WWE NXT 09/12/2015 – Raport

 

Przed nami ostatnia żółta tygodniówka przed NXT TakeOver: London! A rozpoczynamy od Enzo i Colina, którzy wchodzą na ring! Przed nami walka Tag Teamowa.

Match #1
Tag Team Match
Enzo Amore & Colin Cassady vs. Corey Hollins & John Skyler

Właściwie o tym pojedynku nie ma co pisać. Szybki squash, pretendenci do pasa wygrywają a rywale nie wykonali ani jednej akcji.

Winners: Amore & Cassady via pinfall (2:41)

Po walce Enzo złapał za mikrofon i powiedział, że z Colinem są teamem dłużej niż ktokolwiek inny w NXT. Dlatego jest on dla niego jak rodzina. A Dash & Dowson zaatakowali tą rodzine i narazili przyszłość Colina i Enzo. Sam Cassady dodał, że na NXT TakeOver: London zemszczą się i zdobędą pasy Tag Teamowe.

————————–

Wywiad z Emmą z Daną Brooke

Emma zapytana o to, czy jest gotowa na walkę z Asuką na NXT TakeOver: London odpowiedziała, że właściwym pytaniem jest… dlaczego Asuka miała wystawiony czerwony dywan, gdy tylko przybyła do NXT, a to tylko dlatego, że była kimś w Japonii. Dodała, że Divas Revolution zaczęło się od Emmy, jeszcze za nim ludzie usłyszeli o Charlotte czy Bayley. Dana powiedziała, że będą miały oko na dzisiejszą walkę Asuki.

 ————————–

Jeszcze dziś!

Hype Bros vs. Blake & Murphy
oraz
NXT Champion, Finn Balor & Apollo Crews vs. Baron Corbin & Samoa Joe!

A już za chwile Asuka w akcji!

————————–

Match #2
Singles Match
Asuka vs. Deonna Purrazzo

Zaczęły od clinchu który nie przyniósł korzyści dla żadnej z zawodniczek. Po chwili kolejny clinch, dzięki któremu Asuka zaczęła kontrolować walke. Wykonała Headlock Takedown, jednak jej rywalka zdołała się wydostać. Japonka jednak nie oddała inicjatywy i po chwili miała już zapięty Armbar, jednak Deonna chwyciła nogami liny. W zamian dostała serie kopnięć, w końcu złapała noge Asuki i wymierzyła prawy, ale nic to nie dało, ponieważ Asuka szybko zgasiła zapał oponentki Hip Attackiem. Nagle rozbrzmiała muzyka Emmy, a na rampie pojawiły się właśnie Emma i Dana Brooke. Chwile nieuwagi Asuki chciała wykorzystać jej rywalka, jednak zainkasowała Roundhouse Kick i… to był koniec! Sędzia nie dopuścił do dalszej walki, mamy nokaut! Uśmiechnięta Asuka odprowadziła wzrokiem Emme i Dane które udały się na backstage.

Winner: Asuka via knouckout (2:57)

 ————————–

Promo Hype Bros

Krótkie promo Zacka i Mojo, którzy obiecali, że zabiorą dziś byłych mistrzów NXT Tag Team na niezłą przejażdżkę.

Promo Blake & Murphy

Alexa zaczęła winić ich, o porażkę dwa tygodnie temu i mówiła o tym, że ją upokorzyli. W odpowiedzi usłyszała, że Blake i Murphy to byli mistrzowie, a dziś zniszczą Hype Bros. Bliss skwitowała to tylko słowami, że to właśnie chciała usłyszeć.

————————–

Match #3
Tag Team Match
Hype Bros vs. Blake & Murphy w/ Alexa Bliss

Zaczęli Mojo i Blake. Wydawało się, że byli mistrzowie Tag Team mają przewagę, jednak przy próbie podwójnej akcji… Mojo rozprawił się z dwójką i ci wylądowali za ringiem. Zmiana z Ryderem i on dołożył nieco od siebie. Baseball Slide, Diving Dropkick, Flapjack i Brooski Boot! Wtedy jednak zaatakował go zza pleców Murphy i skończyła się przewaga Hype Bros. Blake i Murphy obijali Zacka na zmianę. W końcu jednak były US Champion skontrował i zdołał się zmienić, a Mojo miał swoje pięć minut. Była próba Hyper Drive, jednak nieudana. Rawley zainkasował za to Superkick, jednak Zack zdążył przerwać pin przed doliczeniem sędziego do trzech. Po chwili w ringu był już tylko Blake, zdany na to co przygotują Hype Bros. A oni wykonali podwójną akcje, kończąc na Rough Ryder od Zacka! Przypięcie i po sprawie!

Winners: Hype Bros via pinfall (6:25)

————————–

Promo Joe i Corbina

Joe powiedział Corbinowi, że nie będzie udawał, że go lubi jednak dziś chodzi o Balora i Crewsa. Baron od razu przeszedł do Crewsa i powiedział, że nie jest sekretem, iż go nie lubi. Tego skąd pochodzi i co sobą reprezentuje. Podsumował tym, że Crews jest nikim. Samoa o Balorze powiedział, że Finn sądzi, że to Joe zdradził ich przyjaźń jednak był to sam Balor. Stało się to w momencie, gdy odmówił mu walki o pas NXT. Corbin dodał, że Balor i Crews będą mieli szczęście, jeżeli w ogóle dotrwają do Londynu.

————————–

Match #4
Singles Match
Bayley vs. Peyton Royce

Pierwsza zaatakowała Royce, wykonując Arm Drag Takedown. Jednak Bayley wstała i zaczynamy od początku. Teraz to Bayley wskoczyła na obroty, jednak nie na długo. Zainkasowała mocne kolano i Peyton zyskała sobie przewagę. Przez pewien czas Bayley była obijana przez Australijke, jednak w końcu się obudziła i sama przeszła do ofensywy. Buldog jednak nie wystarczył, żeby wygrać. Mistrzyni kobiet szła za ciosem, dołożyła Snap Suplex. Już miała podnieść oponentkę, jednak nadziała się na Jawbreaker po którym Peyton dołożyła Roll Up. Bayley odkopała, obie zawodniczki wstały na nogi i niespodziewanie Bayley wykonała Bayley to Belly! Koniec!

Winner: Bayley via pinfall (4:07)

Po walce rozbrzmiała muzyka pretendentki, która stanęła na rampie w towarzystwie Evy Marie, niestety… ta druga miała mikrofon. Eva zaczęła od tego, że Bayley jakimś cudem udało się wyjść zwycięsko dwa tygodnie temu. Na tym i Marie skończyła, ponieważ Nia zabrała jej mikrofon, oznajmiając, że nie potrzebuje by Marie za nią mówiła. Jax powiedziała, że Bayley ma szczęście, ponieważ nie wpadła na nią wcześniej… bo gdyby tak się stało, nie byłaby teraz mistrzynią. Nia oświadczyła, że jest nową mistrzynią kobiet NXT i na tym koniec (na szczęście).

————————–

Rozmowa Finna Balora z Apollo Crewsem

Apollo chciał się upewnić, czy Balor jest wystarczająco skupiony na dzisiejszej walce. Finn odpowiedział, że Crews nie ma się o co martwić, a dziś dadzą Joe i Corbinowi mały przedsmak gali w Londynie. Crews skończył, mówiąc że mają z Balorem niedokończone sprawy, a gdy tylko Apollo upora się z Corbinem… będzie zmierzał po pas NXT.

————————–

Materiał promujący powrót Samiego Zayna, tym razem przypomnienie walki z Johnem Ceną o pas US na RAW z Maja tego roku.

————————–

Main Event
Tag Team Match
NXT Champion, Finn Balor & Apollo Crews vs. Samoa Joe & Baron Corbin

Mieli zacząć Joe i Balor, jednak od razu po gongu Joe zmienił się z Corbinem. Tak więc dzisiejszą walkę wieczoru rozpoczynają Corbin i Balor. Przewagę zyskał mistrz i zmienił się z Crewsem, jednak wtedy Baron wpuścił do ringu Joe. Samoa wykonał serie prawych, jednak to nie podziałało na Apollo, ponieważ po chwili zatrzymał rywala Standing Dropkickiem. Po reklamach Corbin i Joe obijali Crewsa. Trochę czekaliśmy na Hot Taga Apollo, jednak gdy już nastąpił… i Baron zmienił się z Joe. Po raz pierwszy więc widzimy w tej walce, w ringu, mistrza z pretendentem. Balor zamiatał rywalem po kwadratowym pierścieniu, jednak tylko do czasu. Samoa próbował wykonać Muscle Buster, jednak Finn skontrował i mamy Roll Up! Baron przerywa liczenie, na co do ringu wchodzi Crews i wyrzuca przez górną line Corbina, po czym sam za nim idzie i obijają się za ringiem. W kwadratowym pierścieniu Balor i Joe. Mistrz NXT doskonale sobie radzi. Ma rywala w pozycji pod finisher. Wchodzi na narożnik i chce wykonać Coup de Grâce! Wtedy jednak z narożnika zrzuca go Corbin. Crews zaczyna walkę z Corbinem, która przenosi się aż na backstage. A w ringu Joe zapina Coquina Clutch i tak się to kończy. Balor odpływa.

Winners: Samoa Joe & Baron Corbin via submission (6:47)

W NXT nieco spada poziom tygodniówek, zresztą jak i w całym WWE. Śmiało można odpuścić sobie tą gale i sam raport wystarczy. Nie mam ciśnienia na TakeOver. Karta nie powala. Cała nadzieja w tym, że ktoś zaskoczy w swojej walce, bo o publikę w Londynie martwić się nie trzeba.