WWE Monday Night RAW 28 grudnia 2020: Raport

Pierwsza czerwona tygodniówka po świętach, a zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym przed nami. Wiele wydarzeń, zwrotów akcji oraz niespodziewanych momentów.

Raw rozpoczęło się od grafiki oddającej hołd zmarłemu Luke’owi Harperowi.

Główne show otwiera mistrz WWE Drew McIntyre. Podziękował fanom za kredyt zaufania, którym obdarzyli go w tym roku. Przypomniał, także iż za tydzień podczas specjalnego wydania czerwonej tygodniówki będzie bronił swojego mistrzostwa. W tym momencie przerwał mu Sheamus. Celtycki wojownik zapewnił swojego przyjaciela, iż pokona dziś Keith Lee i zdobędzie miano pretendenta do mistrzostwa WWE. Stwierdził, iż będzie to niesamowity pojedynek byłego i aktualnego mistrza, którzy przyjaźnią się ze sobą około piętnastu lat. Swoje parę groszy postanowił dołożyć również były mistrz NXT. Odpowiedział, że w dość prosty sposób upokorzy Irlandczyka i to on zmierzy się z Drew na następnym roku. Sheamus nie zdołał okiełznać emocji i zaatakował Brouge Kickiem swojego przeciwnika.

Match #1 

Keith Lee vs Sheamus – zwycięzca zosatje pretendentem do mistrzostwa WWE 

Walka zakończyła się poprzez Spirit Bomb w wykonaniu byłego mistrza NXT.

Zwycięzca i pretendent do mistrzostwa WWE: Keith Lee

Match #2 

The Miz vs Gran Metalik

Zwycięzca: Gran Metalik

Przenosimy się na zaplecze, gdzie Elias gra na gitarze. Dźwięki wydobywające się z instrumentu drażnią AJ Styles. Były mistrz WWE stwierdza, że Elias nie jest Johnnym Cachem i nie potrafi grać. Następnie dochodzi do spięcia pomiędzy panami, co skutkuje zapowiedzią walki pomiędzy nimi.

Match #3

Dana Brooke vs Shayna Baszler

Zwyciężczyni: Shayna Baszler

Pozostajemy w ringu. Tym razem już nie podczas walki, a segmentu z udziałem Alexy Bliss. Podopieczna Finda siedząc na huśtawce, spekuluje, kiedy powróci Wyatt. Typuje przyszłotygodniowe wydanie RAW lub moment, kiedy będzie w stanie spotkać się z Ortonem. Na arenie rozbrzmiewa muzyka Vipera, jednak nie pojawia się na rampie tylko w Firefly House. Orton opowiada, że gdy szedł do domku Wyatta, myślał nad słowami o powrocie Finda. Stwierdził, że nie ma możliwości, aby wrócić po wydarzeniach z TLC. W tym samym momencie demoluje zabawki znajdujące się w pomieszczeniu. Dodaje, także iż jeżeli Finda ma wrócić to tylko ze względu na Alexe, gdyż nic więcej mu nie zostało.

Realizator gali przypomina nam sceny z przed pół roku, kiedy Nia Jax przyczyniła się do kontuzji barku Charlotte. W momencie zakończenia wideo, przenosimy się do Charley Caruso, która przeprowadza wywiad z córką Ricka Flaira. The Queen stwierdziła, że nie boi się Nia i już dziś ponownie okaże nad nią wyższość i zrewanżuje się za tamtą akcję. Dodała, także iż rok 2021 będzie tak samo udany jak zakończenie 2020.

Match #4

Elias /z Jason Ryker vs AJ Styles /z Omos

Zwycięzca: AJ Styles

Automatycznie rozpoczyna się kolejna walka.

Match #5

Ricochet vs Mustafa Ali /z Retribution

Zwycięzca: Mustafa Ali 

Po walce Mustafa Ali próbuje przekonać wieloma przywilejami, aby Ricochet dołączył do jego frakcji. Pozostawia mu wolny wybór. Były mistrz NXT North American odrzuca zaproszenie, atakując Aliego poprzez Recoil.

Po raz drugi przenosimy się do Charley Caruso, której gościem jest Nia Jax. Opowiada o trzech wydarzeniach, które będą miały miejsce. Pierwsze to zatrzymanie wspinaczki na szczyt Charlotte, drugie odzyskanie tytułów tag team oraz wygranie starcia royal rumble, gdyż w tym momencie potwierdza swoje uczestnictwo.

Caruso zdobywa się jeszcze na jeden wywiad tym razem z mistrzem WWE. Drew ostrzega Keitha, iż nie ma szans zdobycia tytułu. Stwierdza również, że Lee jest w stanie pokonać każdego zawodnika w rosterze oprócz niego.

Match #6

Charlotte Flair /z Asuka vs Nia Jax /z Shayna Baszler

Zwyciężczynią: Charlotte Flair

Tym razem rozmówcą Caruso na zapleczu jest Angel Garza. Jak zwykle zaczyna lekko flirtować z Charey, ale także zapowiada, że za tydzień na RAW prawdopodobnie zapowie jedną z legend kobiecego wrestlingu. W tym momencie wpada na niego R Truth, który ucieka przed grupą zawodników, którzy chcą zabrać mu pas 24/7.

 

Match # 7

New Day & Jeff Hardy & Riddle vs The Hurt Business

Wchodząc do ringu Bobby Lashley potwierdził uczestnictwo w walce royal rumble.

Zwycięzcy: The Hurt Business

Realizator przenosi nas na schody, gdzie zasmuceni siedzą The Miz i John Morrison. W pewnym momencie zjawia się Adam Pierce i oddaje walizkę Money in The Bank Mizowi, gdyż to nie on zrealizował kontrakt.

Pora na segment kończący dzisiejszą galę. Do ringu odpowiednio zmierzają Alexa Bliss oraz Randy Orton. The Viper zjawił się jedynie w celu odnalezienia Finda. Alexa jednak stwierdziła, iż nie chodzi tu o niego tylko o nią. Przynosi prezent, w którym znajduje się ropa oraz zapałki. Próbuje zmusić Ortona, aby on zrobił z nią to samo co z Findem, jednak Randy stoi i tylko wpatruje się w Alexe. Bliss jednak dalej próbuje zmusić byłego mistrza WWE do podpalenia jej, nazywając go dziwką. Następnie wylała na siebie całą ropę. Gaśnie światło, jednak z ciemności wyłania się płomyk ognia z zapalonej zapałki przez Ortona. Takim obrazkiem kończy się Monday Night RAW.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jon Huber – wrestler, mąż, ojciec, wspaniały człowiek.