20 lat z WWE – rok 2007

Seria „20 lat z WWE” ma na celu przedstawić 200 najważniejszych wydarzeń z ostatnich 20 lat tej federacji. W każdej części będzie omawiany jeden rok, na którego będzie składać się 10 wydarzeń. Dzisiaj omówię rok 2007, czyli rok tragedii i kontuzji.

1. KOLEJNA KONTUZJA TRIPLE H’A

Na gali New Year’s Revolution zaplanowano tag-teamową walkę, gdzie DX miało zmierzyć się z Rated RKO, czyli Edgem i Randym Ortonem. Pojedynek wyglądał bardzo dobrze, do czasu. Triple H wykonując Spinebuster ponownie zerwał mięsień czworogłowy i ponownie postanowił kontynuować walkę, wykonując nawet jeszcze 2 Pedigree. Widzowie widzieli jednak, że coś jest nie tak, gdy Orton postanowił wycofać się ze swojego uderzenia krzesłem dla The Game’a. Od tego czasu walka była improwizowana, a jej prym wiódł HBK. W końcu zakończono to No Contestem, a Triple H powrócił w sierpniu na gali Summerslam.

2. PIERWSZY RAZ PRZEZ 17 LAT

Undertaker przez dotychczasowe 17 lat swojego runu w WWE wystąpił w Royal Rumble Matchach 6 razy. Szczęśliwa siódemka miała miejsce w 2007 roku, kiedy to Deadman wszedł z numerem 30, wygrywając po raz pierwszy w karierze ten typ walki, eliminując jako ostatniego Shawna Michaelsa w jego rodzinnym mieście. Niedługo potem Taker miał możliwość wyboru jednego z trzech World Championów, z którym ma zmierzyć się na Wrestlemanii. Wybrał Batistę, co doprowadziło nie tylko do ich pojedynku na największej gali roku, ale też kilku innych o tytuł World Heavyweight Championship w 2007 roku.

3. PRZYSZŁY PREZYDENT W WWE

Na początku 2007 roku WWE w komediowym sposób przygotowało swoich fanów do pojawienia się Donalda Trumpa w federacji. Dwóch wrestlerów przebrało się właśnie za niego oraz Rosie O’Donnell i walczyli ze sobą na drugim RAW w roku. Pod koniec miesiąca Trump rozdał fanom trochę pieniędzy, co wkurzyło Vince’a McMahona. Doprowadziło to do ich „pojedynku” na Wrestlemanii, w cudzysłowie, ponieważ blondyna reprezentował Bobby Lashley, a siwowłosego McMahona Umaga. Stypulacją była następująca: głowa przegranego zostaje ogolona. Walkę wygrał Lashley, a Vince opuścił Wrestlemanię z łysiną. Sędzią specjalnym walki był Stone Cold, który może się pochwalić wykonaniem Stunnera na obecnym prezydencie USA.

4. POWRÓT PPV WSZYSTKICH BRANDÓW

Od 2002 do 2007 roku 4 razy na rok organizowano PPV dla wszystkich brandów: Royal Rumble, Wrestlemania, Summerslam i Survivor Series. Zmieniło się to w kwietniu 2007 roku, kiedy Backlash było trójbrandowym eventem. Od tej pory zniknęły PPV ekskluzywne dla danych tygodniówek aż do 2016 roku. Warto dodać, że właśnie na Backlash Vince McMahon został mistrzem ECW (!), pokonując Bobby’ego Lashleya w 3 on 1 Handicap Matchu (!) z pomocą Umagi i Vince’a McMahona. John Cena zaś obronił tytuł WWE w Fatal 4-Wayu o mistrzostwo WWE przeciwko Edge’owi, Shawnowi Michaelsowi i Randy’emu Ortonowi.

5. EDGE WYKORZYSTUJE MITB PO RAZ DRUGI

Na początku maja posiadacz walizki Money in the Bank Mr. Kennedy doznał kontuzji prawego tricepsa i należało wypisać go z telewizji. Edge podpuścił go więc do walki, w której na szali miał być ten właśnie kontrakt. Rated-R Superstar wygrał i został nowym posiadaczem MITB. Cztery dni po tym pojedynku na SmackDown Edge wykorzystał walizkę przeciwko Undertakerowi, zostając World Heavyweight Championem, po raz drugi wykorzystując Money in the Bank.

6. VINCE MCMAHON NIE ŻYJE? I MA NIEŚLUBNEGO SYNA?

11 czerwca RAW zostało zakończone w bardzo brutalny osób. Vince McMahon wszedł do limuzyny, która po chwili wybuchła. Kilka minut później na WWE.com pojawiła się informacja, że Chairman WWE nie żyje. 25 czerwca miał zostać wyemitowany trzygodzinny tribute, ale tak się nie stało z powodu, o którym przeczytacie w kolejnym podpunkcie. 6 sierpnia postać Vince’a powróciła z wyjaśnieniami, że sfingował swoją śmierć, aby zobaczyć reakcje i wypowiedzi rodziny oraz pozostałych ludzi. Niedługo potem musiał sięgnąć do „demonów przeszłości”, czyli sprawy nieślubnego syna. Okazał się on jednym z członków rosteru WWE i był to Hornswoggle. Chairman nie był zadowolony z obrotu sprawy i wystawiał go w groźnych pojedynkach, dopóki w lutym 2008 roku nie dowiedział się, że Swoggle to syn Finlaya.

7. ŚMIERĆ CHRISA BENOIT

CM Punk wypowiadał się, że zawsze chciał zmierzyć się z Chrisem Benoitem 1 na 1. Taka okazja przytrafiła mu się pod koniec czerwca na Vengeance: Night of Champions PPV. Jednak wszyscy fani byli zaskoczeni, gdy Justin Roberts ogłosił: oto przeciwnik CM Punka, który zastępuje Chrisa Benoita, Johnny Nitro! Co się wtedy wydarzyło? Otóż data PPV, 24 czerwca, to również data śmierci Chrisa. 2 dni przed tym wydarzeniem udusił on swoją żonę Nancy, a potem zabił syna Davida, który cierpiał na zespół łamliwego chromosomu X. Potem sam Benoit popełnił samobójstwo przez powieszenie. Dzień po PPV wyemitowano galę ku czci Cripplera, ale w tym samym tygodniu Vince McMahon rozpoczynając galę ECW ogłosił, że nazwisko „Benoit” nie zostanie już wypowiedziane w WWE TV.

8. KONTUZJA EDGE’A

Po Vengeance: Night of Champions nowym pretendentem do mistrzostwa World Heavyweight, w którego posiadaniu był Edge, został Kane. Do walki miało dojść na Great American Bash, ale tak się nie stało. Rated-R Superstar zerwał lewy mięsień piersiowy i musiał oddać swój tytuł. Nie pojawił się w WWE do listopada, a o jego tytuł zmierzyli się w Triple Threat Matchu Kane, The Great Khali oraz Batista. Zwycięzcą został ten drugi.

9. KONTUZJA JOHNA CENY

1 października na RAW John Cena odbył pojedynek z Mr. Kennedym, jednak niefortunnie wykonał Hiptoss, co spowodowało zerwanie mięśnia piersiowego. Doktorzy stwierdzili, że lidera Cenation czeka siedmiomiesięczna rekonwalescencja. Tytuł WWE, który do tej pory był w posiadaniu Ceny, został zwakatowany przez Vince’a McMahona, co doprowadziło do ciekawej sytuacji na gali No Mercy. Triple H pokonał Randy’ego Ortona w walce o ten pas, ponownie broniąc go tej samej nocy (sukcesywnie) przeciwko Umadze, żeby stracić go w main evencie na rzecz Legend Killera w ich ponownej walce. Wracając do Ceny, czas przerwy był dla niego znacznie krótszy i powrócił już na Royal Rumble.

10. POWRÓT CHRISA JERICHO

Począwszy od września, WWE zaczęło między swoje programy wplatać krótkie filmiki z kodem binarnym oraz deszczem znaków rodem z Matrixa. 19 listopada doszło do punktu kulminacyjnego tej akcji: promo mistrza WWE Randy’ego Ortona zostało przerwane przez kolejne video, zakończone słowami: SAVE.US.Y2J. Na stage’u pojawił się Chris Jericho, niewidziany w WWE od 2005 roku. Wygłosił on promo na temat przybycia, aby uratować nas od Ortona. Y2J zmierzył się z Legend Killerem o tytuł na Armageddon, wygrywając. Było to jednak zwycięstwo przez dyskwalifikację. Rozpoczęło to feud Chrisa z JBL’em, który zaingerował w ten właśnie pojedynek.