce w stypulacji 2 out of 3 falls Match, której w Maniac Zone Wrestling jeszcze nie było. Oznacza to, że publiczność zgromadzona w głuchołaskiej hali GOSiR będzie mogła liczyć na długi i pełen emocji pojedynek. Ze względu na ustaloną stypulację, jest to wydarzenie które zapowiada się najciekawiej i z pewnością obaj zawodnicy nikogo nie zawiodą. Choć Asmund na papierze jest groźnym przeciwnikiem dla Shadowa i realnym kandydatem do zdobycia mistrzostwa, wątpię, aby miał dokonać tego już jutro. Tak jak mówiłem, walka na pewno będzie zacięta, ale w ostateczności to Shadow odniesie zwycięstwo.

Typ: Shadow


Oprócz sześciu zapowiedzianych walk na gali pojawią się także tacy zawodnicy jak Dynamite Dave, Matt Dough, Christopher Anthony oraz Red Thunder, który dostał ostatnio ciekawą propozycję od pewnej osoby:

Myślę, że trochę więcej odnośnie całej tej sytuacji dowiemy się jutro.

Tak jak wspomniałem, oficjalnie zapowiedzianych jest 6 walk, ale co mogę powiedzieć już teraz, łączna liczba pojedynków będzie większa. Osobiście zakładam, że dojdą jeszcze 2, co łącznie daje nam aż 8 walk. Czy rzeczywiście tak będzie? O tym przekonamy się już jutro.

Choć gala zapowiada się naprawdę ciekawie, a co niektóre osoby twierdzą nawet, że będzie to najlepsza gala MZW w całej historii istnienia organizacji, tym razem w Głuchołazach mnie zabraknie. Oznacza to, że tym razem żadnej większej relacji po gali niestety nie będziecie mogli się od nas spodziewać, jednak nie martwcie się, gdyż gdy tylko wyjdzie DVD (a są takie plany), na pewno napiszemy coś wincyj. Do tego Tomasz Warchoł z „Wrestlingowym Szlakiem” będzie specjalnie dla Was relacjonował poszczególne momenty z gali LIVE! Dlatego już teraz zapraszamy na profile Wrestlingowym Szlakiem, aby jutro od 19:30 śledzić je na bieżąco:

https://www.facebook.com/Wrestlingowym-Szlakiem-530977877011456/?ref=ts&fref=ts

https://www.youtube.com/channel/UC-8ZBJEbEmSCg2PViXNHQjA

I to chyba byłoby już na tyle jeśli chodzi o dzisiejszą zapowiedź. Na koniec podsumowując, liczę na dobre show, mam nadzieję, że głuchołaska publiczność nie zawiedzie, a całą galę będzie można gdzieś później obejrzeć 😉

Tak jak mówiłem, w Głuchołazach mnie nie będzie, ale będę za to we Wrocławiu, gdzie zresztą już teraz wszystkich serdecznie zapraszam. Tam gala zaplanowana jest na 18. dzień lutego i z pewnością będzie to wielkie wydarzenie dla całego polskiego wrestlingu. Będę tam ja, ale będą też inni… fajni… goście. Szczegóły tego co planujemy już wkrótce! 🙂