WWE Monday Night RAW 13 stycznia 2020: Raport

Czas na kolejny odcinek Monday Night RAW! Znajdujemy się w Rupp Arena w Lexington. Dzisiejsza noc zapowiada się historycznie, gdyż będziemy świadkami pierwszego w historii Fist Fight Match’u! Co więcej, Brock Lesnar pojawi się na czerwonej tygodniówce!

 

Show zaczynamy mocnym uderzeniem. Do ringu zmierza Randy Orton, uraczony ogromnym aplauzem publiczności. Ma on nam przed walką kilka słów do przekazania kilka słów. Viper wita nas i zaprasza do kwadratowego pierścienia A.J. Stylesa, który nie potrzebuje niczego więcej, by się pojawić. The Phenomenal One twierdzi, że Randall nie wygra najbliższego Royal Rumble Matchu, gdyż to właśnie on będzie tego wieczoru zwycięzcą. Styles drwi ze swojego dzisiejszego oponenta mówiąc, iż jego RKO z zeszłego tygodnia było najwspanialszym jaki można było zobaczyć w historii. Dalszą przemowę przerywa jednak pojawienie się Drew McIntyre’a, który szuka w końcu większych wyzwań w ringu. Idealną dla niego okazją są panowie znajdujący się obecnie w ringu. Drew sugeruje, by dodać go do pojedynku i utworzyć Triple Threat Match i nie tracąc więcej czasu na rozmowę właśnie jesteśmy tego świadkami.

Triple Threat Match

Drew McIntyre vs. Randy Orton vs. A.J. Styles

Zwycięzca – Drew McIntyre

Na samym początku walki zjawili się pozostali członkowie The O.C ratując (chwilowo) swego lidera z opresji. Randy i Drew jednak szybko się z nimi uporali. W trakcie walki zarówno Styles jak i Orton korzystali między innymi ze swoich przeciwnych umiejętności.

 

W szatni przyglądamy się przygotowującym się do walki AOP wraz z Sethem Rollinsem. Monday Night Messiah mówi, że dzisiejszy Fist Fight Match jest okazją, by pokazać, że jest się z nimi lub przeciw nimi. I nie jest to wybór, a przeznaczenie. Seth poświecił więcej niż ktokolwiek zrozumie, by owe przeznaczenie się spełniło dlatego też dzisiaj muszą pokazać, że nikt nie jest w stanie powstrzymać ich przed jego realizacją.

 

Singles Match

Mojo Rawley vs. Ricochet

Zwycięzca – Ricochet

 

Na backstage’u znajdują się The Street Profits, którzy zapowiadają dzisiejsze następne wydarzenia, skupiają się przy tym przede wszystkim na pierwszym w historii Fist Fight Match’u oraz na wychodzącej właśnie do ringu Charlotte.

Singles Match

Charlotte Flair vs. Sarah Logan

Zwycięzca – Charlotte Flair

 

Na backstage’u towarzyszymy Owensowi i Joe. Wygląda na to, że Kevin ma jakieś wątpliwości co do zasad dzisiejszego starcia. Jego partner przekonuje go, by się tym nie martwił. Dołącza do nich Big Show, który wskazuje na swoją pięść i mówi, że jej przeznaczeniem jest trafić dziś na szczękę Rollinsa.

 

W ringu znajduje się Brock Lesnar wraz ze swoim menadżerem. Ponownie jest on witany przez publiczność głośnym buczeniem. Pojawiają się nawet głośne okrzyki „u suck” w stosunku do Brocka. W zaistniałej sytuacji postanawiają oni opuścić ring. Paul próbuje wygłosić dalszą przemowę na rampie jednak i tam nie jest to możliwe. Panowie ponownie wchodzą do ringu. Heyman planuje rozpocząć swoje wystąpienie od początku. Tym razem udaje mu się przedstawić swojego klienta jednak niezadowolenie publiczności nie ustaje tak szybko. Wreszcie fani pozwalają dojść mu do głosu. Paul opowiada o tym jak według niego potoczą się losy Royal Rumble Matchu. Przypomina także pamiętne starcie z Wrestlemanii XXX. Ma to na celu ukazać, że jego przewidywania nie są błędne i zawsze się sprawdzają. Brock Lesnar udowodni, że predykcje jego menadżera są trafne. Niespodziewanie dalszą część monologu przerywa R-Truth. Mistrz 24/7 twierdzi, że może i Brock jest najprawdopodobniejszym zwycięzcą Royal Rumble Matchu, ale jego idol z dzieciństwa zawsze powtarzał „nigdy się nie poddawaj”. Z tego powodu ogłasza on swój udział w Royal Rumble Matchu. Truth jest przekonany o tym, że Heyman za dwa tygodnie przeleci przez górną linę. Doprowadza to Brocka do śmiechu. Paul przypomina, że on nawet nie bierze udziału w walce, a przeciwnikiem mistrza 24/7 będzie Lesnar. Doprowadza to do konsternacji Trutha, który nie lubi słuchać spoilerów, dlatego przemowy Heymana doprowadzają go do snu. Ma on jedno pytanie do Brocka „co jest”. Lesnar nie uznaje tego za zabawne i wyprowadza mu F5.

Gdy R-Truth przy wsparciu sędziów udawał się na zaplecze znienacka zaatakował go Mojo Rawley, który przypiął mistrza i został dwukrotnym mistrzem 24/7!

 

Otrzymujemy wywiad nagrany wcześniej z Laną i Lashley’em. Bobby pyta się Charly Caruso czy podobał jej się ślub. Para młoda tłumaczy, że wszystko co mogło pójść nie tak tej nocy ziściło się. Z tego powodu świeżo upieczone małżeństwo ma dwa główne postanowienia noworoczne. Po pierwsze zaakceptować fakt, że wszyscy są zazdrośni o ich nowy związek. Po drugie zamierzają zniszczyć Ruseva.

Singles Match

Rusev vs. Bobby Lashley

Zwycięzca – Bobby Lashley

W trakcie walki pojawiła się Liv Morgan, która została zaatakowana przez Lanę. Doprowadziło to do rozkojarzenia Ruseva, które wykorzystał Lashley i zakończył walkę.

Na backstage’u byliśmy świadkami kolejnego wywiadu z parą młodą. Byli oni bardzo zdenerwowani sytuacją jaka zaszła w ringu. Z tego powodu Lana zarządza na przyszły tydzień Mixed Tag Team Match pomiędzy nimi, a Liv z Rusevem. Lashley zdecydowanie nie jest zadowolony tym pomysłem. Lana jednak nie daje za wygraną, gdyż nie może pozwolić, by ktoś mógł ją zastraszyć.

 

W ringu znajdują się The Viking Raiders. Zapowiadają oni, że ktokolwiek teraz wyjdzie do Open Challengu jest z góry skazany na przegraną. Udowodnili oni już, że podbili cały roster RAW, dlatego też nie obawiają się żadnego wyzwania. Odpowiadają na nie The Singh Brothers., którzy jeszcze przed walką zostają mocno poturbowani przez Erika i Ivara.

Tag Team Match

The Viking Raiders vs. The Singh Brothers

Zwycięzcy – The Viking Raiders

 

Na backstage’u tym razem znajduje się Rusev wraz z Liv Morgan. Obiecują oni, że za tydzień rozprawią się ze swoim rywalami.

 

W ringu obecny jest Jerry „The King” Lawler. Oznacza to, że pora na podpisanie kontraktu na walkę o mistrzostwo kobiet RAW. Jako pierwsza w kwadratowym pierścieniu stawia się Becky Lynch. Następnie wchodzi pretendentka w towarzystwie Kairi Sane, która z początku atakuje parasolką mistrzynię co prowadzi do jej irytacji i opuszczenia ringu przez Japonkę. Druga połówka mistrzostwa tag team kobiet nie zamierza natomiast tracić czasu na zabawy, od razu podpisuje kontrakt. Po chwili to samo czyni Irlandka po czym zostaje zaatakowana przez pretendentkę zielona substancją. Japonka kieruje kilka zdań w ojczystym języku po czym opuszcza ring. Becky zaś przy wsparciu lekarzy próbuje pozbyć się z twarzy mazi. Gdy po części już się jej to udaje wygłasza przemowę w kierunki Asuki. Od teraz już nie musi ona szukać gniewu w sobie, by móc ją pokonać i zapowiada wysłanie jej na Royal Rumble prosto do piekła.

 

Tym razem towarzyszymy na backstage’u Andrade i Zelinie Vega, która opisuje mistrza Stanów Zjednoczonych w samych superlatywach. Przypomina, że to właśnie Andrade zdjął maskę Rey’a, a ten jedyne co wówczas zrobił to zaatakował ich z zaskoczenia. Rey Mysterio jest hańbą dla zawodników latynoskich oraz dla swojego syna Dominica.

W innej scenerii znajduje się zaś Rey Mysterio, który dopiero co ujrzał wywiad z Meksykaninem. Twierdzi, że Andrade robi wiele złych rzeczy i unika przy tym konsekwencji, dlatego też tym bardziej cieszy się z zestawienia go w przyszłym tygodniu z mistrzem w Ladder Matchu i obiecuje Andrade odebraniu mu mistrzostwa Stanów Zjednoczonych.

 

Singles Match

Aleister Black vs. Buddy Murphy

Zwycięzca – Aleister Black

 

Singles Match

Erick Rowan vs. Lokalny zawodnik

Zwycięzca – Erick Rowan

W trakcie walki Rowan włożył dłoń do swojej klatki po czym wyciągnął ją całą zakrwawioną. Buddy Murphy natomiast dalej siedział obok ringu wyraźnie zawiedziony i zdruzgotany wcześniejszą porażką.

 

Fist Fight Match

Kevin Owens, Samoa Joe & The Big Show vs. AOP & Seth Rollins

Zwycięzcy – AOP & Seth Rollins

Przed walką Rollins i AOP zaatakowali Big Showa jednak na pomoc szybko pospieszyli mu jego partnerzy uzbrojeni w kije kendo. Sama walka toczyła się zarówno w ringu jak i na rampie i scenie. Pod koniec walki Buddy Murphy, znajdujący się dalej przy ringu zaatakował Big Showa po czym aktywnie przyłączył się do wspierania Rollinsa i AOP. Po walce doszło również do nieoficjalnego przyłączenia Australijczyka do zespołu Monday Night Messiah. Dzisiejszy odcinek RAW tym razem kończymy wspólnym świętowaniem Setha wraz ze swoimi partnerami.