NJPW Power Struggle 2017 – Opinia

Gala Power Struggle przeszła już do historii, ale jaka to była gala prawie, każde starcie stało na bardzo wysokim poziomie ringowym, do tego kilka szokujących zdarzeń, jak pojawienie się Chrisa Jericho i wyzwanie Kenny’ego Omegi do walki na Wrestle Kingdom 12. Do NJPW powrócił także Jay White, który wyzwał Hiroshiego Tanahashiego, do walki o IWGP Intercontinental Championship na Wrestle Kingdom 12, a także go zaatakował. Tak więc przechodzimy już, do opinii. 

1. David Finlay Vs Katsuya Kitamura

To starcie odbyło się w preshow Power Struggle. Obejrzałem walkę, ale nic szczególnego w niej nie było, krótka i nudna walka, a zwycięzca taki jak przypuszczałem czyli David Finlay.

Zwycięzca: David Finlay

2. DragonLee&Titan Vs The Young Bucks 

Świetna walka, aż miło było patrzeć, panowie nie dostali zbyt wiele czasu, ale mimo to wykręcili bardzo dobre starcie. Lee i Titan zaprezentowali się, z dobrej strony podobnie jak bracia Jackson. Walka zakończyła się poddaniem Titana. Co tu jeszcze dodać liczyłem na fajną walkę, i ją dostałem.

Zwycięzcy: The Young Bucks

3. Hirai Kawato&Juice Robinson&Jushin Thunder Ligier&Kushida&Tiger Mask Vs El Desperado&Taichi&Taka Michinoku& Yoshinobu Kanemaru&Zack Sabre Jr 

Powiem tak nic ciekawego typowe  starcie wieloosobowe w NJPW. Nie oglądałem tej walki, z zaciekawieniem. Kushida zakończył walkę poddając Take Michinoku. Dodam, że Kawato zaprezentował się z dobrej strony i tak naprawdę to on był jednym ciekawym punktem walki.

Zwycięzcy: Hirai Kawato&Juice Robinson&Jushin Thunder Ligier&Kushida&Tiger Mask

4. Cody&Yujiro Takahashi&Chase Owens Vs Satoshi Kojima&Togi Makabe &Hiroyoshi Tenzan 

Było słabo, słabo i jeszcze raz słabo. Od pewnego czasu Cody nie pokazuje nic, zero zaangażowania w walkę, co do reszty no to, co mogę powiedzieć i Owens i Yujiro w ringu nie zachwycają, a taki Cody nie jest najgorszy ale nic nie zrobił, aby zmienić poziom walki. Zwycięsko z walki wyszli ich rywale, Kojima wykonał Clotshline po czym odliczył Owensa.

Zwycięzcy: Satoshi Kojima & Togi Makabe & Hiroyoshi Tenzan 

5. Finał Super Jr Tag Tourtament: Roppongi 3K ( Sho&Yoh)  Vs Super 69 ( Ryusuke Taguchi&ACH) 

Jak na finał Super Jr Tag Tourtament przystało, to walka była bardzo dobra. Starcie było połączeniem wrestlingu na wysokim poziomie, komedii, i także świetnej psychologii ringowej. Duża część walki przeznaczona była na osłabianiu ACH’a co mogło trochę zwalniać tempo, ale z czasem, panowie się rozkręcili, i pokazali kunszt swoich umiejętności. Zwycięsko wyszli Sho i Yoh, co nie było zaskoczeniem, po walce w ringu pojawili się The Young Bucks, którzy wyzwali mistrzów, do walki o IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship na Wrestle Kingdom 12. Możemy się spodziewać, że do owego starcia dojdzie.

Zwycięzcy: Roppongi 3K 

6. Gedo&Kazuchika Okada&Tomohiro Ishii&Yoshi-Hashi&Hirooki Goto Vs Los Ingobernables de Japon 

Niezła walka, cała otoczka pojedynku skupiała się, na promocji walki Naito z Okadą, która odbędzie się na WK12. W samej walce Okada i Naito mieli okazję powalczyć i pokazać swój arsenał umiejętności. Co mogę dodać więcej takich starć drużynowych, w NJPW, a będę zadowolony.

Zwycięzcy: Los Ingobernables de Japon 

7. Never Openweight Championship Match: Minoru Suzuki Vs Toru Yano 

Ahh oglądając tą walkę przewijałem ją momentami, bo była tak nudna i słaba, że nie dało się tego oglądać. Liczyłem na squash w wykonaniu Suzukiego, ale tak się nie stało, i panowie męczyli nas przeciągniem liny przez 15 minut, co nie można nazwać czymś ciekawym. Kiedy Suzuki przypiął Yano poczułem ulgę, że to starcie dobiegło końca.

Zwycięzca: Minoru Suzuki 

8. IWGP Junior Heavyweight Championship Match: Will Ospreay Vs Marty Scurll 

Oglądałem już wiele potyczek obu, panów, ale zdecydowanie to starcie było ich najlepszym. Początek był trochę wolny, ale z czasem walka stała się bardzo dynamiczna i szybka co doprowadziło, do wielu ciekawych akcji i kombinacji ruchów w wykonaniu Will’a i Martego. Dodam, że bardzo spodobało mi się przyjmowanie przez Willa chopów wykonanywanych przez Scurlla, Ospreay zachowywał się tak jakby się dusił, i to napewno wpłynęło na dramaturgię i odbiór walki. Niespodziewanie zwycięsko, z tego starcia wyszedł Marty dlaczego, to było niespodzianką, a dlatego, że Will jeszcze niedawno zdobył IWGP Junior Heavyweight Championship i sądziłem, że obroni tytuł i zachowa go do Wrestle Kingdom 12. Po walce Scrull i Ospreay zaczęli wymieniać się zdaniami, po chwili dołączył do nich Kushida, a za chwilę Hiromu Takahashi. Padło wiele słów, aż wkonću Marty powiedział, że zmierzy się z Willem, Kushidą i Takahashim w jednym starciu, panowie zawalczą w Fatal Four Way’u o IWGP Junior Heavyweight Championship na Wrestle Kingdom 12. Warto dodać, że w NJPW bardzo rzadko oglądamy tego typu walki.

Zwycięzca i nowy mistrz: Marty Scurll 

9. IWGP United States Championship Match: Kenny Omega Vs Beretta 

Liczyłem na świetny pojedynek i go dostałem. W walce pojawiło się kilka spotów minimum, Piledriver na kant ringu w wykonaniu Beretty, czy nietrafiony Over the rope flip w wykonaniu Beretty, który trafił prosto na stół. Każda akcja w wykonaniu obu, panów była na tyle mocna, że można było spodziewać końca walki po, każdej z nich. Nie było zbędnych przestojów, i nic co wpłynęło by na zły odbiór pojedynku. Panowie dali z siebie 100% i zwieńczyli to bardzo dobrym starciem. Zwycięzcą okazał się być Omega, który wygrał walkę po zaaplikowaniu rywalowi One Winged Angel. Po walce Omega wygłosił, krótką przemowę, którą przerwało zgaszone światło, po chwili na titronie pojawił się Y2J Chris Jericho. Jericho powiedział, że to on jest najlepszy na świecie i wyzwał Omegę do walki na Wrestle Kingdom 12 oczywiście Omega przyjął wyzwanie. Tak więc na WK12 obejrzymy walkę Kenny Omega Vs Chris Jericho.

Zwycięzca: Kenny Omega 

10. IWGP Intercontinental Championship Match: Hiroshi Tanahashi Vs Kota Ibushi 

Rewanż po G1 Climax wypadł bardzo dobrze, spodziewałem się trochę więcej, ale i tak było dobrze. Jak już pisałem, w zapowiedzi starcie mogło przebić walkę z G1, ale nie przebiło co nie zmienia faktu, że panowie wykonali świetną robotę. Przez dłuższą cześć, Tanahashi skupiał się na nodze Ibushiego, co momentami hamowało walkę, ale z minuty na minutę walka się rozkręcała, i końcem końców wypadła bardzo dobrze. Na zmianę mistrza nie było co liczyć, no i tak się stało Hiroshi wygrał walkę bo 2 High Fly Flowach. Kiedy walka się skończyła, Tanahashi chciał opuścić ring, ale na titronie pojawiło się wideo z Switchbladem Jay’em Whitem, który pojawił się po chwili, w ringu i wyzwał Tanahashiego do walki o mistrzostwo IWGP Intercontinental na Wrestle Kingdom 12, a także go zaatakował aplikując mu Shellshock. Jako fan talentu White’a jestem zadowolony, z tego, że New Japan dało szansę White’owi na rywalizację i walkę o tytuł IWGP Intercontinental Championship na WK12.

Zwycięzca: Hiroshi Tanahashi 

Ostania większa gala, przed Wrestle Kingdom 12 wypadła bardzo dobrze. Było wiele niespodzianek jak zwycięstwo Martego Scurll’a czy pojawienie się Chrisa Jericho i wyzwanie Omegi do walki czy także powrót Jay’a White’a. Ogółem wszystko, może oprócz kilku rzeczy było świetne, galę oglądało się bardzo przyjemnie i nie żałuję tych kilku godzin poświęconych na nią.