WWE Monday Night RAW 02 marca 2020: Raport

  1. Wraz z nowym miesiącem przybliżamy się coraz bardziej do WrestleManii! Dzisiejszy epizod Monday Night RAW w słynnej Barclays Center w Nowym Jorku jest idealną okazją, by rywalizacje na zbliżające się wielkimi krokami Elimination Chamber się zaostrzyły. W końcu to dziś wieczorem czeka nas rywalizacja pań, które już niedługo staną naprzeciw siebie ponownie, tym razem jednak w komorze eliminacji. Mowa tu oczywiście o pojedynku pomiędzy Shayną Baszler, a Asuką. Elektryzująco zapowiada się również starcie niepokonanego dotychczas na RAW Aleistera Blacka z A.J. Stylem!

 

Show rozpoczynają Brock Lesnar wraz ze swoim menadżerem, który podkreśla, że Drew McIntyre nie jest w stanie przypiąć jego klienta na WrestleManii, a skoro nie jest w stanie tego zrobić to tym nie bardziej nie będzie w stanie go poddać. Na największej gali w roku pretendent będzie bezbronny, gdyż jest głupi. Dalsze przemówienie przerywa pojawienie się samego zainteresowanego, który zmierza prosto do ringu, w którego z początku mierzy wzrokiem. Następnie Lesnar udawał powolny odwrót z kwadratowego pierścienia jednak tak naprawdę planował z zaskoczenia zaatakować przeciwnika. Momentalnie nadział się ma Claymour Kick. Była to na tyle dewastująca akcja, iż mistrz potrzebował kilku dłuższych chwil, by się po tym pozbierać. W trakcie, kiedy pomału wracał na zaplecze Drew wykonał kolejne dwa finishery na Bestii.

 

WWE RAW Tag Team Championship Match

Seth Rollins & Murphy vs. The Street Profits

Zwycięzcy i nowi mistrzowie – The Street Profits.

W trakcie walki Rollins został zaatakowany znienacka przez Kevina Owensa, czego nie zauważył sędzia.

Na backstage’u Seth był wyraźnie zdenerwowany swoją porażką i domagał się rewanżu na Elimination Chamber gdzie obiecał odzyskać tytuły. Ponadto Rollins zapowiedział…ukrzyżowanie Owensa.

 

24/7 Championship Match

Riddick Moss vs Ricochet

Zwycięzca – Riddick Moss

 

W ringu znajduje się A.J. Styles, który jest poirytowany tym, że Mark Wahlberg próbuje dawać mu rady. The Phenomenal One zapowiedział, że zmierza prosto na Undertakera, który mimo to, że jest legendą to dalej stara się znajdować w centrum świateł jupiterów. Problem jednak polega na tym, że te światła są obecnie skierowane na Stylesa.

Singles Match

Aleister Black vs. A.J Styles

Na początku walki Styles nadmienił, iż kontrakt jaki Black podpisał na dzisiejszą walkę opiewa na dodatkową klauzulę – musi pierw pokonać jego przyjaciół.

Singles Match

Karl Anderson vs. Aleister Black

Zwycięzca – Aleister Black

Singles Match

Luke Gallows vs. Aleister Black

Zwycięzca przez DQ – Aleister Black

Do dyskwalifikacji doprowadził równoczesny atak całego The O.C.

Singles Match

Aleister Black vs. A.J Styles

Zwycięzca – A.J. Styles

 

Na backstage’u otrzymujemy wywaid z Ruby Riott, która podkreśla, iż ludzie stale łamią obietnice, dlatego też jej atak na Liv Morgan nie powinien być taki zaskakujący. Teraz jest skupiona wyłącznie na sobie. Ruby dodaje, iż w komorze eliminacji nie ma miejsca na przyjaźnie.

Singles Match

Liv Morgan vs. Ruby Riott

Zwycięzca – Liv Morgan

Sędzia specjalnym walki była Sarah Logan, która błyskawicie odliczyła do 3 w momencie przypięcia Riott przez Morgan. Po walce doszło do bijatyki w ringu pomiędzy paniami, z którego zwycięsko wyszła Logan.

 

Na backstage’u No Way Jose wraz ze swoją grupą spotyka Rowana. Jose także jest zainteresowany zawartością klatki. Niespodziewanie Erick przychyla się do tej prośby. Okazuje się, że przez ten cały czas w klatce znajdował się gigantyczny pająk.

 

Singles Match

Shayna Baszler vs. Kairi Sane

Zwycięzca – Shayna Baszler

 

Tag Team Match

Rey Mysterio & Humberto Carrillo vs. Angel Garza & Andrade

Zwycięzcy – Rey Mysterio & Humberto Carrillo

 

W ringu znajduje się Beth Phoenix, która jest dziś tutaj, by poinformować nas o obecnym stanie zdrowia jej męża. Momentalnie przerywa jej Randy Orton, który rozumie jaką odpowiedzialność niesie za to co zrobił Edge’owi. Randall uważa, że Beth w szczególności należą się wyjaśnienia. Z tego też powodu zaczyna opowiadać historię sprzed ponad 15 lat, kiedy to siedząc na trybunach kibicował ówczesnym gwiazdom wrestlingu, dopingując przy tym także swojego ojca. To właśnie Edge był jedynym, który okazał szacunek Bobowi Ortonowi. Podkreślił również, że to właśnie jego postać w głównej mierze doprowadziła do fascynacji Kanadyjczyka tym sportem. W tym momencie mały Randy po raz pierwszy poznał swojego późniejszego przyjaciela. Ten moment sprawił, że Żmija stała się pewniejsza siebie. Dochodzimy do powrotu Edge’a na tegorocznym Royal Rumble. Orton nie mógł patrzeć jak jego powrót do regularnej kariery, może doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu, a nawet i życiu, dlatego też zdobył się na ten heroiczny czyn i odesłał swojego najlepszego przyjaciela na ponowną emeryturę, aby ten mógł się dalej spełniać zarówno jako mąż jak i ojciec. Orton obwinia za całą sytuację Beth, ponieważ ta nie była w stanie powstrzymać go przed powrotem. Orton twierdzi, iż Edge jest uzależniony od tego biznesu jak narkoman od środków odurzających, a takie osoby wymagają leczenia, a nie zaspokajania swoich potrzeb. W tym momencie Phoenix wymierzyła Ortonowi soczyste uderzenie w policzek. W rewanżu Żmija odpowiedziała RKO. Na pomoc poszkodowanej przybyły zarówno gwiazdy WWE jak i sędziowie. I tym właśnie widokiem, cierpiącej Beth, kończymy dzisiejszy epizod Monday Night RAW.