WWE Friday Night SmackDown 24 stycznia 2020: Raport

Pora na ostatnią tygodniówkę WWE przed zbliżającym się wielkimi krokami Royal Rumble! Jak na niedzielne wydarzenia przygotował się roster SmackDown? Jak zakończyło się podpisywanie kontraktu na walkę o mistrzostwo Universal? Najwyższy czas się tego dowiedzieć! Znajdujemy się dziś w American Airlines Center w Dallas w stanie Texas.

 

Six Man Tag Team Match

The Usos & Roman Reigns vs. Dolph Ziggler, Robert Roode & King Corbin

Zwycięzcy – The Usos & Roman Reigns

W trakcie walki kontuzjowany został Jimmy Uso przez co udał się na zaplecze, walka toczyła się w dalszym ciągu, lecz już 2 na 3. Pod koniec starcia powrócił jednak i wyrównał szanse.

 

Na stage’u Michael Cole przeprowadza wywiad z Lacey Evans. Twierdzi ona, że stanęła przeciw Sashy i Bayley, ponieważ nie lubi tyranów. Pretendentka do mistrzostwa uważa, że nie ma rzeczy, których nie da się osiągnąć, dlatego powinniśmy stawić czoła swoim wyzwaniom. Ponadto w niedzielę ma szansę pokazać, że ludzi, którzy ci dokuczają i mają z tego uciechę trzeba nauczyć dobrego wychowania. Po niedzielnym zwycięstwie Evans zamierza być liderem, który będzie inspirował pozostałych oraz im pomagał. Dalszą część wywiadu przerwała atakująca z zaskoczenia Bayley.

Na backstage’u otrzymujemy natomiast wywiad z Daną Brooke i Carmellą, która przypomina swoje największe osiągnięcia w karierze przypominając nam, że zawsze jest groźna. Dana dodaje, że na Royal Rumble każda kobieta walczy za siebie i może jest ona brana pod uwagę jako underdog, wie jednak wie co powinna uczynić, by zwyciężyć w niedzielę. Dalszą część wywiadu przerywa ciągnąca się bijatyka pomiędzy Bayley i Lacey. Sytuacja została opanowana dopiero po pojawieniu się większej ilości sędziów, którzy rozdzielili kłótliwe panie.

Tag Team Match

Alexa Bliss & Nikki Cross vs. Fire & Desire

Przed walką otrzymaliśmy video, na którym Mandy przeprosiła swoją partnerkę za wydarzenia z zeszłego tygodnia. Ta zaś nie zamierzała chować urazy. Na samym początku starcia doszło natomiast do wtrącenia się do walki Lacey oraz Bayley, które kontynuowały swój konflikt. Spowodowało to kompletny chaos w ringu i sędzia był zmuszony przerwać walkę.

 

W ringu Elias przypomina nam co czeka nas w niedzielę. Przekonuje, że zrobi wszystko, by zwyciężyć w Royal Rumble Matchu. Następnie do kwadratowego pierścienia wszedł Braun Strowman. Muzyk zaproponował mu, by stworzyli duet. Ten zgodził się jednak jego wystąpienie szybko przerwało pojawienie się pojawienie się ich dzisiejszych oponentów.

Tag Team Match

Elias & Braun Strowman vs. Cesaro & Shinsuke Nakamura

Zwycięzcy – Elias & Braun Strowman

 

Na backstage’u widzimy smarującego się oliwką Big E. Dołącza do niego Kofi, który nie może się doczekać Royal Rumble. Nie przejmuje się on o to jaki numer wylosuje na niedzielne starcie, ponieważ po jego stronie jest siła pozytywności. Teraz jednak na jego drodze staje John Morrison. Cokolwiek się stanie nie ma się o co martwić, ponieważ, nie bez powodu ma na swoich biodrach zapięty pas mistrza Tag Team.

Na backstage’u jesteśmy także świadkami wywiadu z King Corbinem. Corbin zamierza pokonać Reignsa w niedzielę w tak dominujący i upokarzający sposób, iż pozostałe rzeczy, które mu dotychczas zrobił pozostaną błahostkami. Ponadto dzięki niemu nie będzie on w stanie walczyć w Royal Rumble Matchu, w którym on zwycięży i zawalczy w walce wieczoru WrestleManii.

Otrzymujemy krótkie video poświęcone omówieniu statystyk Royal Rumble Matchu.

Sheamus w swoim wystąpieniu przypomina co się wydarzyło od jego powrotu. Pokazuje on co dotychczas zrobił z Shortym G. Na tym jednak nie zamierza skończyć. Na Royal Rumble planuje dokończyć swoje dzieło.

Singles Match

John Morrison vs. Kofi Kingston

Zwycięzca – John Morrison

Przed walką Miz obwinia fanów za brak wsparcia dla Morrisona, który w zeszłym tygodniu wygrał swoją pierwszą walkę po 8 latach przerwy od WWE. A-Lister zapowiada drugi sezon swojego reality show oraz ogłasza swój udział oraz Morrisona w Royal Rumble Matchu.

 

W ringu znajduje się Michael Cole, który objaśnia zasady niedzielnego strap matchu. Jako pierwszy do kwadratowego pierścienia zmierza Daniel Bryan. Zamiast mistrza widzimy go tylko na telebimie. Wyatt stara się wysłać faxem kontrakt na walkę o pas. Jednak nie udaje mu się to. Bray nie rozumie, dlaczego pretendent z własnej woli planuje związać się liną z potworem. Daniel natomiast ma dość gierek i żąda stawienia się mistrza w ringu. Obwinia go za to, że ten jedyne co robi to stale ucieka. Wyatt odpiera atak twierdząc, że ten go zdradził oraz że jest zwykłym kłamcą. Ponadto przypomina, że na Royal Rumble to nie z nim przyjdzie się mu się zmierzyć, a z Fiendem dlatego to on podpisze kontrakt na walkę. Na arenie gasną światła i pojawia się sam zainteresowany. Atakuje on Bryana swoim finisherem, a następnie wymierza mu uderzenia pasem, do którego w niedziele ma być przywiązany. Po wszystkim rozcina sobie dłoń długopisem i podpisuje kontrakt swoją krwią. W ten sposób kończymy ostatni epizod SmackDown przed Royal Rumble.