WWE Friday Night SmackDown 16 kwietnia 2020: Raport

Pora na pierwsze SmackDown po WrestleManii! Jest to najlepszy moment na świeże rozdanie dla niebieskiej tygodniówki. Dziś będziemy też świadkami obrony pasów mistrzowskich Tag Team, gdyż The Street Profits podejmie próbę zdobycia tytułów.

Show rozpoczyna Roman Reigns, który pozwala swojemu menadżerowi opowiedzieć o swojej wielkiej wiktorii w zeszłą niedzielę. Paul przedstawia byłych już pretendentów, natomiast mistrz Universal dodaje, że po WrestleManii zarówno Edge, jak i Daniel Bryan uznali go. Prawda jest taka, iż obecnie nikt nie chce spotkać się w ringu z Samoańczykiem. Dlatego też opuszcza on ring, gdyż nie ma dziś nic do zrobienia na SmackDown. Przerywa to jednak Cesaro, który wchodzi do ringu i spogląda na tytuł, który na swoim barku dzierży Roman. Mistrz jednak zdaje się ingorować Szwajcara i opuszcza arenę.

Na zapleczu zaś do Adama Pearce’a i Sonyi Deville dołącza Cesaro, który żąda walki z Romanem Reignsem jeszcze dzisiaj.

 

Singles Match

Rey Mysterio vs. Otis

Zwycięzca – Rey Mysterio

Przed szatnią Romana Reignsa, Paul Heyman oznajmia, że jego klient przyjmuje ofertę Cesaro. Podzieli on los Edge’a i Daniela Bryana. Następnie krytykuje on Szwajcara za jego brak inteligencji. Jest on jedynie żartem, dlatego też w dzisiejszej walce wieczoru zmierzy się on z… Jeyem Uso.

W ringu jest już Sami Zayn, który tłumaczy, iż głowa zarówno Logana Paula, jak i Kevina Owensa była zatruta. Kanadyjczyk był rozkojarzony w trakcie walki ze swoim byłym przyjacielem, gdyż stale myślał, co o tym sądzi jego gość specjalny. Sami żąda dziś rewanżu, gdyż nie ma w pobliżu ani kibiców, ani Logana Paula, więc będzie on mógł się skoncentrować w stu procentach na walce.

Singles Match

Kevin Owens vs. Sami Zayn

Zwycięzca – Kevin Owens

Na zapleczu Apollo Crews przedstawia swojego nowego przyjaciela – Komandora Azeeza oraz ostrzega, iż każdy, kto stanie na jego drodze poczuje nigeryjski koszmar.

W ringu są już The Street Profits, którzy zamierzają właśnie świętować zwycięstwo Bianci Belair. Sama zainteresowana pojawia się w kwadratowym pierścieniu. Przepełnia ją radość, , ponieważ jej ciężka praca została doceniona. Mistrzyni już rok temu wiedziała, że będzie dziś w tym miejscu gdzie się znajduje. Następnie dziękuje ona Sashy za to, że ta popchnęła ją do wykrzesania z siebie tego co najlepsze. Jednocześnie ostrzega już byłą mistrzynię, żeby ta nie wchodziła jej już w drogę.

Na zapleczu Bayley opowiada, że Bianca Belair nie jest przykładem mistrza, którego chcielibyśmy podziwiać. Jest tylko jedna możliwość, by to zmienić – Bayley pragnie walki z mistrzynią.

 

Tag Team Championship Match

Robert Roode & Dolph Ziggler vs. The Street Profits

Zwycięzcy – Robert Roode & Dolph Ziggler

Na zapleczu Cesaro mówi, iż zamierza dziś udowodnić, że zasługuje na walkę z Romanem Reignsem, pokonując jego kuzyna, Jeya.

 

Singles Match

Natalya vs. Shayna Baszler

Zwycięzca – Natalya

W swojej szatni spotykamy Romana Reignsa, Paula Heymana oraz Jeya Uso, który zapowiada, że dzisiejszego wieczoru pokona Cesaro i pokaże dlaczego jest prawą ręką swojego kuzyna.

 

Singles Match

Cesaro vs. Jey Uso

Zwycięzca by DQ – Cesaro

Do dyskwalifikacji doprowadził Seth Rollins, który zaatakował Szwajcara. Twierdził on, że miał on jedynie szczęście w sobotę, ale to jeszcze nie koniec. Nastąpi on dopiero wtedy, gdy Seth tak uzna. W ten sposób kończymy dzisiejszy epizod Friday Night SmackDown.