Z ostatniej chwili: Byłe Studio WCW i Impact Wrestling nowym „domem” AEW Dark

Federacja All Elite Wrestling podąża śladami WCW oraz Impact Wrestling, dzięki czemu nowym miejscem, w którym odbywać się będą tapingi tygodniówki Dark będzie Universal Studios w Orlando.

Na początku lata prezes All Elite Wrestling Tony Khan udzielił wywiadu, w którym zauważył, że zamierza wykorzystać nowe miejsce do nagrywania tapingów tygodniówki AEW Dark oraz innych eventów.

Przed Dynamite nagrywaliśmy tapingi Dark. To się zmieni. Zamieramy teraz nagrywać Elevation przed Dynamite – powiedział Khan. Tak więc będzie to krótsza wersja Elevation. Zamierzam znaleźć odpowiednie miejsce do nagrywania tygodniówki Dark oraz innych materiałów, które będą z najwyższej półki. Nie mogę się tego doczekać. Wydaje mi się, że to miejsce będzie niesamowite i tam będzie się działo wiele pozytywnych rzeczy. Wspaniale było móc robić to wszystko pod jednym dachem, na jednym tapingu. Będziemy mogli teraz poświęcić sto procent uwagi wyłącznie na Dark, bez konieczności rozmyślania o Dynamite, Rampage czy Elevation.

Andrew Zarian z Mat Men Podcast potwierdził, że nowym miejscem, w którym będą odbywały się tapingi tygodniówki AEW Dark będzie Universal Studios w Orlando. To samo miejsce przez wiele lat wykorzystywane było przez federację TNA / Impact Wrestling.

Dave Meltzer w najnowszej aktualizacji Wrestling Observer potwierdził, że w przyszłości AEW Dark będzie nagrywane w Universal Studios z udziałem publiczności.

TNA / Impact Wrestling w przeszłości korzystało w Universal Studios w Orlando z trzech różnych scen dźwiękowych. W latach 2004-2013 z Soundstage 21, a następnie z Soundstage 19, 20 oraz 21 aż do kwietnia 2018 roku. Firma nie pobierała opłat za wstęp na poszczególne tapingi i wygląda na to, że All Elite Wrestling podpisało taką samą umowę z Universal. Warto zauważyć, że WCW wykorzystywało Soundstage 21 w tygodniówkach WCW Worldwide, WCW Pro oraz WCW Saturday Night.

Przyszłotygodniowy odcinek AEW Dark będzie zawierał pojedynki, które zostały nagrane w Chicago. Wiele wskazuje na to, iż w przyszłym tygodniu firma AEW rozpocznie swoją działalność w nowej lokalizacji. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy tygodniówka Dark będzie nagrywana co tydzień w Universal, czy za jednym razem stworzy kilka tapingów.

AEW Dark emitowany jest w każdy wtorek na oficjalnym kanale AEW na YouTube.