WWE Friday Night SmackDown 19 lutego 2021: Raport

WWE SmackDown powraca z show z ThunderDome wewnątrz Tropicana Field w St. Petersburgu na Florydzie. Ten odcinek będzie zawierał wszystkie najnowsze informacje związane z Elimination Chamber, które odbędzie się w tę niedzielę w tym samym miejscu. Głównym wydarzeniem dzisiejszego wieczoru będzie six man tag team match, w którym Cesaro, Daniel Bryan i Kevin Owens zmierzą się z Jeyem Uso, Samim Zaynem i Kingiem Corbinem. Tak się składa, że ta szóstka to również zawodnicy, którzy w niedzielę stoczą walkę w Elimination Chamber. Zapraszamy na raport z ekscytującej tygodniówki!

Show otwiera Edge. Wchodzi do ringu i mówi o różnych odsłonach tytułu oraz o tym, że czuje, iż Roman Reigns robi mądrą zagrywkę na Elimination Chamber nie wchodząc do walki. Mówi o tym jak wybierze z kim zmierzy się na WrestleManii… Przerywa mu nie kto inny jak Roman Reigns, wychodząc w towarzystwie Paula Heymana i Jeya Uso. Reigns bierze mikrofon i mówi Edge’owi, że nie ma trzynastu mężczyzn do wyboru, bo jest tylko jeden, i to jest on. Edge mówi, że nie może uznać Reignsa za main event WrestleManii, ponieważ stracił on swoją szansę kilka tygodni temu i, że Roman wie, że potrzebuje go do bycia main eventem WrestleManii. Kogokolwiek wybierze, to jest to główne wydarzenie, a on patrzy w oczy Romana i widzi, że ten jest niepewny siebie. Przyzna, że Reigns jest w swoim prime, jest talentem pokoleniowym z pustą autostradą przed sobą i szanuje go, ale widzi, że zaczyna pękać pod presją. Teraz z kolei na arenie pojawia się.. Sami Zayn! Narzeka on na brak szacunku ze strony kierownictwa oraz Edge’a i Romana i mówi, że powinni się o niego martwić, bo jest mistrzem strategii i mistrzem ludu. Wskazuje na znak WrestleManii i każe swojej ekipie kamerowej to udokumentować. . . JEY USO WYKONUJE SUPERKICK NA ZAYNIE, WYRZUCAJĄC GO Z RINGU! Roman wręcza swój tytuł Heymanowi i zakłada ręce za plecy, gdy podchodzi do Edge’a i szepcze mu coś do ucha przed opuszczeniem ringu.

Rozbrzmiewa entrance Big E, a my zmierzamy na przerwę.

Po przerwie, Big E je obiad na krześle obok stanowiska komentatorskiego. Za kulisami odbywa się wywiad z Apollo Crewsem. Mówi, że zawsze szanował Big E i dostał od niego świetne rady, jak np. to, że trzeba stwarzać sobie okazje. Prawda jest taka, że E nigdy go nie szanował i nigdy nie poznał prawdziwego człowieka. Jego przodkowie są nigeryjską rodziną królewską i gdyby Big mówił do nich tak, jak mówi do Apollo, straciłby język, a teraz Crews przychodzi po to, na co zasłużył.

Match #1
Shinsuke Nakamura vs. Apollo Crews

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura

Po pojedynku, Apollo atakuje Nakamurę i zrzuca go na podłogę! Bijąc, rzucając go w barykadę, Crews chwyta stalowe stopnie, a Big E dostaje w twarz, mówiąc mu, że jest skończony i musi odejść. Apollo ustawia schodki na dole, a E idzie pomóc Shinsuke wstać… Crews uderza w nich schodkami! Zrzuca Nakamurę nad barykadą i wrzuca schodki do ringu czekając aż Big wstanie! Mówi E, aby trzymał się z dala od jego biznesu i chce zaciągnąć go do ringu. Krzycząc na sędziego Ryana Trana, żeby się nie wychylał, Crews wchodzi do ringu, unosi schodki do góry, ale Tran staje między nim a E i Big się wymyka. Apollo mówi, że odłoży schodki na dół, jeśli tego chce Ryan… I zrzuca je na podłogę i na Big E! Medycy sprawdzają go a my przechodzimy do przerwy.

Wracamy z reklamy. Dostajemy podsumowanie tego co widzieliśmy przed chwilą i widzimy Big E wychodzącego z areny. Seth Rollins robi swoje wejście i mówi, że to co stało się z Big E to tragedia. Mówi, że wie coś lub dwa o byciu zdradzonym i uruchamia powtórkę z wszystkich odwracających się od niego w zeszłym tygodniu. Mówi, że to uraz emocjonalny, wciąż cierpi i jest to nie do zaakceptowania. Musiał coś z tym zrobić, więc wraz ze swoimi prawnikami przygotował skargę. Seth dalej narzeka na Cesaro i licytuje się, że ogarniamy jego wizję. Edge i Kevin Owens rozmawiają za kulisami. Edge mówi, że docenia to, że Owens wstaje za każdym razem, gdy zostaje powalony, podobnie jak on. Kev rysuje paralelę między Edge’m trenującym do swojego powrotu, a jego feudem z Romanem Reignsem. Edge życzy mu powodzenia i mówi, że z chęcią zmierzy się z nim na WrestleManii. Pięciokrotny NWA World Heavyweight Champion Adam Pearce i Sonya Deville są obecni przy Big E, który wchodzi do karetki do karetki, a my przechodzimy do przerwy.

Match #2
Natalya & Tamina vs. Riott Squad (Liv Morgan & Ruby Riott)

Zwyciężczynie: Natalya & Tamina

Po walce, Billie Kay próbuje świętować z Nattie i Taminą, ale zostaje położona superkickiem!

Dostajemy podsumowanie Sashy Banks na gali Daytona 500.

Edge kręci się za kulisami, gdy pojawia się King Baron Corbin. Mówi, że czuje się jak main event WrestleManii, a Edge mówi, że to ciekawe. Corbin mówi, że SmackDown jest teraz jego królestwem i mówi o tym jak drogi jest jego garnitur i zegarek i jak Edge powinien się kłaniać. Edge pokazuje mu swój „czasomierz”, którym jest jego telefon. Widzimy ekipę ringową montującą scenografię do „Ding Dong, Hello!” by wysłać nas na przerwę.

Po powrocie z reklamy, mamy intro do Ding Dong, Hello! i Bayley wchodzi przez jej drzwi. Przedstawia ona swoich gości, Nię Jax i Shaynę Baszler, które są teraz za drzwiami. Próbują przejść przez drzwi w tym samym czasie, ale nie są one wystarczająco szerokie, a to trwa kilka prób, zanim w końcu Nia przechodzi jako pierwsza. Bayley mówi, że wie jak wymagające jest bycie na wszystkich trzech brandach i nie jest zła o to, że zabrały tytuły tag teamowe, bo to oznaczało, że w końcu pozbyła się Sashy Banks i odnalazła siebie. Mówi, że jest plotka, że może zająć posadę Ellen, a Nia i Shayna prowadzą Sashę Banks i Biancę Belair w dół. Dodaje, że nie znosi być nierespektowana przez Sashę Banks, a Nia dostaje w twarz. Do kobiet dołącza Sasha Banks! Mówi Reginaldowi, że nie mówi za nią i zwraca się do Nii i Shayny, mówiąc, że tytuł oznacza, że to ona ustala zasady i dywizja kobiet kręci się wokół niej. Wychodzi również i Blanca Belair! Ona z kolei nie zgadza się z ostatnią wypowiedzią Banks, mówiąc, że wygrana w Royal Rumble czyni ją gwiazdą dywizji, a na WrestleManii- Reginald staje między nimi i mówi, że wszystkie są w jednej drużynie i twierdzi, że powinny mieć trios match. Nia przyjmuje wyzwanie i wzywa sędziego! Wszyscy się kłócą i idziemy na przerwę.

Match #3 
Bayley, Nia Jax, & Shayna Baszler vs. Bianca Belair, Reginald the Sommelier, & Sasha Banks

Zwycięzcy: Bianca Belair, Reginald the Sommelier, & Sasha Banks

Cesaro prowadzi wywiad za kulisami. Mówi, że słyszał wszystko co Seth Rollins ma do powiedzenia i był tam po to by go szanować. Tak jak wszyscy inni, miał nadzieję na zmianę nastawienia, bo zna Setha od lat i chce, żeby stary Seth wrócił jako lider, o którym wszyscy wiedzą, że potrafi być, a zamiast tego wrócił jako zadowolony z siebie, protekcjonalny SOB. Dość przeszłości, musi utrzymać swoje momentum do Elimination Chamber w niedzielę, aby mógł wygrać Universal Championship. Edge zjawia się i mówi, że kopie postawę Cesaro ostatnio i uważa, że ma on grit. Cesaro mówi, że wie co będzie następne po Elimination Chamber, bo zobaczy Edge’a w main evencie WrestleManii. Dominik & Rey Mysterio robią swoje wejście, by wysłać nas na przerwę.

Match #4 
Alpha Academy (Chad Gable & Otis Dozovic) vs. Dominik & Rey Mysterio

Zwycięzcy: Dominik & Rey Mysterio poprzez dyskwalifikację Chada Gable, który nie chciał opuścić ringu na polecenie sędziego.

Gable dalej daje Dozerowi instrukcje, wzywając go do zgniecenia Reya 747 Splashem z góry!

Widzimy Daniela Bryana za kulisami, gdy Edge podchodzi do niego. Edge dziękuje mu za to, że zainspirował go do odzyskania kariery i dał mu nadzieję, że może. Bryan mówi, że cieszy się, że wrócił i jeśli chce wyrazić swoją wdzięczność to ma pomysł – jeśli wygra na Elimination Chamber i pokona Romana Reignsa o Universal Championship to czemu nie wybrać jego? Edge mówi, że niektórzy mogą nazwać to dream match, a Dan mówi, że to już dawno powinno się stać. I tak przechodzimy do przerwy.

Wracając z reklamy, widzimy sędzinę Jessikę Carr i Dominika Mysterio pomagających Reyowi na zapleczu.

Cesaro i Daniel Bryan rozmawiają za kulisami, gdy Kevin Owens zjawia się, by porozmawiać o strategii. Mówią, że rozmawiali o tym, co zrobią, jeśli dostaną Stunnera w środku walki i omawiali wszystkie razy KO zwrócił się przeciwko swoim przyjaciołom. Owens mówi, że nie muszą się martwić, bo są drużyną i szczerze mówiąc, bardzo chce wygrać tę walkę. Ale muszą się martwić o Stunnera lub dwóch, trzech, a może nawet czterech w niedzielę.

Carmella siedzi przy swojej toaletce za kulisami, gdy Reginald podjeżdża z kieliszkiem wina dla niej. Ona pyta, gdzie był, a on mówi, że pozwalał winu oddychać odpowiednio, ale ona nie ma tego, bo wszyscy widzieliśmy go tam. On próbuje się tłumaczyć, ona go ucisza i mówi mu, żeby się uspokoił, rozumie i wie, że postąpi słusznie, bo jeśli nie, to cóż… Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Upija łyk wina, wypluwa je, chlapie mu nim w twarz i mówi, że jest obrzydliwe.

A teraz pora na gwóźdź programu! Edge wychodzi na arenę, będzie komentował nasz main event.

Match #5 
King Baron Corbin, Jey Uso, & Sami Zayn vs. Kevin Owens & Team Uppercut (Cesaro & Daniel Bryan)

Zwycięzcy: Kevin Owens, Daniel Bryan i Cesaro

Po walce Bryan świętuje wygraną, ale Corbin uderza End of Days! Stunner na Baronie! Half & Half na KO! Uppercut! Superkick! EDGE ZE SPEAREM! ROMAN WYKONUJE SPEAR NA EDGE’U!

I na tym kończymy SmackDown. Zapraszamy już w niedzielę, na Elimination Chamber!