WWE NXT 13/04/2016 – raport

Przed nami pierwszy pełnoprawny odcinek NXT po gali NXT TakeOver: Dallas! Od razu wita nas z zaplecza William Regal i ogłasza, że Tommaso Ciampa i Johnny Gargano zmierzą się dziś z The Vaudevillains. Co więcej, w ringu NXT zobaczymy dziś Bayley oraz Shinsuke Nakamure! Szykuje się więc odcinek przepakowany akcją! Rozpoczynamy od walki Austina Ariesa!

—–

Match #1
Normal Match
Austin Aries vs. Angelo Dawkins

Zaczęli od serii chlinchów i ogólnie pojmowanego chain wrestlingu. W końcu Aries spróbował przypięć, jednak nie pociagnął za tym kolejnych akcji. Dawkins przez chwile był w ofensywie, jednak Aries szybko sobie z nim poradził i wydawało się, że nie odda inicjatywy do końca. Angelo jednak znów wszedł na obroty i dominował nad przeciwnikiem. Dawkins zaczął obijać oponenta w narożniku, następnie chciał go zaatakować z rozbiegu, jednak nie trafił i A Double znów może pokazać co potrafi. Zaatakował chociażby typowym Neckbreakerem na drugą line, następnie mamy Missle Dropkick… kolejny Dropkick w narożniku i na koniec Aries wykonał Discus Elbow którym zakończył pojedynek!

Winner: Austin Aries via pinfall (4:12)

—–

Wywiad z Samoa Joe

Joe zapytany o jego przyszłość, po tym jak dwukrotnie nie udało mu się pokonać dwukrotnie Finna Balora odpowiedział, że nic się nie zmienia, ponieważ jest wojownikiem i nie spocznie dopóki nie osiągnie swojego celu.

—–

Jeszcze dziś:
Shinsuke Nakamura vs. Tye Dillinger

No Way Jose zadebiutuje w NXT za tydzień!

—–

Match #2
Normal Match
Alexa Bliss vs. Tessa Blanchard

Blanchard, córka oryginalnego członka grupy Four Horsemen, Tully’ego Blancharda zaatakowała konkretniej jako pierwsza, jednak próba przypięcia nic jej nie dałą. Mamy Scoop Slam od Blanchard. Tessa rozpędziła się, jednak trafiła na cios od Alexy i teraz to była pretendentka do pasa NXT Women’s przejmuje kontrole w ringu. Blanchard najpierw sprytnie próbowała przypiąć rywalkę, a następnie zablokowała slapa który był w nią wymierzony i od tego momentu Tessa zaczęła coraz śmielej atakować. To jednak tylko rozwścieczyło Bliss, która nie patyczkując się zakończyła pojedynek po tym jak wykonała Glitz Flip.

Winner: Alexa Bliss via pinfall (4:52)

—–

Wywiad z Finnem Balorem

Balor zapytany kogo widzi w roli następnego pretendenta odpowiedział, że nieważne z kim i gdzie, będzie bronił mistrzostwa ponieważ jest do tego zobowiązany. Następnie pytanie dotyczyło debiutu w NXT TV Shinsuke Nakamury, mistrz odpowiedział, że zna dobrze Shinsuke i wie, że ten zapewne celuje w to mistrzostwo. Jeżeli on będzie gotowy, Balor podejmie wyzwanie.

—–

Match #3
Tag Team Match
Tommaso Ciampa & Johnny Gargano vs. The Vaudevillains

Zaczęli Gargano i Gotch. Niespodziewanie lepiej radził sobie z rywalem Gargano. Gotch jednak szybko zgasił jego zapał Discus Punchem, a następnie zmienił się z Aidenem Englishem. W tym momencie krajobraz w ringu się zmienił, a dominować zaczął były NXT Tag Team Champion. W końcu jednak nie trafił z Shoulder Thrusem i Gargano zmienił się z Tommaso Ciampą. We dwójkę zaatakowali Englisha i ponownie Gargano z Ciampą mają inicjatywę. Kolejna zmiana, Gargao wraca do ringu, a właściwie z niego wylatuje atakując byłych mistrzów jednocześnie, za pomocą Suicide Dive’u. Gdy Gargano miał już atakować będącego w ringu Aidena, Simon Gotch odwrócił jego uwage, a sam English zaatakował. Mamy zmianę, Simon Gotch jest tym “legalnym” i teraz to on atakuje rywala. Vaudevillains odzyskali kontrolę i na zmiane obijali i osłabiali głównie lewą rękę Johnny’ego Gargano. W końcu Johnny zdołał się zmienić, a Ciampa wyczyścił w ringu. English wyleciał z ringu, dobił go lecący na niego Gargano. Sytuacje chciał wykorzystać Gotch który wykonał chwile wcześniej blind taga ze swoim partnerem. Ciampa jednak nie dał się przypiąć poprzez Roll-Up, a po chwili zapiął swój przekombinowany Armbar i było po walce! Byli mistrzowie NXT Tag Team pokonani!

Winners: Johnny Gargano & Tommaso Ciampa via submission (6:05)

—–

Wywiad z Tye’m Dillingerem

Tye mówił o tym, że jeżeli Shinsuke myśli, że wytańczy sobie drogę na szczyt NXT to grubo się myli. Tye odeśle go dziś do Japonii, a gdy tam już wróci wszyscy będą wiedzieć, że został pokonany przez “Perfect Ten”.

—–

Match #4
Normal Match
Tucker Knight vs. Baron Corbin

Corbin od razu przepchnął rywala do narożnika i zaczął go tam obijać. Tucker miał jednak i swoje pięć minut, zaatakował łokciem, następnie wykonał Dropkick. To jednak nie wszystko. Mamy Corner Splash i Lou Thesz Press! Na dziś to jednak tyle dla Knighta. Corbin w porę wziął się do roboty i błyskawicznie wykonał End of Days.

Winner: Baron Corbin via pinfall (1:57)

—–

Segment z areny w którym odbyło się NXT TakeOver: Dallas. American Alpha mówią o tym, że zdobyli tytuły w tym samym miejscu gdzie grali chociażby The Beatles. Dołączyli do nich Enzo i Cass. Team który możemy już oglądać na RAW i Smackdown pogratulował nowym mistrzom. Mówili o tym, że mierzyli się z każdą drużyną w NXT… poza jedną. Wyzwanie zostało rzucone, co więcej Chad & Gable przyjęli to wyzwanie. W krótkim odstępie czasu czeka nas więc walka Enzo & Cass vs. American Alpha!

—–

Match #5
Normal Match
Bayley vs. Liv Morgan

Bayley od razu ruszyła z Arm Dragiem, jednak Liv Morgan zdołała się wydostać i sama wykonać tą akcje. Po chwili jednak była już mistrzyni, zdołała przejąć inicjatywę. Liv Morgan jednak wykonała świetną Hurricanranę po którym pojedynek nam się zrestartował. Bayley założyła Headlock, następnie dodając Takedown. W końcu zawodniczki wróciły na nogi, a Bayley atakowała rywalkę w narożniku. Morgan jednak po raz kolejny nie dała się zdominować i wykonała chociażby Buldog czy Monkey Flip. Próba Suplexu jednak się nie udała, Bayley zablokowała tą akcje… a sama wykonała Bayley-To-Belly! Pin! 1! 2! 3!

Winner: Bayley via pinfall (3:23)

Po walce Bayley wzięła mikrofon i powiedziała, że prawdziwego mistrza poznaje się nie po tym, ile razy upada, a po tym ile razy wstaje. Straciła pas na rzecz wspaniałej zawodniczki jaką jest Asuka i może to niektórych denerwować, ją też to złości, jednak zostanie mistrzynią ponownie.

—–

Już za tydzień!
American Alpha vs. Enzo Amore & Colin Cassady
Samoa Joe vs. Apollo Crews

—–

Main Event
Normal Match
Tye Dillinger vs. Shinsuke Nakamura

Z początku nie było walki w ringu, a walka na chanty. Było “Ten! Ten! Ten!” dla Tye’a Dillingera, a po chwili usłyszeliśmy “He’s eleven!” wskazując na Nakamure. W końcu zaczęli od clinchu który wygrał Dillinger i wykonał Snapmare po którym dorzucił gwiazdę, a następnie przed twarzą zaczął pokazywać Nakamurze “Ten! Ten! Ten!”. Po chwili i Shinsuke pokazał coś od siebie i sam pokazał “Ten” i zaprosił do walki. Tye ruszył, jednak nadział się na kolano od którego zaczęła się ofensywa Nakamury. Dillinger zdołał jednak jeszcze coś dać od siebie. Zaatakował Superkickiem i miał rywala na macie. Zaczął naśladować Nakamure co spotkało się z heatem ze strony publiczności. Tye zaczął trzymać oponenta w Chin Locku, jednak Nakamurze udało się wstać, rozpuścił uchwyt, zatrzymał Gut Kick… minął Superkick od rywala i sam zaatakował! Teraz mamy serie punchy i kopnięć. Nakamura położył sobie przeciwnika na narożniku i zaatakował go kopnięciem. Na koniec dołożył Kinshasa i było po sprawie!

Winner: Shinsuke Nakamura via pinfall (5:10)

To tyle jeżeli chodzi o ten odcinek NXT, za tydzień kolejna dawka akcji z WrestleManii Axxess!