Co by było gdyby… – wersja Royal Rumble

Już 31 stycznia będziemy świadkami elektryzującej gali, która zawsze dostarcza nam mnóstwo emocji. Współcześni fani WWE nie wyobrażają sobie, aby wejść w Nowy Rok inaczej niż galą Royal Rumble. Nie ma wydarzenia bardziej nieprzewidywalnego! Myśleliście jednak kiedyś, co stałoby się, gdyby niektóre wydarzenia z Royal Rumble potoczyły się inaczej?

CO BY BYŁO GDYBY… – WERSJA ROYAL RUMBLE

#1 …Shawn Michaels zbotchował swój finisz podczas Royal Rumble Matchu w 1995 roku?

Prawdopodobnie ujrzelibyśmy na WrestleManii pojedynek The British Buldoga z Kevinem Nashem, którego prawdopodobnie nikt nie chciał widzieć. Na szczęście HBK nie zepsuł swojego finiszu i to on wygrał tamtą edycję RR. Na WrestleManii XI dostaliśmy świetny pojedynek o pas federacji WWF, który finalnie wygrał Diesel.

#2 …Ric Flair nie dołączył do WWE w 1992 roku?

Ric Flair says 1992 Royal Rumble victory was 'life changing' | WWE News | Sky Sports

Na początek nie wygrałby Royal Rumble 1992. Nie mielibyśmy też do czynienia z niesamowitymi występami The Nature Boya, ani z historycznym znaczeniem Mistrzostw WWE. Szkoda tylko, że Flair nie został wtedy na dłużej w WWE.

#3 …Vince McMahon nie wygrał Royal Rumble Matchu w 1999 roku? 

The Controversial Moment When Vince McMahon Won the 1999 Royal Rumble Match - EssentiallySports

Nigdy nie powinien był go wygrać. To był moment Stone Cold’a, ale został odegrany w operze mydlanej na rzecz Attitude Ery. Zwycięstwo Vince’a tak naprawdę nic nie dodało do tej historii, a nawet zaszkodziło prestiżowi Rumble Match w tym procesie. Chodzą jednak pogłoski, że niejaki Vince Russo chciał, aby na tej imprezie pojawił się ktoś inny.

#4 …Batista po prostu wyrzucił Johna Cenę z ringu w 2005 roku? 

Backstage Reaction To The Big John Cena/Batista Botch At The 2005 Royal Rumble

Vince McMahon nie rozerwałby obu mięśni czworogłowych, to na pewno. Był to kompletny bałagan, którego można było uniknąć, gdyby Batista wykonał swoją pracę prawidłowo i zgodnie z planem wyrzucił Johna Cenę z ringu. Uda Vince’a by ci podziękowały, Dave.

#5 …Lex Luger wygrał Royal Rumble 1994?

Może WWE miałoby jeszcze jednego Hulka Hogana. Luger miał fanów po swojej stronie, ale tandetny booking uśmiercił jego momentum. Kto wie, jak wielki mógł być Lex Express, gdyby nie dzielił się łupami z Bretem Hartem.

#6 …Bret Hart wygrał Royal Rumble 1997?

The rivalry between "Stone Cold" Steve Austin and Bret Hart continues  during the Royal Rumble Match: Royal Rumble 1997 | WWE

Bądźmy szczerzy, Bret Hart powinien był wygrać. Tak popularny jak Austin, a jednak nie miał prawa zabrać wygranej do domu. Prawdopodobnie największa walka roku została wykorzystana jako wypełniacz do promocji walki na WrestleManii pomiędzy Austinem a Bretem. Hart zasługiwał na więcej. Jeśli jednak myślał, że początek 1997 roku był zły, to powinien był zobaczyć, co listopad tamtego roku miał dla niego w zapasie.

#7 …Vince McMahon nie posłuchał Pata Patersona w kwestii Royal Rumble?

WWE Creative Legend Pat Patterson's Death Cause Just Released

Czy możesz sobie wyobrazić świat, w którym nie istnieje Royal Rumble? Mało brakowało i nie bylibyśmy świadkami spektakularnych wyczynów, ponieważ McMahonowi nie przypadł do gustu ten pomysł, kiedy Patterson po raz pierwszy o nim wspomniał. Dla Mężczyzny, który myślał, że staniki i majtki pasują do siebie a walki Buried Alive to dobry towar, Royal Rumble było dla niego po prostu poza sferą wyobraźni.

#8 …Chyna wygrała Royal Rumble 1999?

10 Fascinating WWE Royal Rumble 1999 Facts – Page 8

Vince Russo podobno wnioskował o wygranie Royal Rumble przez Chynę. Tak, to prawda. To nie jest tak szalone, jak się wydaje, bo wtedy Chyna była jedną z największych nazwisk w branży. Jeśli Austin nie zamierzał go wygrać, to czynnik szokowy stworzyłby nagłówki i przyniósł większą oglądalność.

#9 …Eddie Guerrero nie zmarł w 2005 roku?

Photos: Eddie Guerrero & Rey Mysterio through the years | Eddie guerrero, Guerrero, Rey

Tragiczna historia. Eddie Guerrero, jeden z największych. Wrestling jest nieistotny dla większości rzeczy, zwłaszcza dla czyjegoś życia. Eddie miał stawić czoła Shawnowi Michaelsowi na WrestleManii. Niestety, los interweniował i nigdy nie mogliśmy być tego świadkami. Dziedzictwo Eddiego będzie żyło wiecznie w sercach i umysłach wszystkich.

#10 …Hulk Hogan i The Ultimate Warrior połączyli siły w 1990 roku?

30 Years Ago: Ultimate Warrior vs Hulk Hogan at WrestleMania VI

Savage i Hogan byli Mega Mocarzami, co doprowadziło do jednego z największych main eventów WrestleManii wszech czasów. Wyobraźcie sobie, że WWE zrobiłoby to samo z The Ultimate Warriorem i Hoganem w 1990 roku. Hogan mógłby nawet zostać heelem, gdyby jego ego mu na to pozwoliło. Byłby to doskonały interes dla obu panów.

#11 …John Cena nie powrócił w 2008 roku?

How WWE Kept John Cena's Return A Secret At The 2008 Royal Rumble

Rzadko jakikolwiek wrestler dostaje taki pop, jak John Cena podczas pamiętnej nocy w Madison Square Garden. Gdyby jednak nie był supermanem i nie doszedł do siebie w rekordowym czasie, to co by się stało? Plotka głosi, że Triple H miał wygrać swoje drugie Rumble tej nocy i zdetronizować Randy’ego Ortona na WrestleManii.

#12 …Mick Foley wygrał Royal Rumble 1998?

W 1998 roku Mick Foley trzykrotnie brał udział w Royal Rumble Matchu pod trzema różnymi personami. Niestety dla Micka, ani Cactus Jack, ani Mankind, ani Dude Love nie odnieśli sukcesu. Ale co by się stało, gdyby jednemu z nich się udało? To był rok Austina, ale byłoby ciekawie, gdyby Foley odniósł zwycięstwo i ustawił niektóre intrygi prowadzące do WrestleManii.

#13 …Hulk Hogan wrócił do WWE w 1996 roku?

Hulk Hogan vs Ric Flair, WCW Monday Nitro 01.01.1996 - video Dailymotion

Kontrakt Hogana w WCW szybko się kończył i nie był on zbyt chętny do jego przedłużenia. Wykonał kilka telefonów do Vince’a McMahona, który w tamtym czasie nie był zainteresowany robieniem z nim interesów. Potem przyszło NWO w WCW i reszta to już historia. Gdyby tylko Hogan wrócił do WWE w 1996 roku… Shawn Michaels nie spełniłby żadnego chłopięcego snu. Nie powstałby Stone Cold. Prawdopodobnie nie byłoby Attitude Ery. McMahon nie był pod żadną presją, aby zabrać z największą gwiazdę wrestlingu z powrotem do domu.

#14 …Andre The Giant wygrał pierwsze Royal Rumble? 

7 Things You Should Know About WWE Royal Rumble 1989 – Page 6

Zasłużył na to. Szczególnie, że Jim Duggan, był po prostu przypadkowy na wielu frontach. Battle Royale są stworzone dla dużych zawodników, a kto jest większy od Andre the Gianta? To mogło pomóc w natychmiastowym podniesieniu rangi Rumble i stworzeniu aury wokół Giganta na nowo.

#15 …Kane wygrał Royal Rumble 2001?

10 Fascinating WWE Royal Rumble 2001 Facts – Page 10

Nie nie był zwolennikiem tego, by Kane był headlinerem WrestleManii, ale w 2001 roku był bardzo mocno zabookowany w Royal Rumble Matchu, do tego stopnia, że wiele osób wierzyło, że wygra RR. Doszło do starcia między nim a Austinem i Stone Cold wygrał. Wyobraźcie sobie, że Kane zmierzyłby się z The Rockiem na WrestleManii 17.

#16 …Maven eliminujący The Undertakera w 2002 roku był strzałem w dziesiątkę?

Najprawdopodobniej, to było niezaplanowane. Albo Undertaker zasługuje na Oscara za swoją reakcję. Brutalne pobicie pierwszego Tough Enough po tym wszystkim było ciężkie do oglądania i można sobie wyobrazić Vince’a McMahona z chorym grymasem na twarzy nakazującego kamerzystom dalsze filmowanie. Dwie zasady w WWE. Po pierwsze, nigdy nie kichasz przy Vince’ie McMahonie. 2, nigdy nie stawiajcie czoła Undertakerowi. Biedny, biedny Maven.

#17 …Kofi Kingston faktycznie wygrał Royal Rumble Match?

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach Kingston sprawił, że Rumble Match był bardzo przyjemny do oglądania, ale niestety nigdy nie udało mu się go wygrać. W 2019 roku to mógł być jego czas, zwłaszcza, że i tak został WWE Championem na WrestleManii. Wygląda na to, że jego czas już minął, a szkoda, ale pozostaje czekać na to, jak w tym roku znów uniknie eliminacji.

#18 …Big Show wygrał Royal Rumble 2004?

10 Fascinating WWE Royal Rumble 2004 Facts – Page 10

Po pierwsze, mogliby pokazać to na WWE Network. Big Show dominował w tym Rumble Matchu, załatwiając prawie wszystkich, zanim ostatecznie uległ w końcowych momentach człowiekowi, który jest zbanowany w WWE na zawsze. The World’s Largest Athlete rzeczywiście był faworytem do zwycięstwa, ale McMahon miał inne pomysły. Rany, jak on tego pożałował.

#19 …WWE nie mogło ukryć, że obie stopy Rocka dotknęły podłogi w 2000 roku?

7 WWE Royal Rumble Eliminations That Were NEVER SUPPOSED TO HAPPEN! – Page 4

Niestety dla Rocka, jest tylko jedno ujęcie w WWE. Miał on wygrać 2000 Royal Rumble Match, ale jego stopy dotknęły podłogi jako pierwsze, zanim Big Show został wyrzucony z ringu. Na szczęście dla Rocky’ego, nikt nie zauważył tego w nocy i mógł cieszyć się wygraną. W dzisiejszych czasach byłoby to dziwnym, gdyby uszło mu to na sucho. Każdy ma telefon z aparatem i na pewno ktoś by go przyłapał. Byłby czerwony na twarzy, ale nie tak bardzo jak Vince McMahon, który zostałby zmuszony do dania Big Showowi main eventu na WrestleManii.

#20 …Hulk Hogan w 1989 roku przeszedł heel turn na Randym Savage?

7 Things You Should Know About WWE Royal Rumble 1989

Hogan to świetny heel. Może to dlatego, że w prawdziwym życiu nie jest najmilszym z facetów. To on powinien być tym, który odwrócił się od Savage’a w 1989 roku i ruszył dalej jako najbardziej znienawidzony czarny charakter w wrestlingu. Mógł mieć Elizabeth jako swoją kobietę, oszukiwać, by wygrywać mecze i szaleć w WWE. Jego ewentualny heel turn w WCW też nie byłby tak wielkim szokiem i być może WWE szybciej wygrałoby wojnę.

#21 …Rikishi wygrał Royal Rumble 2000?

Rikishi dominates in the Royal Rumble Match: Royal Rumble 2000 | WWE

W tamtym czasie był straszny hype na Rikishiego, a w dodatku miał długi staż w Royal Rumble. Nie byłby to najgorzej odebrany wynik, gdyby wygrał. Czy miał atuty, by być headlinerem WrestleManii? Pewnie nie, choć to nie przeszkodziło na przykład The Mizowi.

#22 …Triple H doznał kontuzji w 2002 roku?

Royal Rumble 2002: photos | Royal rumble 2002, Royal rumble, Wwe royal  rumble

Triple H był tak wielki w 2002 roku po swoim powrocie. Był dosłownie dwa razy większy od czasu, gdy widziano go po raz ostatni w ringu. Cała ta dodatkowa masa mięśniowa nie mogła być dobra dla jego operacyjnie naprawionych nóg. Wyobraźcie sobie, gdyby doznał kontuzji w Rumble Matchu, który ostatecznie wygrał. Austin lub Angle najprawdopodobniej wygraliby w tym przypadku, wyrzucając plany WrestleManii do kosza, a przy okazji karierę The Game’a.

#23 …Edge nie powrócił w 2010 roku?

Edge recalls his surprise appearance at the 2010 Royal Rumble - YouTube

Edge podobno powrócił w Royal Rumble Matchu 2020 po tym, jak przeszedł na emeryturę z powodu poważnych urazów szyi prawie dekadę temu. To ogromne ryzyko, ale to samo można powiedzieć o jego ostatnim powrocie po kontuzji w 2010 roku. Zerwał Achillesa, wciąż zmagał się z nierozwiązanymi kontuzjami szyi i pleców, ale mimo to zdołał wrócić na czas przed wielkim wydarzeniem, wygrać walkę i zmierzyć się z Chrisem Jericho na WrestleManii. Gdyby nie udało mu się tak szybko wrócić, kto by wygrał? Cena lub Batista wydają się logicznymi opcjami, po które WWE by sięgnęło.

#24 …Kurt Angle wygrał Royal Rumble 2002?

Royal Rumble (2002) - Photo Gallery - IMDb

Podobno Kurt Angle miał zostać pierwszym w historii Undisputed Championem w 2001 roku. Kiedy ten plan poszedł w zapomnienie, McMahon chciał mu to wynagrodzić dając mu wygrać Rumble 2002. To również nie doszło do skutku, gdy Triple H ogłosił, że jest zdolny do powrotu. Trudno sobie wyobrazić z kim Angle zmierzyłby się na WrestleManii, gdyby wygrał. Na pewno nie byłby to Jericho, chyba że miałaby to być jakaś wieloosobowa walka.

#25 …The Undertaker powrócił jako The Deadman w 2003 roku?

7 Things You Should Know About WWE Royal Rumble 2003 – Page 8

Było wiele plotek na temat powrotu Undertakera jako The Deadman, ale niestety pozostał on wierny swojej postaci i pozostał The American Badass. Było tak aż do następnej WrestleManii. Byłaby to wspaniała chwila, gdyby powrócił tu Żniwiarz Dusz. Nie musiał tego wygrać, ale powrót jako motocyklista tylko przedłużał to, co nieuniknione.

#26 …Ronda Rousey wygrała Women’s Royal Rumble w 2018 roku?

Royal Rumble: Biggest Debuts - RondaRousey.com

Zamiast po prostu pokazać się i wskazać na znak WrestleManii, powinna była wejść jako niespodzianka i wygrać wszystko. WWE przegapiło tutaj ten moment i będzie już ciężko naprawić ten błąd.

#27 …Roman Reigns wygrał Royal Rumble 2019?

WWE Royal Rumble 2019: Roman Reigns Is A Dark Horse To Win As Surprise  Entrant

Wygrana Setha Rollinsa była kompletną nudą. Ludzie byli już nim zmęczeni. Zamiast powrotu podczas RAW, Reigns powinien powrócić w Rumble Matchu jako ogromna niespodzianka i wygrać wszystko. Fani nie byliby zadowoleni z tego, że The Big Dog dąży do zdetronizowania Bestii na WrestleManii. McMahon dostałby wszystko, czego sobie życzył, ale zamiast tego zdecydował się na The Architecta.

#28 …zasady Royal Rumble Matchu zostały zmienione?

How to improve your Royal Rumble winner's pool

Royal Rumble Match jest dość idealny w swojej koncepcji, ale przez lata McMahon bawił się zasadami. Niektóre z nich obejmowały piny, poddania i dyskwalifikacje, które stały się sposobami eliminacji w przeciwieństwie do wyrzucenia z ringu. To nigdy by nie zadziałało i na szczęście Vince nigdy nie tknął zasad poza dodaniem innej ilości gwiazd do walki i zmianą czasu trwania Rumble.

#29 …Randy Orton nie wygrał Royal Rumble 2017?

Czy naprawdę Randy Orton musiał RR? Oczywiście, że nie. Był on tylko ustawiony do walki z Brayem Wyattem, ale ta historia była już rozgrywana i nie potrzebowała angażowania zwycięzcy Rumble. Goldberg powinien to wygrać, ostatecznie eliminując Brocka Lesnara. W przeciwnym razie, Chris Jericho mógłby to zrobić, aby ustawić swoje starcie z Kevinem Owensem.

#30 …Dean Ambrose wygrał Royal Rumble 2016? 

WWE Royal Rumble 2016: 10 Best Choices To Win – Page 6

Był tak blisko wygrania tego, ale ostatecznie Triple H oczywiście zabrał do domu złoto. Nigdy nie zasugerowano innego wyniku. Fani byli zdesperowani, by wygrał, ale The Game miał inne pomysły. Gdyby Ambrose to wygrał, moglibyśmy mieć Triple Threat na WrestleManii z udziałem Reignsa. Król Królów nigdy nie chciał się na to zgodzić.

 

Oryginalny tekst: https://www.twm.news/30-what-if-moments-from-royal-rumble-history/