WWE Friday Night SmackDown 12 marca 2021: Raport

Piątkowe SmackDown tradycyjnie odbywa się w Tropicana Field na Florydzie! Karta niebieskiej tygodniówki na ten wieczór zapowiada się fascynująco, dlatego nie przedłużając – zapraszamy na relację MyWrestling z Friday Night SmackDown!

Show rozpoczyna się od podsumowania zeszłotygodniowego steel cage matchu, w którym Daniel Bryan wygrał title shota przeciwko Romanowi Reignsowi na Fastlane. Na arenę wychodzi Edge. Mówi, że ma kilka spraw, które musi poruszyć i zacznie od Romana Reignsa. Ma wszystkie te kiepskie wymówki, dlaczego Edge nie powinien chcieć się z nim zmierzyć i podchwycił coś, co dla większości ludzi przeszło bez echa – dał się ograć, gdy Daniel Bryan wszedł w biznes dla siebie. A mówiąc o Danielu Bryanie, powiedział, że zasługuje na bycie w main evencie bardziej niż Edge z powodu jego miłości do wrestlingu, ale może nadszedł czas, aby przypomniał wszystkim, kim do cholery jest – podczas gdy Dan wrestlował raz w tygodniu, Edge był tutaj do siedmiu razy w tygodniu, poganiał takich  facetów jak Undertaker, John Cena, Batista, British Bulldog, Mr. Perfect, i Terry Funk, w ramach czasowych dekad. Jak wszyscy inni musi poczekać, aby zobaczyć kto wygra na Fastlane teraz—-
I wtedy na arenę wychodzi Daniel Bryan. Mówi, że uważa, iż Edge dał się wciągnąć i wpłynąć na to co powiedział, a to nie było nawet jego intencją. Pomyślał, że uszanuje to, że po raz pierwszy w swojej karierze rozpoczął działalność na własny rachunek, i chce wyjaśnić tę sprawę. Ma nieskończoną ilość szacunku dla tego, co Edge zrobił w pro wrestlingu. Widzi, jak ciężko na to pracował, jak bardzo to kocha i jak ciężko walczył, by do tego wrócić. Ale żeby być całkowicie szczerym, kiedy rzucił wyzwanie Romanowi, to wcale nie chodziło o Edge’a. Leżał na macie, patrzył jak Edge wskazuje na znak, zdemoralizował się i to nie z powodu czegokolwiek co zrobił, lecz dlatego, że zdał sobie sprawę, że może wchodzić na swoją ostatnią WrestleManię na tylnym palniku i postanowił, że tego nie wytrzyma i da z siebie wszystko by znaleźć się w main evencie WrestleManii. I tu jest sprawa – Edge ma swoje miejsce w main evencie, więc to nie o niego chodzi, tylko o to, że Bryan musi przejść przez Romana Reignsa, żeby dostać miejsce w main evencie. Edge mówi, że dostaje to, ale wygrana to wygrana i wygrał Royal Rumble. Ma wzajemny szacunek do Bryana, lubi go, nie podoba mu się tylko to jak to zrobił, bo jest od tego lepszy, ale nie jest lepszy od Edge’a.

Street Profits i Mysterios wchodzą na arenę, tylko po to, aby być zaatakowany od tyłu przez ich przeciwników, Dirty Dawgz i Alpha Academy. Przerwa!

Match #1
Alpha Academy (Chad Gable & Otis Dozovic) & Dirty Dawgz (Dolph Ziggler & Robert Roode) vs. Dominik Mysterio, Rey Mysterio, & Street Profits (Angelo Dawkins & Montez Ford)

Zwycięzcy: Dominik Mysterio, Rey Mysterio, & Street Profits

Dostajemy recap z ogłoszenia Molly Holly do 2021 WWE Hall of Fame. Jey Uso za kulisami idzie w stronę garderoby Romana Reignsa, a Paul Heyman staje między nim a drzwiami, mówiąc mu, że może dziś nie jest odpowiedni dzień na rozmowę z nim. Uso mówi, że jest kilka rzeczy, którymi musi się zająć najpierw i mówi, że będzie się owijał później. Heyman mówi, że Reigns będzie szczęśliwy do tego czasu i przechodzimy do przerwy.

Wracamy z reklamy, Seth Rollins za kulisami. Jest zdenerwowany, że wciąż mówimy o Cesaro, a on i tak chciał mu tylko pomóc. Skończył z Cesaro i nazywa go największym zmarnowanym potencjałem w historii WWE. Zostaje poinformowany, że Cesaro poprosił o rewanż z Buddy Murphym i jego zainteresowanie pikuje, zanim odejdzie.

Dostajemy materiał z Nią Jax biorącą Reginaldowi Sommelierowi ubrania w ekskluzywnym butiku dla mężczyzn, Shayna Baszler jest ewidentnie znudzona. Kazała mu przymierzyć kilka różnych kolorowych marynarek – niebieską, szarą, czerwoną, złotą, fioletową, szarą w kratkę – dała mu klapsa w pupę, a on pyta, co może zrobić, żeby się jej odwdzięczyć, a ona po prostu przewraca oczami i myśli.

Cesaro wchodzi na arenę, po przerwie zmierzy się z Buddym Murphym.
Po przerwie na arenę wychodzi najpierw Seth Rollins, po to aby zasiąść przy stole komentatorskim.

Match #2 
Cesaro vs. Buddy Murphy

Zwycięzca: Cesaro, ponieważ Rollins go zaatakował.

Po pojedynku Seth nadal znęca się nad Cesaro, atakuje go Blackout, a później krzesłem, aż nagle.. były ROH World Champion Jamie Noble powstrzymuje go! Sędziowie sprawdzają Cesaro, podczas gdy Seth odchodzi. Rollins wpada na Shinsuke Nakamurę za kulisami i wpatruje się w niego.

Kevin Owens przechadza się za kulisami, gdy wpada na Samiego Zayna i jego ekipę dokumentalistów. Sami prosi go, by go wysłuchał i mówi, że myślał o tym, a Owens zna go lepiej niż ktokolwiek, więc chce, by był częścią dokumentu. Kev mówi, że ma dzisiaj KO Show, ale mogą porozmawiać później, Zayn zarzuca mu, że go olewa i próbuje go dalej sprzedać. Owens mówi, że się nad tym zastanowi i daje Samiemu pustą kartkę, na poczęstunek. Przerwa.

Po przerwie, Jey Uso wpada na Edge’a. Edge opowiada o swojej historii z rodziną Jey’a i mówi, że przyszedł tu porozmawiać jak mężczyzna z mężczyzną i pyta go co robi. Mówi, że w 2015 roku zobaczył walkę The Usos, który obudził go z powrotem i uświadomił mu, że nadal może to kochać. Dodaje, że Jey chodzi skulony, z głową nisko i co jego tata o tym myśli. Uso mówi mu, żeby nie mówił do niego tak, jakby go znał, a on powinien iść cieszyć się jakimś rodzinnym czasem, bo gdy Roman z nim skończy, nie będzie mógł się niczym cieszyć.

Kevin Owens wychodzi na arenę. Wita nas na Kevin Owens Show i mówi nam, że przez ostatnie kilka tygodni był poza domem, bo miał burzliwe kilka miesięcy, ale będzie walczył dopóki nie będzie mógł dłużej. Przedstawia on swoich gości, Biancę Belair i Sashę Banks i mówi o tym, że ich WrestleMania match może być jeszcze większy, jeśli wygrają tytuły tag teamowe, bo jedynymi osobami, które kiedykolwiek wcześniej tego dokonały są John Cena i Shawn Michaels. Mówi o tym, co to oznacza dla ich dziedzictwa. Sasha mówi, że to nie jej wina, że jest tak słodkie i podoba się Reginaldowi. Banks mówi, że Belair nie mogłaby zrobić tyle co ona, gdyby nie utorowała jej drogi, Bianca staje z nią twarzą w twarz, podczas gdy KO zmienia aranżację zestawu, by nie wchodziła im w drogę. Sprzeczają się, Sasha mówi, że nie martwi się o utratę tytułu i jest pewna, że utrzyma także tytuły tag teamowe, Belair mówi, że cieszy się, że Banks ma oczy skierowane na nagrodę i może jest na drodze, którą wybrukowała, ale jest w swoim własnym pasie. Wchodzi Nia Jax, Shayna Baszler i Reginald the Sommelier, który ma na sobie szary garnitur w kratę zakupiony wcześniej. Później zjawia się Tamina i Natalya i zmierzamy na przerwę.

Match #3
Bianca Belair & Sasha Banks vs. Natalya & Tamina

Zwyciężczynie: Natalya & Tamina

Po pojedynku Banks i Belair kłócą się. Przechodzimy do przerwy.

Wracając z reklamy, widzimy Biancę Belair i Sashę Banks wciąż kłócące się za kulisami. Banks mówi, że nie zamierza wziąć na siebie winy.

Big E wchodzi na arenę, w ortezie szyi, kolana, temblaku, butach do chodzenia i jednej kuli. Zdziera z siebie cały sprzęt medyczny i rusza do ringu, gotowy do akcji! Mówi, że miał dużo czasu do myślenia, gdy był w placówce medycznej, a on ma nadzieję, że Apollo Crews wie, co zrobił. Przekroczył Rubikon, otworzył puszkę Pandory i nie ma już od tego odwrotu. Nie da się wsadzić dżina z powrotem do butelki, a teraz będzie musiał się na nim wzorować, Stary Testament, i teraz oko za oko. Ty bierzesz jedną z jego, on bierze dwie z twoich. Ty przychodzisz, by ranić, on przychodzi, by okaleczać, a pokonanie Crewsa nie wystarczy, musi go wykończyć. On da mu dokładnie to, na co zasługuje, a oni nie muszą wcale czekać. Wzywa Apollo, aby dać mu szansę, na którą czekał. Gdy nie dostaje odpowiedzi, Big mówi, że ubrał się w strój do obrony tytułu i ma zamiar to zrobić, i rzuca kolejne otwarte wyzwanie. Wchodzi King Baron Corbin, ubrany w uliczne ciuchy. Każe Big E się uspokoić i mówi, że zachowuje się jak wariat, ale jeśli otworzy wyzwanie, to cóż, nie jest ubrany do walki, ale podrze swój garnitur za 10 tysięcy dolarów—- Wychodzi Sami Zayn, krzycząc o tym, że przyjmuje wyzwanie i tym samym to on dostanie walkę, ponieważ to on pierwszy wypowiedział te słowa. To idealne zakończenie jego filmu dokumentalnego! Kłócą się i Big mówi, że shot idzie do tego, kto pierwszy wejdzie do ringu! Sami biegnie i wślizguje się do ringu, E wita go z kilkoma prawymi i wysyła go na podłogę z belly-to-belly suplex. Przerwa!

Match #4 
Pojedynek o Mistrzostwo Intercontinental
Big E (c) vs. Sami Zayn 

Zwycięzca: Big E

Po pojedynku, Apollo Crews atakuje i kładzie Big E za pomocą olympic slamu! Jeszcze jeden na dobry początek! Crews mówi mu, że będzie dalej łapał te baty i wychodzi, by chwycić stalowe schodki. Bierze je do ringu i atakuje nimi Big E!

Za kulisami odbywają się wywiady z Nią Jax i Reginaldem. Nia narzeka na to jak niegrzecznie jest być przerywaną i mówi, że to zabawne, że Sasha Banks myśli, że będzie podwójną mistrzynią. Reggie sugeruje, aby rzuciła wyzwanie Banks na title match w przyszłym tygodniu, a ona uwielbia ten pomysł.

Roman Reigns wychodzi na arenę z Paulem Heymanem i Jeyem Uso. Przerwa.

Pięciokrotny NWA World Heavyweight Champion Adam Pearce jest w ringu. On pyta, kto chce podpisać pierwszy. Roman Reigns i Jey Uso otaczają go, co prowadzi go do przesunięcia krzesła wokół tak, aby Reigns był szefem. Roman mówi, że kilka tygodni temu zgodził się na to, ale nie czuje tego dzisiaj i Bryan nie zasługuje na to. Dan mówi, że jest tym podekscytowany, więc podpisze to, a hej, kto by pomyślał, że Roman Reigns nie jest człowiekiem dotrzymującym słowa? Kto by pomyślał, że Roman Reigns się boi? Może zmieniło się to w zeszłym tygodniu, bo od lat wiele osób uważało, że Bryan jest od niego lepszy, a w zeszłym tygodniu udowodnił to, robiąc coś, czego Roman nigdy nie mógł zrobić – zmuszając Jey’a Uso do tap outu. Może to powinno uczynić go samozwańczym szefem stołu, władcą wyspy, Afa i Sika pokochałyby go, są takie miłe! To wkurzyło Romana na tyle, że podpisał kontrakt! Dan robi się poważny i mówi, że ma wiadomość dla Reignsa – odklepie go tak samo jak odklepał Jeya. To prowadzi Uso do wyrzucenia stołu z ringu i dostania w twarz i zażądania od Pearce’a by uczynił go specjalnym egzekutorem gości w meczu! Wchodzi Edge. Mówi, że brzmi to jak świetny pomysł, ale chce zrobić to jeszcze lepiej – chce walki w przyszłym tygodniu przeciwko Jeyowi, zwycięzca dostanie rolę gościa specjalnego Enforcer na Fastlane! Wpada na ring i wybucha bijatyka! Bryan zrzuca Jeya i idzie bić się z Romanem, ale Edge wyrzuca go z drogi! Dan uderza kolanem Busaiku w Edge’a po tym jak ten wyrzuca Reignsa z ringu!

I na tym kończymy dzisiejsze SmackDown. Zapraszamy już w poniedziałek na Monday Night RAW!