Best Of Super Juniors 2018 Dzień 1 – Opinia

Pierwszy dzień turnieju Best Of Super Juniors już za nami. Tak więc zapraszam was na krótkie podsumowanie i opinie na temat pierwszych pojedynków w bloku A.


Singles Match (Block A)

Tiger Mask IV Vs Yoshinobu Kanemaru

W pierwszej walce turniejowej zmierzyli się zawodnicy starej gwardii juniorów. Tiger Mask i Yoshinobu wykręcili naprawdę solidne starcie, które jak dla mnie wyszło lepiej niż zakładano. Kanemaru próbował wygrać walkę w nieczysty sposób poprzez low blow, ale to mu się nie udało. Emocje były od początku do końca i w ostatecznym rachunku ku mojemu zaskoczeniu zwycięstwo odniósł Tiger. Dla Maska jest to 17 turniej BOSJ, w którym bierze udział.

Zwycięzca : Tiger Mask IV

Moja ocena : *** 1\4*


Singles Match (Block A)

ACH Vs Flip Gordon

Starcie na które czekałem z niecierpliwością. Debiut Flipa w BOSJ  wypadł według mnie bardzo dobrze Gordon polatał porobił kilka “Flip’ów” i stworzył z ACH’em bardzo dobrą walkę. Panowie dostali nawet możliwość walki w publice co konsekwentnie wykorzystał Flip wykonując Crossbody z murka. Debiut udany, ale nie wygrany ACH wygrywa i zdobywa pierwsze punkty w BOSJ.

Zwycięzca : ACH

Moja ocena : *** 3\4*


Singles Match (Block A)

Yoh Vs BUSHI

Co main-event to starcie członków CHAOS’u i Los Ingobernables de Japon. Walka stała na przyzwoitym poziomie i mnie nie nudziła. W walce zobaczyliśmy kilka kontr ze strony Yoh, które doprowadziły go do ostatecznej wygranej. Liczyłem tutaj na inne rozwiązanie (wręcz byłem pewny) tego, że BUSHI użyje “Green Mist” i wygra tą walkę. Yoh zdobywa pierwsze punkty, ale na więcej nie może chyba liczyć.

Zwycięzca : Yoh

Moja ocena : *** 


Singles Match (Block A)

Will Ospreay Vs Taiji Ishimori

2 wielkich faworytów tego bloku jak i całego turnieju BOSJ. Taiji i Will postarali się, aby zapewnić nam rozrywkę na najwyższym poziomie i zdecydowanie była to najlepsza walka podczas pierwszego dnia. Ospreay jak zawsze świetnie opowiadał historię i sprzedawał uraz karku a Taiji pokazał się z rewelacyjnej strony i potwierdził fakt, że jest osobą która ma duże szanse na ostateczny tryumf. Walka obfitowała w wiele near falli, były też akcje do których przyzwyczaił nas Aerial Assassin. Nowy Bone Soldier pokonuje mistrza IWGP Junior po wykonaniu Bloody Cross co daje nam jasny sygnał, że tegoroczny BOSJ może należeć do nowego członka Bullet Clubu.

Zwycięzca : Taiji Ishimori

Moja ocena : **** 1\4*