Wyniki NXT Takeover: Vengeance Day, Była mistrzyni Knockouts podpisała kontrakt z WWE, Sammy Guevara wycofany z tapingów IMPACT Wrestling?

» W nocy z niedzieli na poniedziałek, odbyła się gala NXT Takeover: Vengeance Day. W walce wieczoru, Finn Balor bronił swojego mistrzostwa NXT przeciwko Pete’owi Dunne’owi. Rezultaty wszystkich starć możecie przeczytać poniżej:

  • Finał Women’s Dusty Rhodes Tag Team Classic: Dakota Kai & Raquel Gonzalez def. Ember Moon & Shotzi Blackheart (czas trwania walki – 17:41)
  • NXT North American Championship Match: Johnny Gargano def. Kushida (czas trwania walki – 24:49)
  • Finał Men’s Dusty Rhodes Tag Team Classic: MSK def. Grizzled Young Veterans (czas trwania walki – 18:26)
  • NXT Women’s Championship Triple Threat Match: Io Shirai def. Mercedes Martinez, Toni Storm (czas trwania walki – 12:13)
  • NXT Championship Match: Finn Balor def. Pete Dunne (czas trwania walki – 25:11)

» Podczas NXT Takeover, w złoto-czarnym brandzie pojawił się LA Knight, znany jako Eli Drake. To była gwiazda IMPACT Wrestling, a jak donosi PWInsider, nie jedyna, która wkrótce zadebiutuje w NXT. Ponoć była mistrzyni Knockouts, Taya Valkyrie również podpisała kontrakt z WWE i ma niebawem rozpocząć start w brandzie NXT. W IMPACT była najdłużej panującą mistrzynią kobiet. Zadebiutowała tam w 2017 roku, po raz ostatni mogliśmy ją obserwować w styczniu. Przez lata swojej kariery, występowała również dla Lucha Underground, DDT Pro-Wrestling, czy AAA. Jej mąż, John Morrison powrócił do WWE rok temu.

» Ciekawe wieści napływają do nas ze świata IMPACT Wrestling i AEW. Portal SlamWrestling.net doniósł, że gwiazda All Elite Wrestling, Sammy Guevara pokłócił się z oficjelami IMPACT. PWInsider potwierdza tę informację, a my znamy nieco więcej szczegółów. Po tym jak Guveara ogłosił swoje odejście z Inner Circle na ostatnim Dynamite, powiedział, że musi odpocząć od tego miejsca. W storylinie oznaczało to chwilową przeprowadzkę do IMPACT Zone. Oficjele AEW zapytali zarząd IMPACT czy mają dla Sammy’ego jakiś ciekawy program. Ponoć był to pomysł Chrisa Jericho, na co przystał Tony Khan. Pierw IMPACT zaproponowało storyline z udziałem Guevary, który został odrzucony przez AEW, a następnie drugi, który został zaakceptowany. Wspomniany storyline nie spodobał się jednak bohaterowi głównemu, a więc Guevarze. Sprawiło to, że Sammy ostatecznie nie przyleciał do Nashville na dzień przed zaplanowanymi nagraniami, a na kilka godzin przed ich rozpoczęciem. W międzyczasie wysyłał SMS-y do oficjeli IMPACT Wrestling z alternatywnymi pomysłami nie chcąc robić tego co zostało przez nich uzgodnione. W rezultacie, doszło do niemałego spięcia, a federacja z Nashville usunęła Guevarę z tapingów. Osobą, która poinformowała Sammy’ego o tym, aby wracał do domu był ponoć Chris Jericho. Według PWInsider, to co pierwotnie zaplanowano dla Guevary, zostało przekazane Black Taurusowi z Decay. Jednocześnie, te same źródła mówią o tym, że cała ta sytuacja nie wpłynęła negatywnie na relacje AEW z IMPACT Wrestling i wciąż są one jak najbardziej dobre.