WWE NXT 07/04/2016 – raport

Rozpoczynamy pierwsze NXT po gali TakeOver: Dallas. Nie ruszamy się jednak z miejsca, gdyż jesteśmy w tej samej arenie w której kilka dni temu zobaczyliśmy walki o pasy mistrzowskie NXT oraz pojedynki debiutujących zawodników, Austina Ariesa i Shinsuke Nakamury. Dziś za to przed nami walka Apollo Crews vs. Elias Samson.

—–

Przywitali nas Tom Philips i Corey Graves. Po chwili jednak przenosimy się do siedziby WWE w Stamford. Tam Cathy Kelley przypomniała nam o wydarzeniach które miały miejsce na TakeOver. Po tym jak już przypomnieliśmy sobie za sprawą materiału wideo, jak pasy Tag Team zdobywali American Alpha dostaliśmy z nimi wywiad który miał miejsce tuż po walce.

Mistrzowie mówił o tym, jak wiele ciężkiej pracy kosztowało ich to aby w końcu sięgnąć po złoto. Wspominali ile po drodze było wzlotów i upadków, nie mogli sobie pozwolić na to, by kolejny raz zawieść w ważnej dla nich walce. Fakt, że wszystko ma miejsce podczas WrestleMania Weekendu i to jak szalony był ten tłum który zjechał się z całego świata uczynił ten moment czymś specjalnym. Gable dodał, że jest dumny z tego, że osiągnął to wszystko właśnie z Jordanem, ponieważ Jason zasługiwał na to jak nikt inny.

—–

Wracamy do Cathy Kelley która przechodzi do pojedynku o pas kobiet w którym Asuka zmierzyła się z Bayley.

Po materiale wideo z walki, mamy wywiad po walce z Bayley. Była już mistrzyni pogratulowała Asuce. Mówiła o tym, że nie ważne co robiła, Asuka miała na to odpowiedź i była na innym poziomie. Bayley czuje że wszystkich zawiodła, jednak wróci silniejsza i wykorzysta kolejną okazje.

—–

Jeszcze dziś przed nami:
Apollo Crews vs. Elias Samson

—–

Materiał wideo z walki Aries vs. Corbin oraz wywiad z A Double, który powiedział że jedni lubią Austina Ariesa, drudzy nie. Dla Austina nie ma to jednak znaczenia, ponieważ nie udowadnia czegoś fanom, a sobie… dlatego znalazł się w NXT. Zrobił dokładnie to co zapowiadał, pokonał Corbina, a Baron dowiedział się dlaczego Austina nazywają “The Greatest Man That Ever Lived”.

—–

Skrót walki wieczoru TakeOver w której Finn Balor obronił pas NXT. Po materiale wideo mamy wywiad z mistrzem, który mówił o tym, że jeżeli w Londynie między nim a Joe doszło do bitwy to w Dallas doszło do krwawej wojny. Balor jednak nie wygrał, a ledwo przetrwał walke z Samoa Joe. Następnie wywiad miał zostać przeprowadzony z Samoa Joe, jednak ten nie odpowiedział na pytanie i minął reportera.

—–

Powtórka sprzed tygodnia gdzie po walce Apollo Crewa na arenie pojawił się Elias Samson i doszło między nimi do konfrontacji twarzą w twarz. Już za chwile dojdzie do walki Samson vs. Crews!

Wineta No Way Jose!

—–

Match Event
Normal Match
Elias Samson vs. Apollo Crews

Przed walką Samson w ringu próbował wykonać piosenke jednak najpierw przerwała mu publiczność chantując: “We want wrestling” a po chwili sam Apollo Crews, ponieważ rozbrzmiał jego theme. Mamy gong, tak więc zaczynamy. Samson siłowo trzymał rywala w Headlocku i nad nim dominował. W końcu jednak Apollo wskoczył na obroty i zaatakował Dropkickiem, a po chwili dołożył Arm Drag Takedown i teraz to on ma inicjatyw po swojej stronie. Samson próbował przerwać chwyt wyrzucając Crewsa z ringu, jednak Apollo wciąż trzymał rękę rywala i pociągnął go za sobą za ring, a chwile później do ringu. Elias potrzebował jeszcze chwili by skontrować akcje oponenta, w końcu mu się to udało i wydaje się że przejmie inicjatyw. Mamy jednak reklamy.

—–

Reklama nowych programów na WWE Network

—–

Wracamy po przerwie do ringu NXT w Dallas, a tam swoje akcje wykonuje Samson. Elias trzymał swojego rywala w Chinlocku. Apollo jednak zdołał się uwolnić, jednak jego ataki były gaszone w zalążku od razu przez Samsona. Próby pinu na Crewsie skończyły się po dwóch oraz jednym uderzeniu w mate. The Drifter kontrolował przeciwnika w parterze, Apollo w końcu zdołał się wydostać… i ponownie został zaatakowany zanim sam zdołał wykonać jakąś akcje. Próba pinu znów się nie powiodła. Elias zaczął atakować punchami, jednak zlekceważył sobie rywala co po chwili skutkowało Splashem w narożniku, Clotheslinem i Enzuigiri po którym mieliśmy pin. 1! 2! Kick Out! Samson ma dość, wyszedł z ringu i zaczął iść w stron rampy. Apollo poszedł za nim i chciał wrzucić przeciwnika do ringu. Samson jednak sam wykonał na rywalu Irish Whip do ringu, Crews zdołał wskoczyć na apron i wykonał Moonsault na Samsona! Apollo wrzucił w końcu oponenta do kwadratowego pierścienia i wykonał Military Press Slam i chciał dołożyć Standing Moonsault… ale Samson wystawił kolana! Elias podniósł obolałego przeciwnika i wykonał Irish Whip, Apollo jednak przeskoczył nad nim, skończyło się to jednak Roll-Upem od Samsona. 1! 2! Kick Out! Elias po chwili dołożył kolano w głowe stojącego oponenta, jednak i to nie wystarczyło do zwycięstwa. The Drifter zaczął szykować się do kolejnej akcji, jednak wtedy do walki powrócił Crews. Długo nie trzeba było czekać na Spin-Out Powerbomb. Pin! 1! 2! 3!

Winner: Apollo Crews via pinfall (12:05)

—–

NXT kończymy materiałem z walki która skradła show na TakeOver, mowa o Nakamura vs. Zayn. Po skrócie pojedynku mamy jeszcze wywiad z Samim Zaynem który mówił o tym,  że z Nakamurą stoczył jedną z najcięższych bitew w całej swojej karierze. Wszystko to co wydarzyło sie po walce było emocjonujące i znaczy dla niego wiele. Zawitaliśmy i do Nakamury który zapowiedział że “Strong Style” przybył do NXT. Za tydzień zwycięzca tego pojedynku zawalczy w ringu NXT. Za tydzień Shinsuke Nakamura w akcji, nie można tego przegapić! To tyle jeżeli chodzi o ostatnie NXT które skupiło się na wydarzeniach z gali NXT TakeOver: Dallas. Do zobaczenia za tydzień!