AEW Dynamite 5 maja 2021: Wyniki

Już dziś zobaczyliśmy specjalną edycję AEW Dynamite. Na początku gali przywitał nas Jim Ross, Excalibur oraz Tony Schiavone. Już na początku show otrzymaliśmy walkę mistrza federacji.

Tag team match 

Michael Nakazawa & Kenny Omega /with Don Callis Vs. Jon Moxley & Eddie Kingston

Podczas wejścia Nakazawy, Don Callis powiedział, że Kenny nie będzie walczyć w dzisiejszym pojedynku. Okazało się to kłamstwem, gdyż Omega zaatakował swoich rywali podczas ich wejścia.

Zwycięzcy– Jon Moxley & Eddie Kingston

Walka Dr. Britt Baker D.M.D z Hikaru Shidą odbędzie się na AEW Double or Nothing. Jeszcze dziś otrzymamy ogłoszenie od Kenny’ego Omegi na temat jego rywala na PPV.

Singles match 

Cody Rhodes /with Arn Anderson Vs. QT Marshall / with Factory Family

Podczas walki QT Marshall wykonał Cross Rhodes. Mimo tego nie udało mu się wygrać i musiał zaklepać po Figure 4 Lock.

Zwycięzca– Cody Rhodes

W wywiadzie Ethana Page’a i Scorpio Sky’a ten pierwszy zaczął grozić mistrzowi TNT, ten drugi Stingowi ( między innymi nazywając go komarem). Po chwili Darby Allin zaatakował rywali. Szybko okazało się, że był to zły pomysł. Na koniec segmentu mistrz TNT został zrzucony po schodach.

Singles match 

Dr. Britt Baker D.M.D Vs. Julia Hart

Zwyciężczyni– Dr. Britt Baker D.M.D

W krótkiej wiadomości Taza przeanalizował on nam ataki Christiana Cage’a. Pokazał, że zawodnik wykonuje te ataki źle. Dodał także, że Team Taz pokona go.

Four way tag team match 

Varsity Blondes Vs. Jurassic Express Vs. SCU Vs. The Acclaimed

Zwycięzcy– SCU

Po walce otrzymaliśmy krótkie wideo dotyczące rywalizacji Yuji Nagaty z Jonem Moxley.

Tuż przed Blood & Guts na arenę przyszedł jeszcze Kenny Omega. Dowiedział się on, że jego rywalem na Double or Nothing będzie zwycięzca walki PAC Vs. Orange Cassidy. Kenny nie mógł przestać się śmiać kiedy zrozumiał, że Orange Cassidy ma 50% szans na to, aby walczyć z nim na PPV. Orange również przyszedł na arenę. Omega zabrał mu okulary i oddał Michaelowi Nakazawie.

Miro przyszedł w okolice ringu. Pojawił się z kontraktem, w którym było zapisane, że Miro zmierzy się z Darbym Allinem ( jeśli ten nie będzie mógł walczyć to utraci pas).

Już za tydzień zobaczymy walkę o pas IWGP US, AEW Tag Team, AEW TNT, wywiad z Jade Cargill, walkę między Orange Cassidy’m, a PAC’iem  oraz Cody Rhodes ogłosi jego sytuację odnośnie Double or Nothing.

Blood & Guts match 

The Pinnacle ( MJF, Shawn Spears, FTR, Wardlow) Vs. The Inner Circle ( Chris Jericho, Sammy Guevara, Santana & Ortiz, Jake Hager)

Dax Harwood i Sammy Guevara rozpoczęli walkę. The Pinnacle ma dwuminutową przewagę nad Inner Circle. Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do klatki był Shawn Spears, który wszedł na ring z krzesłem. Później zawodnicy wchodzili w następującej kolejności: Ortiz, Cash Wheeler, Santana, Jake Hager. Hager był w stanie zmusić Shawna Spearsa do poddania się, ale na jego nieszczęście każdy z zawodników musi być w ringu, aby mógł świętować po zaklepaniu ( nie można wygrać walki po przypięciu). W walkę wmieszał się też Tully Blanchard, który otworzył klatkę. Z niej uciekł MJF, za którym zaczął podążać Chris Jericho. Na samej górze panowie rozpoczęli finałową walkę. MJF w pewnym momencie zagroził, że zrzuci Chrisa z samej góry. Wtedy Sammy Guevara krzyknął, że Inner Circle się poddaje.

Zwycięzcy– The Pinnacle

Po walce MJF zrzucił Chrisa z klatki. Tym zakończyliśmy Blood & Guts.