WWE SmackDown 14 stycznia 2022: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka SmackDown, który odbył się w CHI Health Center, Omaha.

Niebieską tygodniówkę rozpoczęliśmy od przypomnienia zeszłotygodniowych wydarzeń z udziałem WWE Universal Championa Romana Reignsa, Paula Heymana oraz WWE Championa Brocka Lesnara. Oprócz tego otrzymaliśmy krótką notkę o tym, w jaki sposób Adam Pearce wybrał Setha Rollinsa, aby ten wyzwał byłego lidera The Shield do walki na Royal Rumble.

Znajdujemy się w CHI Healt Center w Omaha. Na SmackDown zapraszają nas Michael Cole oraz Pat McAfee. Komentatorzy omawiają rywalizację Setha Rollinsa z Romanem Reignsem podczas Royal Rumble oraz ich dzisiejszą konfrontację. Michael Cole dodał, że po raz pierwszy prawie od 20 lat na niebieskiej tygodniówce pojawi się WWE Hall of Famer Lita, więc jest bardzo podekscytowany tym wielkim wydarzeniem.

Do ringu przybyli SmackDown Tag Team Champions The Usos (Jimmy Uso i Jey Uso). Rozmowę prowadzi Samantha Irvin z WWE NXT. Michael Cole przypomniał zeszłotygodniowe zwycięstwo The Usos w Street Fight, w którym pokonali członków The New Day, a Xavier Woods doznał kontuzji mięśnia w trakcie walki. Bracia wzięli mikrofon i powiedzieli, że The New Day byli jedyną drużyną, która w pełni wykorzystała ich potencjał, ale to oni są najlepszym tag teamem w federacji, czyli numerem 1. Następnie The Usos powiedzieli, że urzędnicy WWE wkrótce zaprezentują im nowych pretendentów, którzy zostaną wyłonieni z Fatal 4 Way Matchu. Mistrzowie przedstawili poszczególnych uczestników tego starcia zaczynając od Los Lotharios – Angel i Humberto, później Cesaro oraz Mansoor, Jinder Mahal i Shanky, a na końcu Erik i Ivar z The Viking Raiders. Po chwili pomiędzy całą czwórką dochodzi do brawlu, a za moment oficjalnie rozpocznie się walka o miano nowych pretendentów.

#1 Contender’s Fatal 4 Way: The Viking Raiders vs. Los Lotharios vs. Cesaro and Mansoor vs. Jinder Mahal and Shanky

Zwycięzcy: The Viking Raiders

Następnie Michael Cole zaprosił nas do obejrzenia z zeszłotygodniowej konfrontacji Naomi oraz SmackDown Women’s Champion Charlotte Flair.

Do biura Soni Deville przybyła Naomi. Była mistrzyni stwierdziła, że urzędniczka ma zimne serce, a także jest wielkim kłamcą. Naomi dodała, że bawienie się jej postacią to jedno, ale nie pozwoli aby Deville ingerowała w jej karierę, gdyż zasługuje na title shot. Po chwili Deville przypomniała rywalce, że nie może jej zaatakować, kiedy ma sobie strój urzędniczy, ponieważ on czyni z niej szefową. Sonia zaznaczyła, że Naomi zbytnio przecenia swoje umiejętności, ponieważ jest tylko dodatkiem na SmackDown i lepiej, aby trzymała się od niej z daleka, w innym przypadku nie wystąpi na Royal Rumble, a także otrzyma karę grzywną lub zostanie wydalona, a wybór należy tylko do niej.

Przed nami In-Zayn segment, którego gospodarzem będzie Sami Zayn, a jego gościem Johnny Knoxville z Jackass.

W ringu obecny jest Sami Zayn, który przypomina wszystkim o spisku, jaki prowadzony jest w firmie wobec jego postaci, ponieważ został okradziony z WWE Intercontinental Championship. Wrestler zaprosił do siebie gwiazdę Jackass, Johnny’ego Knoxville’a i zaprezentował nam wydarzenia z ubiegłego tygodnia. Sami powiedział, że Knoxville jest świetny, ponieważ oficjalnie dołączył do Royal Rumble, więc pewnie myśli, iż będzie w stanie zrobić to wszystko, co wielki SAMI Zayn, otóż nie będzie mógł. Były wielokrotny champion powiedział, że może zrobić to wszystko, co w Jackassach, więc powinniśmy się przygotować na najbardziej spektakularny pokaz kaskaderski w telewizji. Po krótkiej przerwie widzimy Samiego Zayna siedzącego w wózku na zakupy, tak jak w przeszłości zrobił to gwiazdor Jackassów. Dwóch asystentów w czerni jest gotowych do zepchnięcia wózka, a Sami przedstawia się i mówi, że przeskoczy ring zapaśniczy, przy którym ustawiona jest drewniana rampa.

Sami w pewnym momencie kazał się zatrzymać ochroniarzom, co nie spodobało się fanom, gdyż ten chciał się upewnić, że jest w pełni bezpieczny. Sami dodał, że fani nie chcą, aby został zraniony, gdyż jest twardszy od Knoxville’a, ale nie nabawić się urazu za darmo. Niespodziewanie na arenie pojawił się Rick Boogs, który będzie mógł wysłał jasne oświadczenie swojemu przyjacielowi Shinsuke Nakamurze. Niespodziewanie z za pleców Zayna pojawił się IC Champion, który wyprowadzić Kinshasę, co spotkało się w wielkim popem fanów. W taki sposób zakończył się pierwszy odcinek nowego programu Samiego Zayna w telewizji WWE.

Megan Morant przeprowadziła krótką rozmowę z Aliyah na temat jej single matchu/debiutu na SmackDown. Aliyah powiedziała, że jest zdenerwowana, ponieważ już jako dzieciak marzyła o wejściu do ringu WWE, a teraz ma walkę z Natalią, która jest określana jako Triple Crown Winner. Aliyah ma nadzieję, że dobrze się zaprezentuje. Nagle przy wrestlerce pojawiła się Nattie z księgą rekordów Guinnessa. Wrestlera powiedziała, że Aliyah poradzi sobie świetnie i nie będzie wstydu, jeżeli przegra z nią w debiutanckiej walce na SmackDown. Nattie zaznaczyła, że jest ona najskuteczniejszą wrestlerką, dzięki czemu zapisała się w rekordach Guinnessa (mowa tutaj o ilość zwycięstw).

Single Match
Aliyah vs. Natalya

Zwyciężczyni: Aliyah

Po walce Aliyah celebrowała swoje zwycięstwo, a Irvin potwierdził ustanowienie nowego rekordu przez wspomnianą wrestlerkę, która w ciągu 3.17 sekund pokonała Natalię.

Michael Cole zaprosił WWE Hall of Famer Litę, która została przywitana wielkim popem przez fanów zgromadzonych na arenie.

Michael Cole zapytał Litę o odczucia, jakie towarzyszą jej w momencie występu na SmackDown. Wrestlerka powiedziała, że jest w domu i za każdym razem, kiedy fani chantują jej imię na jej ciele pojawiają się ciarki. Michael Cole przypomniał, że Lita zainspirowała wiele gwiazd WWE, ale dlaczego wystąpi na Royal Rumble? Lita odpowiedziała, że ma tak wiele ważnych momentów w swojej karierze, przeżyła szaloną jazdę, ale nigdy nie miała okazji uczestniczyć w Women’s Royal Rumble Matchu, nawet kiedy to wydarzenie było w pobliżu jej. WWE Hall of Famer zaznaczył, że ma jeszcze jeden run, więc plan jest taki, aby pokonać 29 kobiet na Royal Rumble, a następnie wystąpić w main evencie WrestleManii 38. Po tych słowach na arenie pojawiła się SmackDown Women’s Champion Charlotte Flair.

Mistrzyni powiedziała, że to ona teraz będzie kontynuować wywiad z Litą. Charlotte mówi, że nie wiedziała o Flashback Friday, ale po tym jak wygra na Royal Rumble, sama wybierze sobie rywalkę, z którą zmierzy się na WrestleManii, a mały run Lity dobiegnie końca, kiedy zostanie wyeliminowana podczas Women’s Royal Rumble Matchu. Charlotte zapytała Litę, jak poradzi sobie z małym upokorzeniem oraz zniszczeniem marzeń o występie na WrestleManii? Lita odpowiedziała, że słyszała o tej wersji Flair, ale wygląda ona, jak Tonya Harding, wię czy będzie w stanie wyeliminować każdego z Women’s Royal Rumble Matchu zważywszy na tak wielką głowę? Mistrzyni przypomniała wszystkim o tym, w jaki sposób pokonała przyjaciółkę Lity, czyli Trish Stratus na SummerSlam 2019 zmuszając ją do przejścia na emeryturę. Flair dodała, że z Litą będzie tak samo, ale wydarzy się to podczas Royal Rumble. Po tych słowach doszło do brawlu pomiędzy wrestlerkami, z którego zwycięsko wyszła Lita wyprowadzając Twist of Fate.

Po krótkiej przerwie widzimy, co dzieje się z Sheamusem, Ridge Hollandem, Cesaro oraz Ricochetem. Podczas Day 1, Holland nabawił się kontuzji nosa, po niefortunnie wykonanej akcji przez Ricocheta i Cesaro. Na zapleczu Megan przeprowadziła krótką rozmowę z Sheamusem. Wrestler z Irlandii powiedział, że dzisiaj wieczorem da Ricochetowi lekcję życia i zobaczy, czy spodoba mu się opuszczanie ringu ze złamanym nosem.

Single Match
Sheamus vs. Ricochet

Zwycięzca; Sheamus

Adam Pearce i Sonia Deville narzekają na chłód panujący w ich biurze, ponieważ termostat nadal jest zepsuty. Niespodziewanie za plecami urzędnika pojawiła się Naomi, która zasugerowała, że Deville nie ma na sobie kurtki urzędniczej, więc nie jest szefem. Była mistrzyni poprosiła Adama, aby ten odsunął się, ponieważ nikt nie może nadużywać swojej władzy, robiąc co tylko chce. Pearce zgodził się z Naomi, ponieważ w ubiegłym tygodniu doszło do ingerencji w starciu ze SmackDown Women’s Champion Charlotte Flair. Adam dodał, że w przyszłym tygodniu Naomi zmierzy się z Flair o miano pretendentki do SmackDown Women’s Championship.

Single Match
Kofi Kingston vs. Madcap Moss

Zwycięzca: Madcap Moss

Pewnym krokiem do ringu zmierza WWE Universal Champion Roman Reigns. Mistrz zaznaczył, że zanim Seth Rollins cokolwiek powie zamierza wezwać Omahę do uznania go, jako mistrz. Te słowa spotkały się z mieszaną reakcją. SethRollins przyznał, że minęło bardzo wiele czasu, po czym wyciągnął zaciśniętą pięść w kierunku Reignsa, ale to nie spotkało się z jego zadowoleniem. Roman nie jest zainteresowani przybiciem żółwika, co rozbawiło Rollinsa, który przypomniał sobie wyraz twarzy Romana, kiedy w ubiegłym tygodniu wszedł do jego biura. Rollins przechwala się swoimi osiągnięciami, więc czemu nie miałby pokonać Reignsa? Universal Champion śmieje się ze swojego dawnego przyjaciela, gdyż ten wspomina o rzeczach z przeszłości, ale obecnie jest on Head of your table, the Tribal Chiefem oraz największym WWE Universal Championem wszechczasów. Seth Rollins odpowiedział, że nie pojawił się tutaj, aby mówić o przeszłości, ale chce zadać jedno ważne pytanie. Czy Roman Reigns jest w stanie spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie, że osiągnął to wszystko w pojedynkę? To właśnie jest różnica pomiędzy nimi. Seth dodał, że to on jest odpowiedzialny za stworzenie Romana i to on może go zniszczyć, po czym wybucha śmiechem. Reigns odpowiedział, że jego rywal wygląda jak klaun i nie ma tej mocy, jaką posiada każda supergwiazda WWE, gdyż nie może wejść na jego poziom. Następnie dodał, że gdyby szukał supergwiazdy do walki, to na pewno nie wybrałby Setha Rollinsa, ani z RAW, ani z własnego gospodarstwa domowego. Roman dopowiedział, że gdyby chciał zmierzyć się z supergwiazdą na Royal Rumble, to wybrałby żonę Setha Rollinsa. Po tym doszło do brawlu pomiędzy wrestlerami.

Do ringu wkroczyli SmackDown Tag Team Champions The Usos, ale Seth Rollins poradził sobie z nimi i szybko udał się w kierunku rampy twierdząc, że to on stworzył oraz zniszczy Romana Reignsa na Royal Rumble. Tym akcentem kończymy kolejny odcinek niebieskiej tygodniówki, które obfitował w niezapomniane momenty.