WWE NXT 16/03/2016 – raport

WWE NXT – 16/03/2016

Po niesamowitym pojedynku o miano pretendenta do pasa NXT z zeszłego tygodnia, wracamy na żółtą tygodniówkę, a otwiera ją jeden z bohaterów wspomnianego pojedynku, Sami Zayn!

Sami mówił o tym, że nie czuje się źle z tego powodu, że został pokonany przez Samoa Joe. Szli łeb w łeb i wynik mógł pójść na korzyść każdej ze stron. Zayn dodał, że nie zmienia sie jednak jego cel, nieważne czy pas będzie miał Balor czy Joe, Sami chce zostać pierwszym w historii dwukrotnym mistrzem NXT. Ex El Generico wspomniał o zbliżającym się NXT TakeOver: Dallas, które będzie wielką galą dla NXT i to właśnie NXT skradnie show podczas WrestleMania Weekendu. Zayn powiedział więc, że zasługuje na wyjątkowego rywala na tej gali.

Wtem przerwał mu GM NXT William Regal, wyszedł on na rampę z mikrofonem i zgodził się z Samim, co do tego, że zasługuje na specjalnego rywala na gali TakeOver: Dallas. Za wszystkie momenty których doświadczył fanom NXT, powinien zmierzyć się z jednym z obecnie najlepszych na świecie. Na NXT TakeOver: Dallas, 1 kwietnia, Sami Zayn zmierzy się z tym człowiekiem…

Regal wskazał na titantron na którym wyświetlił się szumiący obraz. Sami nie wiedział o co chodzi, w końcu jednak wszystko stało się jasne, gdy widownia NXT ujrzała twarz Shinsuke Nakamury! Pojawiły się chanty “Holly shit!”. Tak więc to oficjalne: Sami Zayn vs. Shinsuke Nakamura! Na NXT TakeOver: Dallas!

———

Jeszcze dziś:

American Alpha vs. The Vaudevillains o miano pretendentów do pasów NXT Tag Team!
Bayley & Asuka vs. Eva Marie & Nia Jax

———

Match #1
Tag Team Match
Hype Bros vs. Angelo Dawkins & Kenneth Crawford

Hype Bros przejeli szybko inicjatywę w tym pojedynku za sprawą Rawleya, który następnie zmienił się z Ryderem i sytuacja się nie zmieniła, aż do momentu w którym Crawford podciął Rydera. Ten przez chwile był atakowany, aż w końcu skontrował wykonując Facebuster i wpuścił Mojo do ringu. Rawley zrobił co miał zrobić, po chwili Hype Bros wykonywali już finisher i było po wszystkim.

Winners: Hype Bros via pinfall (3:24)

———

Video z The Arnold Sports Festival w Columbus

Segment na backstage’u, gdzie Deonna Purrazzo starła się z Emmą i Daną Brooke przed ich zbliżającą się walką. Deonna zapowiedziała, że zatrzyma Emmę, co Dana i Emma wyśmiały.

———

Match #2
Singles Match
Emma /w Dana Brooke vs. Deonna Purrazzo

Emma lekceważąco podchodziła do rywalki, na co Deonna sobie nie pozwoliła odpychając Emmę i za to została ukarana. Australijka ostro ruszyła na rywalkę. Emma dość często naginała zasady atakując przeciwniczkę przy linach. W końcu Deonna zaczęła wyprowadzać ataki, pojawiło się kopnięcie, kolano, jednak w końcu nie trafiła i walka wróciła do normy, w której walkę kontrolowała Emma. Po chwili zakończyła ona walkę po Emma Lock.

Winner: Emma via submission (3:50)

———-

Skrót walki o pasy NXT Tag Team z WWE Roadblock – The Revival obronili tam pasy przeciwko Team SAWFT

Reklama Edge & Christian Show „That Totally Reeks of Awesomeness”

———–

Match #3
Singles Match
Tommaso Ciampa vs. Jessie Sorensen

Ciampa od razu po gongu zaatakował Dropkickiem, a następnie zaczał atakować stompami w narożniku. Tommaso chciał wykonać Powerbomb, jednak Sorensen skontrował… nic mu to jednak nie dało, ponieważ został ścięty z nóg po tym jak Ciampa trafił Clotheslinem. Próba pinu skończyła się po dwóch uderzeniach. Ciampa zapiął Headlock, po chwili zawodnicy wrócili do stójki, gdzie mieliśmy Irish Whip, Jessie chciał wykonać Back Body Drop i oberwał kopnięciem. Tommaso chciał iść za ciosem, jednak został zatrzymany przez Dropkick od Sorensena. Jessie ustawił sobie rywala w narożniku, stanął na drugiej linie i zaczął punchami osłabiać oponenta. Ciampa jednak się wymknął i potężnym kopnięciem w głowe załatwił sprawe. Po chwili było już po wszystkim gdy Ciampa zapiął swój Armbar.

Winner: Tommaso Ciampa via submission (2:32)

————

Jeszcze dziś:
Wywiad z Austinem Ariesem

Już za chwile:
Bayley & Asuka vs. Eva Marie & Nia Jax

Pokazanie wydarzeń sprzed miesiąca, walka Carmella vs. Bayley o pas kobiet i atak Marie oraz Jax po walce obu zawodniczek. Wtedy pojawiła się Asuka, a Nia i Eva opuściły ring. Asuka poklepała pas Bayley wysyłając jej tym samym wiadomość.

————

Match #4
Tag Team Match
Bayley & Asuka vs. Eva Marie & Nia Jax

Walke zaczynają Nia Jax i Bayley. Nia przepchnęła mistrzynie do narożnika i wpuściła do ringu Eve Marie, co spotkało się z wielkim buczeniem ze strony publiki. Eva szybko straciła przewagę którą wypracowała Jax. Bayley zmieniła się z Asuką. Japonka stanęła na drodze czerwonowłosej wrestlerki, gdy ta chciała się zmienić z Nią Jax. A gdy Marie uderzyła Asuke, wtedy zaatakowana rozpoczęła swoją ofensywę podczas której niszczyła Eve Marie. Bayley została w końcu wpuszczona do ringu i kontrolowała rywalkę, aż w końcu Nia klepnęła swoją Tag Team partnerkę w plecy, czego nie widziała Bayley i została zaatakowana przez kuzynkę The Rocka. Nia przywróciła inicjatywę dla swojej drużyny i ponownie wpuściła do ringu Eve Marie. Ta, po chwili kontroli nad Bayley skierowała się w strone stojące na apronie Asuce, którą poczęstowała liściem. Asuka się wściekła i weszła do ringu, na drodze stanął jej jednak sędzia. Za jego plecami Bayley wykonała Back Suplex na oponentce i próbowała przypiąć… 1! Do ringu weszła Nia Jax chcąc przerwać liczenie, jednak mistrzyni kobiet sama przerwała pin, przez co Leg Drop który wykonywała Nia Jax… trafił w jej partnerkę. Nia była w szoku, a widownia zaczęła skandować: “Yes! Yes! Yes!” Bayley wykonując Dropkick wyrzuciła z ringu Jax. Pod nieuwagę sędziego Asuka kopnęła w tył głowy Eve Marie, tylko po to by po chwili Bayley dołożyła Bayley-to-Belly! Pin… 1! 2! 3!

Winnes: Bayley & Asuka via pinfall (4:01)

Po walce na stage wyszedł, ponownie już dziś, William Regal. Pogratulował on Asuce i Bayley zwycięstwa. Pochwalił on również jedną i drugą zawodniczkę z osobna, po czym ogłosił, że na NXT TakeOver: Dallas… Bayley zmierzy się z Asuką! Japonka uśmiechnęła się tajemniczo w stronę mistrzyni po czym opuściła ring.

————

Przypomnienie ataku Barona Corbina na Austina Ariesa, z NXT które odbyło się dwa tygodnie temu

————-

Wywiad z Austinem Ariesem

Austin podziękował na wstępie fanom NXT za tak entuzjastyczne przyjęcie, sam nie mógł się doczekać debiutu w NXT, dopóki nie pojawił się Baron Corbin i wszystkiego nie zrujnował. William Regal powiedział Ariesowi po ataku, że go przeprasza. Aries odpowiedział, nie przepraszaj mnie, przeproś Barona Corbina… ponieważ popełnił on błąd, którym było zaatakowanie Ariesa. Zamiast atakować go, powinien poprosić o rade, ponieważ jeżeli Baron chce zostać mistrzem, to Aries gdziekolwiek się nie pojawił, był mistrzem. Zmierzał się całe rzycie z takimi jak Baron Corbin i zapracował na swoją reputacje. A Baron przekona się, że jedyne co ważne w tym biznesie to lekcje, ponieważ Austin nauczy go, jak stał się jednym z najelpszych na świecie. A 1.04 będzie złym dniem dla Corbina.

————–

Main Event
#1 Contender’s Match for NXT Tag Team Championship
American Alpha vs. The Vaudevillains

Zaczynają Simon Gotch i Chad Gable. Na początku mieliśmy pokaz umiejętności w parterze Gable’a, Gotch też pokazał co potrafi w tej materii, jednak ostatecznie lepszy był członek American Alpha. Simon zmienił się z Aidenem, jednak i ten zainkasował. Gable zmienił się z Jordanem i obaj wyczyścili ring. Czas na reklamy.

Promo WrestleManii 32

Wracamy po przerwie na NXT, gdzie Simon Gotch ma przewagę nad Chadem Gable. Gotch zmienił się z Englishem który kontrolował rywala w parterze. Chad wrócił na nogi, jednak Aiden nie dał mu się zmienić z Jordanem. Zmiana u byłych mistrzów NXT Tag Team, wraca Gotch i wciąż mamy walke toczącą się w wolnym tempie i osłabianie Chada. Kolejna już zmiana, wraca English i nie trafia z Knee Dropem. Wydawało się, że to szansa dla Chada, jednak Aiden zmienił się, wpuścił do ringu Gotcha który nie dał się zmienić Chadowi. Gable jednak skontrował i atak drugiego z członków The Vaudevillains i w końcu mamy zmiane, zresztą zmiany mamy w obu ekipach. Do ringu wchodzą English i Jordan. Jason powala Dropkickiem obu rywali, następnie Suplexami. Wstaje jeden, obrywa drugi. Jordan zmienia się z Gable i mają oni już wykonywać podwójną akcje, jednak Simon Gotch wyciąga Jasona Jordana z ringu, a Aiden atakuje Chada Gable i znów byli mistrzowie mają przewage. English wchodzi na drugą line, jednak nie trafia z Sentonem, a Gable wykonuje niesamowity German Suplex. Gotch przerywa pin, jednak do ringu wraca też Jordan który atakuje Gotcha. Jason wylatuje z ringu, robi to jednak i po chwili Gotch, który wpada w ramiona Jordana i inkasuje potężny Overhead Suplex za ringiem. W ringu więc English i Gotch. Pierwszy wstaje Gable, jednak English sprytnie próbuje wygrać przez Small Package, nieudaje się więc wykonuje Powerbomb. Pin! 1! 2! Kick Out. English rozpacza że było tak blisko, podczas gdy Jordan zmienia się pod jego nieuwage z Chadem. Aiden rusza na Gable’a który stał w narożniku. Chad jednak schodzi z linii, Jordan atakuje Running Shoulder Thrustem, zmienia się ponownie z Gable i wykonują oni swój finisher! Pin! 1! 2! 3! Mamy nowych pretendentów!

Winners and #1 Contender’s: American Alpha via pinfall (7:40)

Tym samym kończymy dzisiejszy odcinek NXT!