WWE Monday Night RAW 28 stycznia 2020: Raport

Rozpoczynamy pierwszy epizod Monday Night RAW po Royal Rumble! To właśnie dziś Samoa Joe i Kevin Owens będą mieć okazję do zemsty na Sethie Rollinsie za wczorajsze wydarzenia, gdyż czeka nas walka o mistrzostwo Tag Team. W dodatku na dzisiejszą tygodniówkę powraca WWE Hall of Famer Edge! Znajdujemy się w San Antonio w stanie Texas.

Show otwiera wczorajszy zwycięzca Royal Rumble Matchu, kóry cieszy się, że od wczoraj może się tak oficjalnie zwać. Fani witają go gromkimi okrzykami “you deserved it”. Mcintyre stwierdza, że jest to idealna okazja, aby wygłosić jakieś ogłoszenie. Drew wybiera Brocka Lesnara jako swojego oponenta na WrestleManii! Zobaczył on wczoraj w mistrzu WWE, że jest w stanie go pokonać i to właśnie zamierza zrobić za dwa miesiące. Na dzisiaj Szkot natomiast ogłasza open challenge. Odpowiadają na niego Luke Gallows wraz z Karlem Andersonem. Nie potrafią oni jednak uzgodnić, który z nich ma się dziś zmierzyć z McIntyre’m, wobec czego ten zarządza, że dziś zmierzy się z oboma zawodnikami.

2 on 1 Handicap Match

Luke Gallows & Karl Anderson vs. Drew McIntyre

Zwycięzca – Drew McIntyre

Po walce zwycięzcę z zaskoczenia zaatakował Brock Lesnar, który wykonał na pretendencie F5.

 

Singles Match

MVP vs. Rey Mysterio

Zwycięzca – Rey Mysterio

 

Singles Match

Aleister Black vs. Kenneth Johnson

Zwycięzca – Aleister Black

Po starciu Black powiedział, że jedyną osobą odpowiedzialną za jego wczorajszą porażkę jest on sam. Przez ostatnie miesiące popełnił błąd czekając na kogoś kto zapuka do niego i wybierze walkę z nim. Od dzisiaj jednak to on zamierza wybierać z kim skrzyżuje się jego ścieżka.

 

W ringu znajdują się mistrzowie Tag Team. Seth Rollins przypomina, że wczoraj był blisko, by zwyciężyć w Royal Rumble Matchu drugi rok z rzędu. Nie zamierza się on jednak skupiać na negatywach. Dzięki niemu zarówno Samoa Joe jak i Kevin Owens również wczoraj nie zwyciężyli. Ponadto stoi w ringu koło swojego przyjaciela Buddy’ego, z którym w zeszłym tygodniu zdobył pasy mistrzów Tag Team. Monday Night Messiah stwierdza także, że dzięki jego uprzejmości i dobrotliwości Joe i Owens dostali dziś okazję, by się zmierzyć z mistrzami. Pojawiają się dzisiejsi pretendenci. Kevin nie jest zadowolony z tego, ile Seth mówi. Drażni go fakt, że w ostatnich miesiącach stał się kompletnym idiotą. Rollins ma dość tych uszczypliwości i zaprasza panów do ringu na starcie. Joe jednak nie spieszy się do tego. Zastanawia się, dlaczego akurat dzisiaj Rollins jest tak skory do walki. Owens sądzi, że gdzieś obok ukryli się AOP. Monday Night Messiah oświadczył, że celowo ich dziś nie zaprosił do ringu, by ci nie mogli im przeszkadzać w walce. Na telebimie pojawiają się Akam i Rezar. Ma to na celu potwierdzić, iż nie będą oni dziś angażować się w pojedynek. Dzięki temu jednak dowiedzieliśmy się również, że znajdują się oni w prywatnej szatni Rollinsa. Pozwoliło to The Viking Raiders, by ich zaatakować i wyłączyć z dzisiejszej ingerencji na 100 %.

RAW Tag Team Championship Match

Kevin Owens & Samoa Joe vs. Buddy Murphy & Seth Rollins

Zwycięzcy – Buddy Murphy & Seth Rollins

W trakcie walki Samoa Joe wykonał ryzykowny dive, po którym medycy WWE postanowili, że nie jest on zdolny do dalszej rywalizacji, wobec czego walka toczyła się dalej 2 na 1.

 

Na backstage’u otrzymujemy wywiad z Becky Lynch, która po walce z Asuką zrozumiała, że ona naprawdę walczy w innej lidze. W przeciągu roku zdominowała wszystkie kobiety w rosterze dlatego już nie musi nic udowadniać. Lynch ostrzega ponadto Charlotte, że jeżeli ta zdecyduje wybrać Irlandkę jako przeciwniczkę na WrestleManii to będzie ostatni raz, kiedy ich drogi się skrzyżują.

 

United States Championship Match

Andrade vs. Humberto Carrillo

Zwycięzca – Humberto Carrillo by DQ

Do dyskwalifikacji doprowadziła Zelina Vega, która przerwała przypięcie ze strony pretendenta. Rozwścieczony Carrillo w odwecie zaatakował Andrade i wymierzył mu akcję na betonową posadzkę okalającą ring.

 

W ringu znajduje się Charlotte, która zupełnie nie jest zdziwiona, iż zwyciężyła w Royal Rumble Matchu. Prezentuje ona nam skrót wydarzeń z jej wczorajszego triumfu. Flair postanawia, że na Wrestlemanii zawalczy…o mistrzostwo. Więcej szczegółów nam jednak nie zdradzi, ponieważ wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji. Niespodziewanie pojawiają się Kabuki Warriors, które atakują Królową.

Singles Match

Charlotte Flair vs. Asuka

Zwycięzca – Charlotte Flair by DQ

Pod koniec walki Kairi Sane zaatakowała Charlotte co doprowadziło do dyskwalifikacji. Flair jednak poradziła sobie z oponentką.

Na backstage’u The Street Profits opisują wydarzenia z wczorajszego Royal Rumble oraz dzisiejszego odcinka RAW. Nagle dołącza do nich Kelly Kelly, z którą Angelo zaczął flirtować.

 

W ringu znajduje się Mojo Rawley, który planuje dziś obronić swój tytuł w oficjalnej walce. Nie ma dla niego znaczenia, gdzie ta walka się znajduje, gdyż nie obawia się wyzwań. Mojo nie przyszedł jednak dziś sam i prezentuje nam swojego nowego partnera – Riddicka Moss’a.

24/7 Championship Match

Mojo Rawley vs. No Way Jose

Zwycięzca – Mojo Rawley

Po walce okazało się, że jednym z przyjaciół Jose był R-Truth, który przypiął mistrza i został nowym mistrzem 24/7. Nie cieszył się jednak z tytułu długo, gdyż Riddick zablokował mu ucieczkę z ringu, a Rawley dokończył dzieła odzyskując mistrzostwo.

 

Singles Match

Liv Morgan vs. Lana

Zwycięzca – Liv Morgan

 

Singles Match

Erick Rowan vs Lokalny zawodnik

Zwycięzca – Erick Rowan

 

Czas na wydarzenie wieczoru! Do ringu zmierza Edge, który jest zachwycony reakcją jaką otrzymuje od fanów. To właśnie dla takich chwil występują wrestlerzy. Rated R Superstar przypomina, że 9 lat temu został zmuszony, by zakończyć karierę. Od początku nie był jednak w stanie zaakceptować takiego stanu rzeczy. Zaczął się zastanawiać „co, jeżeli” i wrócił do pracy, by móc jeszcze kiedykolwiek wrócić do kwadratowego pierścienia, by móc zakończyć karierę stosownie, na jego warunkach. Wracając do Royal Rumble poznał tam zarówno wiele nowych jak i starych twarzy. Ma nadzieję, że jeszcze spotka ich na swojej drodze. Edge nie ma pojęcia jak długo będzie mógł walczyć tym razem jednak liczy, że fani będą po jego stronie. Ponadto rozumie, że upłynęło sporo czasu i zdążył się już zestarzeć. Wie jednak, że jeżeli ktoś go znokautuje to powstanie ze zdwojoną siłą. Dalsze wystąpienie przerywa Randy Orton. Opowiada on o tym jak z początku skrzyżowały się jego drogi z Hall of Famerem. Żmija wita swojego byłego partnera w WWE ponownie i proponuje, by Rated RKO znów stało się faktem. Okazuje się to jednak jedynie kłamstwem, gdyż chwilę potem Orton wykonuje RKO na Edge’u. Nie poprzestaje na tym i dodaje uderzenie krzesłem. Następnie umieszcza w nim głowę swojego byłego sojusznika. Nie wydaje się to dla niego wystarczające, dlatego tym razem bierze z areny dodatkowe krzesło i uderza nim nieprzytomnego Edge’a w głowę. Tym widokiem kończymy ostatni epizod Monday Night RAW w tym miesiącu.