WWE Friday Night SmackDown 27 sierpnia 2021: Raport

Pora na pierwszą galę SmackDown od Summerslam! To właśnie dziś będziemy świadkami wyjaśnień zdarzeń, do których doszło na najgorętszej gali lata.

 

Show rozpoczyna nowa mistrzyni SmackDown, która cieszy się, że wróciła na sam szczyt. Teraz, kiedy nie walczy już tylko dla siebie, jest o wiele bardziej groźniejsza niż dotychczas. Becky nie czuje się winna tego co wydarzyło się na Susmmerslam, wszystko w WWE kręci się wokół odpowiedniego timingu, a ona go wykorzystała. Na arenie pojawia się była mistrzyni, która pragnie dziś rewanżu. Nagle na stage’u pojawia się także Zelina Vega, która wyśmiewa żądania Bianci, gdyż sama żąda walki z Becky. Na arenie pojawia się także Carmella, która zbyt późno dowiedziała się o zastępstwie na Summerslam przez co nie była dobrze przygotowana. Na arenie pojawia się również Liv Morgan, która też zgłasza swoją gotowość do walki z Becky, która ostatecznie odmawia jakiejkolwiek propozycji walki i opuszcza ring. Po tym zdarzeniu między pozostałymi paniami wywiązał się brawl.

 

Fatal 4 Way Elimination Match 

Bianca Belair vs. Carmella vs. Liv Morgan vs. Zelina Vega

Zwycięzca – Bianca Belair

 

Na zapleczu Paul Heyman podkreśla, że zawsze stoi po stronie Romana Reignsa. Stojąc pod szatnią mistrza, Heyman spotyka The Usos, którzy oskarżają adwokata, że wiedział, iż Brock Lesnar wróci na Summerslam.

 

Singles Match

Cesaro vs. Chad Gable

Zwycięzca by DQ – Cesaro

Do dyskwalifikacji doprowadził Otis, który zaatakował Szwajcara. Po walce Alpha Academy w dalszym ciągu atakowało zwycięzcę tej walki.

 

Na parking podjeżdża w drogim samochodzie Baron Corbin, który stwierdza, że szczęście w końcu jest po jego stronie. Następnie pojawia się on na arenie gdzie prezentuje nam krótkie video jego pomyślnej przygody w Vegas. Teraz jest on szczęśliwym Corbijem, który zaprasza do ringu Big E’go. Zrobił to, gdyż chciałby kupić walizkę Money In The Bank. Jej posiadacz jednak nie jest skory na oferty Corbina i je wyśmiewa.

 

Na zapleczu Edge opowiada, że pora pójść naprzód. Konflikt z Sethem Rollnsem jest skończony, teraz pora na mistrzostwo Universal.

 

Na zapleczu jest też Seth Rollins, który gratuluje Edge’owi zwycięstwa.. Na Summerslam Kanadyjczyk zyskał jego szacunek. Ponadto zauważa, że aby dostać szansę o mistrzostwo Universal musi bardziej upodobnić się do Edge’a.

 

Tag Team Match

Rick Boogs & Shinsuke Nakamura vs. Dolph Ziggler & Robert Roode

Zwycięzcy – Rick Boogs & Shinsuke Nakamura

 

Na zapleczu Rey uważa, że powinien teraz usunąć się w cień, by Dominik mógł rozbłysnąć. Dlatego też załatwił dziś u Adama Pearce’a nieznanego rywala dla syna.

Singles Match 

Dominik Mysterio vs. Sami Zayn

Zwycięzca – Sami Zayn

 

Pora na rodzinną celebrację Romana Reignsa, podczas której przekazuje on mikrofon Heymanowi. Ten podkreśla, że publika może dziś w końcu uznać zarówno mistrza Universal, jak i mistrzów Tag Team. Następnie zauważa, że dzięki Reignsowi, nikt nie musi się już niepokoić obecnością Johna Ceny w WWE. Na arenie pojawia się jednak Finn Balor, który chciał wyzwać Reignsa o walkę o pas na następnym pay-per-view. Jednak nie może on już nikomu ufać jako, że zarówno Edge pragnie walki o tytuł, jak i Brock Lesnar powrócił. Z tego też wyzywa Romana na walkę o mistrzostwo, która ma się odbyć na następnym SmackDown. Nagle atakuje on rodzinę, a do pomocy przyłączają się The Street Profits, którzy pomagają Balorowi uporać się z zagrożeniem. W ten sposób kończymy dzisiejszy epizod SmackDown.