WWE Friday Night SmackDown 22 stycznia 2021: Raport

Nie zwalniamy tempa przed pierwszą galą pay-per-view w tym roku. Dziś niebieska tygodniówka przygotowała dla nas mnóstwo atrakcji! Przede wszystkim czeka nas starcie o mistrzostwo interkontynentalne pomiędzy Big-E, a Apollo Crewsem.

 

Show rozpoczyna jednak Roman Reigns, który zapowiada, że dziś nie ujrzymy Kevina Owensa, ponieważ on tak postanowił. Mistrz Universal, pragnie postawić sprawę jasno – nie jest on typem osoby, która pomija wyzwania, która odmawia walk – w przeciwieństwie do Adama Pearce’a nie wykorzystuje on wymówek, by wymigać się od wykonania swojej pracy. Na arenie nagle pojawia się Adam Pearce, który uważa, iż panowie zaczynają przekraczać granice. Jednak Roman nie zgadza się z tym twierdzeniem. Ma on dość, że ten stale wyświadcza Kevinowi Owensowi przysługi. Ma dość, słuchania o nieprawdziwych urazach oficjela WWE. Przede wszystkim ma dość marudzenia na pracę, którą każdy jest zobowiązany, by wykonać. Paul dodaje, że Adam nie ma szacunku dla jego klienta. Jeżeli Adam pragnie czegoś oryginalnego dla dzisiejszego wieczoru, to Heyman ma dla niego propozycję – dzisiejszą walką wieczoru będzie starcie Paula Heymana z Adamem Pearce’m.

 

Na arenie pojawia się Sami Zayn, który ogłasza, iż weźmie on udział w tegorocznym Royal Rumble Matchu. Ponadto przypina się on kajdankami do barierek w ramach protestu, z powodu porażki w zeszłym tygodniu z Apollo Crewsem.

 

Tag Team Match

Charlotte Flair & Asuka vs. The Riott Squad

Zwycięzcy – Charlotte Flair & Asuka

Na zapleczu po przegranej walce Ruby ma pretensje do Billie Kay, która przeszkodziła paniom w zwycięstwie chwilę wcześniej. Billie jednak ma dla nich nagrodę pocieszenia – zgłosiła ich udział w tegorocznym Royal Rumble Matchu. Ruby jednak nie przyjmuje tych przeprosin i uważa, że skład nie potrzebuje już więcej pomocy Billie.

 

W ringu jest już Daniel Bryan, który na samą myśl o Royal Rumble Matchu dostaje gęsiej skórki. Podoba mu się przede wszystkim adrenalina oraz niepewność jaka czeka zawodnika w trakcie takiego starcia. Daniel przypomina, że pomimo jego wielu osiągnięć, nigdy nie udało mu się zwyciężyć w Royal Rumble Matchu. Na arenie pojawia się Cesaro, który podkreśla, iż to nie Bryan będzie cieszył się ze zwycięstwa w przyszłym tygodniu. Daniel proponuje Szwajcarowi rewanż za porażkę z zeszłego tygodnia. Ten jednak nie jest zainteresowany, gdyż ogłasza Open Challenge. Odpowiada na niego Dolph Ziggler, który również pragnie zwyciężyć w przyszłą niedzielę.

Singles Match

Cesaro vs. Dolph Ziggler

Zwycięzca – Cesaro

 

Singles Match

Sasha Banks vs. Reginald

Zwycięzca – Sasha Banks

 

Znajdujemy się w szatni Romana Reignsa, w której mistrz Universal nie jest zadowolony, z faktu, że Paul wyzwał Adama do walki. Liczył bardziej na pomoc werbalną. Obecnie nie ma on zamiaru pomóc Heymanowi, gdyż pragnie, by ten sam zajął się swoimi problemami, tak jak dorosły mężczyzna.

 

Intercontinental Title Match

Big E vs. Apollo Crews

Zwycięzca by DQ – Big E

Do dyskwalifikacji doprowadził Sami Zayn, który w końcu odpiął swoje kajdanki i zaatakował uczestników starcia.

 

Kevin Owens pragnie nam przekazać wiadomość. Nie dał on dziś rady dotrzeć do budynku z powodu Romana Reignsa. Nie martwi się jednak tym, gdyż wie, że na Royal Rumble, mistrz Universal nie będzie miał już żadnych sztuczek w zanadrzu. Kanadyjczyk tłumaczy znaczenie swoich tatuażów. Na ich podstawie dowiadujemy się dlaczego Kevin nie może nigdy się poddać i na najbliższej gali pay-per-view będzie on ostatnim na nogach.

 

Na zapleczu także spotykamy The Street Profits, którzy przekazują Sonyi Deville prezentowy koszyk. Kryje się za tym jednak inna sprawa, gdyż pragną oni otrzymać rewanż o mistrzostwa Tag Team. Sonya zgadza się na to jednak dopiero, gdy będą oni w 100% gotowi do walki.

 

Obstacle Course Challenge

Bayley vs. Bianca Belair

Zwycięzca – Bianca Belair

Tor przeszkód Bianci był o wiele trudniejszy, ta jednak poradziła sobie z nim. Po wyzwaniu Bayley zaatakowała zwyciężczynię.

 

Singles Match

Dominik Mysterio vs. King Corbin

Zwycięzca – King Corbin

 

Przed starciem Adama Pearce’a z Paul Heymanem okazało się, że adwokat mistrza Universal doznał „kontuzji”. Oznacza to, iż konieczne jest dla niego zastępstwo. Na arenie pojawia się Roman Reigns, który rozpoczął walkę z oficjelem WWE. W jej trakcie jednak dołączył do panów Kevin Owens, który uporał się z Reignsem. Widokiem zwycięskiego Kanadyjczyka kończymy dzisiejszy epizod Friday Night SmackDown.