WWE Monday Night RAW 17 lutego 2020: Raport

Pora na emocje związane z Monday Night RAW! To już dziś na czerwonej tygodniówce obejrzymy No Holds Barred Match pomiędzy Randym Ortonem, a Mattem Hardym. Ponadto Seth Rollins wygłosi dziś „kazanie”. Znajdujemy się w Everett w stanie Waszyngton.

 

Show rozpoczyna Randy Orton, który z początku prezentuje nam video o tym, jak zrujnował powrót Edge’a. Następnie żmija powiadamia nas, że dzisiejszy No Holds Barred Match się nie odbędzie z powodu obrażeń jakie tydzień temu poniósł jego oponent. Mimo tych słów pojawia się Matt Hardy w kołnierzu ortopedycznym, który dalej zastanawia się co siedzi w głowie Ortona. Dowiadujemy się ponadto, że lekarze WWE dopuszczą Matta do walki dziś, a ten zamierza dziś walczyć, gdyż zamierza opuścić ten sport na własnych warunkach. Randy odgraża się, że ten powinien odejść już tydzień temu, kiedy jeszcze był w stanie zrobić to na dwóch nogach. W dodatku szanuje odwagę swojego przeciwnika, ale nikt nie jest w stanie zrozumieć co obecnie siedzi w jego głowie. Żmija mówi, że kocha Edge’a i przeprasza po czym opuszcza ring. Po chwili jednak postanawia wrócić do kwadratowego pierścienia, by załatwić niedokończone sprawy i wykonuje RKO na swojej ofierze oraz atakuje ją krzesłem. W chwili wykonywania ciosu krzesłem w głowę waha się jednak i rezygnuje z tego zamiaru. Jest to niestety wyłącznie złudne wrażenie litości ze strony żmii, gdyż po chwili wykonuje on ten sam brutalny atak na głowie Matta na stalowych schodach.

 

Singles Match

Erick Rowan vs. Aleister Black

Zwycięzca – Aleister Black

 

W ringu znajduje się Charlotte, która tłumaczy się z wczorajszego ataku na Ripley. Królowa jest podrażniona tym, że ludzie pokroju mistrzyni NXT mają czelność pojawiać się na jej tygodniówce i ostentacyjnie eksponować tytuł, który ma swoje znaczenie dzięki wysiłkowi Flair. Z tego też powodu wybrała Rheę jako swoja oponentkę na Wrestlemanii, gdzie upadnie mit niezwyciężonej Australijki.

 

24/7 Championship Triple Threat Match

Riddick Moss vs. Mojo Rawley vs. R-Truth

Zwycięzca – Riddick Moss

Po walce R-Truth zaatakował dodatkowo Rawleya.

 

W ringu znajduje się Drew McIntyre, który ma się dziś zmierzyć z MVP. Zanim do tego jednak dojdzie pojawia się Paul Heyman, który informuje nas co wydarzy się zarówno z Ricochetem na Super Showdown jak i ze Szkotem na WrestleManii, po czym zapowiada kogoś kto ma spory problem ze zwycięzcą Royal Rumble Matchu. Pojawia się MVP, który trzyma w sercu urazę za to jak został potraktowany w jego własnym programie w zeszłym tygodniu, dlatego dziś zamierza odpłacić z nawiązką.

Singles Match

MVP vs. Drew McIntyre

Zwycięzca – Drew McIntyre

 

W ringu znajduje się Becky Lynch, która rozrzucza po ringu pieniądze z prośbą dla oficjeli WWE, by ci wzięli tyle ile ich potrzeba, by pozwolono jej zrobić na żywo to co planuje uczynić Shaynie. Irlandka przypomina wszystkie dotychczasowe mistrzynie RAW podkreślając, iż to ona jest znana jako ta, która trzyma ten tytuł najdłużej. Na telebimie pojawia się Baszler, która przypomina o jej udziale w Elimination Chamber Matchu, po którym skoncentruje się na odebraniu pasa Lynch. Była mistrzyni NXT ostrzega, że to co zrobiła tydzień temu na RAW nie było zaplanowane, ale to co zrobi Becky tym razem będzie znacznie gorsze, gdyż będzie już dobrze przemyślane.

 

Na backstage’u znajdują się Lashley i Garza wraz ze swoimi menedżerkami. Lana informuje, że to ona wpadła na pomysł połączenia dwóch najgorętszych par w rosterze. Zelina Vega jednak podkreśla, że ją z Garzą łączą wyłącznie sprawy biznesowe i są oni skoncentrowani dziś przede wszystkim na Humberto Carrillo.

Tag Team Match

Rusev & Humberto Carrillo vs. Angel Garza & Bobby Lashley

Zwycięzca – Angel Garza & Bobby Lashley

Po walce zdenerwowany Rusev zaatakował Garzę.

 

Singles Match

Natalya vs. Kairi Sane

Zwycięzca przez count out – Kairi Sane

W trakcie walki Natalya została z zaskoczenia zaatakowana przez Asukę co doprowadziło do jej wyliczenia.

 

W ringu pora na wygłoszenie kazania przez Monday Night Messiah, który na początku dziękuje nam za uczynienie go mesjaszem. To co ma nam dziś do przekazania jest nieziemskie. Seth powiadamia nas, że dzisiejsze przemówienie jest spowodowane rozwojem jego ruchu w ekspresowym tempie. W zeszłym tygodniu jego grupa udowodniła do czego jest się zdolnym będąc natchnionym. Jednak praca dopiero się zaczyna. Odpowiedzialność, którą dźwiga Rollins na swoich barkach jest przez niego traktowana śmiertelnie poważnie, bycie twarzą niedawno utworzonego ruchu nie będzie łatwe. Mimo wszystko jest to konieczne, by ewoluować. Dalszą część kazania przerywają The Viking Raiders, którzy szybko przechodzą do czynów. Demolują AOP w ringu, a w międzyczasie Kevin Owens wykonuje Stunner na Rollinsie na stage’u.

Na backstage’u Rollins jest już zmęczony ciągłym przerywaniem mu ze strony Owensa. Seth informuje, iż dziś AOP wraz z Buddym Murphym zmierzą się z Kevin oraz The Viking Raiders.

 

W ringu znajduje się The O.C. w pełnej okazałości. Lider grupy cieszy się ze swojego powrotu do kwadratowego pierścienia. Karl Anderson mianuje A.J. Stylesa nowym Mr WrestleManią. Styles dodaje, że już nikt nie będzie mógł podważać jego umiejętności, gdy zwycięży w Gauntlet Matchu na Super ShowDown. Później, gdy już do tego dojdzie nie będzie mieć dla niego znaczenia z kim zmierzy się na WrestleManii. Może to być Brock Lesnar, Undertaker czy nawet całe NWO. Na arenie pojawia się Ricochet. Styles nie daje mu z początku jednak dojść do słowa, gdyż w jego uznaniu nie pokazał on niczego za co powinien dostać szansę bycia mistrzem. The O.C dobrze się bawi słysząc, że Ricochet zostanie nowym posiadaczem pasa WWE. Ten ma dość wyśmiewania i wyzywa Phenomenal One na pojedynek. Karl Anderson jednak nie pozwala na to i sam zamierza się rozprawić z nieproszonym gościem.

Singles Match

Ricochet vs. Karl Anderson

Zwycięzca – Ricochet

 

Na backstage’u otrzymujemy wywiad z Liv Morgan. Jest ona załamana tym, że jej najlepsza przyjaciółka zdradziła ja i zaatakowała dwa tygodnie temu. Nie ma zamiaru jednak dłużej się tym przejmować. Zamierza wyeliminować Ruby na Elimination Chamber i otrzymać walkę o mistrzostwo na WrestleManii.

 

Six Man Tag Team Match

The Viking Raiders & Kevin Owens vs. AOP & Buddy Murphy

Zwycięzcy przez DQ – The Viking Raiders & Kevin Owens

Pod koniec do starcia włączył się Rollins, który zaatakował Owensa. Do ataku następnie dołączyła jego grupa, która nie zdążyła zdziałać zbyt wiele, gdyż do walki dołączyli The Street Profits, którzy pomogli oczyścić ring z sekty Rollinsa. W ten sposób kończymy dzisiejszy epizod Monday Night RAW.