Best Of Super Juniors 2018 Dzień 2 – Opinia

Drugi dzień turnieju Best Of Super Juniors już za nami. Tak więc zapraszam was na krótkie podsumowanie i opinie na temat pierwszych pojedynków w bloku B.


Singles Match (Block B)

Dragon Lee Vs Sho

Walka rozpoczynająca zmagania w bloku B i od razu było to coś świetnego! Obaj panowie zaprezentowali się ze znakomitej strony tworząc drugą najlepszą walkę podczas gali. Było na czym zawiesić oko, ponieważ akcja nie zwalniała tempa a Sho i Dragon zaserwowali nam dawkę solidnego wrestlingu. Sho wielokrotnie próbował zakończyć walkę poprzez armbar, ale nie udało mu się to. Końcówka była emocjonująca raz jeden raz drugi próbowali zakończyć ten pojedynek. Ostatecznie udało się to młodemu luchador’owi, który wygrał po efektownej akcji “Desnucadora”.

Zwycięzca : ****

Moja ocena : Dragon Lee


Singles Match (Block B)

Ryusuke Taguchi Vs El Desperado

Walka która opierała się w większości na aspektach komediowych, ale i również brudnych zagrywkach ze strony obu panów. Jak dla mnie starcie wyszło przyzwoicie i co więcej zaskoczył mnie jego poziom ringowy, bo spodziewałem się czegoś gorszego. Stawiałem w ciemno wygraną Taguchi’ego a jednak to Desperado zgarnął 2 punkty choć jego zwycięstwo było dość kontrowersyjne.

Zwycięzca : El Desperado

Moja ocena : ** 3\4*


Singles Match (Block B)

KUSHIDA Vs Chris Sabin

Jak dla mnie największy zawód tego wieczoru. Walka rozpoczynała się w bardzo wolnym tempie i tak naprawdę dopiero w końcówce zaczęło dziać się coś konkretnego. Faworytem był KUSHIDA i to on miał większe szanse na wygraną w tej walce. Sabin’a ostatni raz oglądałem jeszcze za czasów TNA i tak naprawdę nie wiedziałem czego się po nim spodziewać.

Końcówka walki należała do Chrisa, który zaaplikował Japończykowi kilka swoich popisowych akcji m.in inverted suplex z narożnika. Po tym zakończył pojedynek wykonując Cradle Shock na byłym mistrzu IWGP Jr. Wygrana Sabin’a to duża niespodzianka i mało kto spodziewał jego jako zwycięzcy tej walki. Myślę jednak, że w dalszej części turnieju nie będzie miał już tak łatwo.

Zwycięzca : Chris Sabin

Moja ocena : *** 1\4*


Singles Match (Block B)

Hiromu Takahashi Vs Marty Scurll

Walka na którą czekałem najbardziej wypadła bardzo dobrze. Takahashi i Scurll to zdecydowani faworyci bloku B i wiadome było, że żaden z nich nie da za wygraną w pierwszej swojej walce turniejowej. Marty jak zwykle osłabiał kończyny i wykręcał palce (Finger snap) a Hiromu genialnie kontrował akcje wykonywane przez “Villiana”. Panowie rozpoczęli walkę w dosyć wolnym tempie z przestojami, aby potem przeskoczyć na wyższe tempo.

W walce mogliśmy zobaczyć wiele near falli, spoty (Tombstone na krawędzi ringu) pojawiały się także sekwencje komediowe a co najważniejsze, panowie dali nam dawkę czystego wrestlingu. Pod koniec walki emocje sięgały zenitu Hiromu wykonał Time Bomb, ale mimo wszystko nie zakończył on walki. Scurll przeszedł do Chicken Wing’u Takahashi po dłuższej chwili się z tej akcji wydostał. Następnie wykonał Hurricanaranę z przejściem do Triagle Choke’u i tym samym wygrał walkę poprzez submisson. Według mnie “Kamaitachi” ma duze szanse na końcowy tryumf w całym tegorocznym BOSJ.

Zwycięzca : Hiromu Takahashi

Moja ocena : **** 1\2*