WWE NXT 20/04/2016 – raport

Kolejny odcinek z WrestleMania Axxess, dzisiaj w walce wieczoru zobaczymy starcie Apollo Crewsa z Samoa Joe. Zaczynamy jednak walką zapowiadaną już tydzień temu. American Alpha vs. Enzo & Cass!

Match #1
Tag Team Match
American Alpha vs. Enzo Amore & Colin Cassady

Walkę rozpoczęli Gable oraz Enzo Amore. Mistrz szybko sprowadził pojedynek do parteru i tam dał pokaz umiejętności wyniesionych z zapasów. American Alpha zaczęli szybko dominować w tym starciu, mieliśmy częste zmiany, Jordan i Gable konsekwentnie osłabiali lewą rękę Enzo. W końcu jednak Amore dał radę zmienić się z Colinem i teraz sytuacja nam się drastycznie zmienia. Zanim jednak do czegokolwiek doszło, dostaliśmy reklamy. Po przerwie reklamowej Cassady powalił Jordana, Shoulder Blockiem. Enzo zmienił się z partnerem i teraz to on jest w kwadratowym pierścieniu. Ponownie jednak, gdy Amore był w ringu, szala zwycięstwa bardziej przechylała się na stronę mistrzów Tag Team. Amore jednak tak jak za pierwszym razem, zdołał się zmienić i Cassady znów przejął inicjatywę w ringu. Tym razem zmiana z Enzo nastąpiła, gdy Gable był już nieco obity i Enzo mógł popisać się w ofensywie. Gable w pewnym momencie był bliski zmiany, jednak Amore zagrodził mu drogę, a Cassady (który kilka sekund wcześniej klepnął tag partnera w plecy) zaatakował i w ten sposób Jordan nadal stał na apronie. Colin spokojnie i za każdym razem sukcesywnie atakował oponenta. Arm Dragami i różnymi dźwigniami próbował osłabić rywala. W końcu jednak nie trafił ze Splashem w narożniku i poskutkowało to zmianami w obu narożnikach. Legalnymi więc są Jordan i Amore. Jason zaczął wchodzić na obroty, w typowym dla siebie stylu i gdy już miał zaatakować Running Shoulder Thrustem… uderzenie przyjął Cassady, osłaniając swojego partnera z drużyny. Enzo chciał skoczyć z narożnika, skończyło się to jednak Overhead Suplexem, a chwile później finisherem, mistrzowie tag team NXT, zgarniają zwycięstwo.

Winners: American Alpha via pinfall (11:06)

—–

Na zapleczu Apollo Crews mówił o tym, że nie lubi zbirów takich jak Joe. Crews jednak nie chce, by Joe brał to do siebie, ponieważ potrafi bardzo dużo. Jednak Apollo dziś udowodni, że również potrafi sporo.

No Way Jose! – Up Next

—–

Match #2
Normal Match
Alexander Wolfe vs. No Way Jose

Jose zaczął tańczyć już od początku walki. W końcu doszło do clinchu który wygrał Wolfe i zapiął Arm Drag, jednak Jose tanecznym krokiem (dosłownie) zdołął się z tego wydostać i samemu przejść do ataku. Mieliśmy chociażby Airplaine Spin czy Senton. Publika, o której dziś jeszcze nie wspominałem, zaczęła chantować “Jose! Jose! Jose!” w rytm “Ole!” Samiego Zayna. W końcu jednak chwile miał na atak Wolfe, jednak No Way Jose szybko wrócił na obroty (także dosłownie) i zakończył walkę Discuss Punchem.

Winner: No Way Jose via pinfall (3:03)

—–

Wywiad z Austinem Ariesem

Aries zapytany o tym, co sądzi o opinii Barona Corbina, że Austin miał szczęście w ich walce, odpowiedział że nie wierzy w szczęście. Co więcej, nie potrzebuje szczęścia, ponieważ wystarczają mu jego umiejętności. Jeśli Corbin ma jakiś problem, to Aries nie jest trudnym człowiekiem do znalezienia. To samo tyczy się każdej innej gwiazdy NXT. Jest tu wielu wrestlerów na poziomie “A” jednak tylko jeden z nich, jest na poziomie “A Double”.

—–

Segment na zapleczu, gdzie William Regal dosiada się do grającego na gitarze Eliasa Samsona i przekazuje mu informacje, że za tydzień Samson zmierzy się z najnowszym nabytkiem NXT… Shinsuke Nakamurą!

—–

Match #3
Normal Match
Nia Jax vs. Deonna Purrazzo

Nia walczy po raz pierwszy od dawna w NXT (na tapingu NXT ostatni raz walczyła w połowie Stycznia) i od razu zaczęła rzucać rywalką po kwadratowym pierścieniu. Deonna próbowała jakoś atakować, jednak była łapana jak przy próbie Crossbody, bądź jej ataki nie robiły na Jax wrażenia. Chwile później było już po wszystkim, Jax zakończyła walkę Leg Dropem.

Winner: Nia Jax via pinfall (1:35)

—–

Wywiad z Bayley

Bayley zapytana, czego fani mogą się spodziewać po walce zapowiedzianej na przyszły tydzień, Eva Marie vs. Asuka, odpowiedziała, że Asuka jest twardą zawodniczką o czym sama Bayley przekonała się na NXT TakeOver: Dallas. Co do Evy Marie, ta też jest dość ciężką rywalką, cięższą niż może się wydawać. Póki mistrzyni kobiet walczy, Bayley będzie miała tą walkę na oku.

—–

Za tydzień w NXT:

Asuka vs. Eva Marie
Shinsuke Nakamura vs. Elias Samson

—–

Main Event
Normal Match
Apollo Crews vs. Samoa Joe

Po serii clinchy i ogólnego chain wrestlingu przewagę zaczął zdobywać Joe, wymierzając punche w szczękę rywala. Tym samym próbował się odpłacić Crews, jednak Joe szybko sobie z nim poradził. Apollo więc znalazł inny sposób i zaatakował oponenta Dropkickiem. Samoa Joe wycofał się do narożnika, a my mamy reklamy. Wracamy na Axxess gdzie wciąż trwa wyrównana walka między Crewsem a Joe. W końcu były zawodnik TNA zaatakował Enzuigiri i w ten sposób zyskał inicjatywę. Przez długi czas Samoa Joe był na fali i wykonywał kolejne akcje, do czasu jednak aż Apollo skontrował Suplex. Teraz to Apollo ma coś do powiedzenia. Enzuigiri, Standing Moonsault, pin 1! 2! Kick Out! Crews jednak na tym nie poprzestawał, odbił się od lin… i zainkasował Powerslam. Pin 1! 2! Kick Out! Panowie ruszyli z walką na punche, Samoa w końcu zdołał wynieść rywala, jednak Crews się wyślizgnął i wykonał Bicycle Kick! Apollo ponownie ruszył, jednak tym razem Joe miał dla niego STJoe! Po chwili Samoa Joe zapiął Coquina Clutch i było po walce.

Winner: Samoa Joe via submission (11:04)