WWE NXT 16 grudnia 2020: Raport

Czas na kolejny odcinek żółtej tygodniówki! Poznamy dziś pretendenta do mistrzostwa NXT na New Year’s Evil!

Match #1
The Way (Johnny Gargano & Austin Theory) vs. Leon Ruff & KUSHIDA

Theory wygrywa walkę po przypięciu Leona Ruffa.

Zwycięzcy: Johnny Gargano & Austin Theory)

Kamera pokazuje Dextera Lumisa będącego przez ten cały czas na arenie, siedząc na podeście umieszczonym kilka metrów od ringu. Najprawdopodobniej zamierza on coś narysować na tablecie.

Widzimy wideo promo zapowiadające dzisiejsze starcie Toni Storm z Rheą Ripley. Zwyciężczyni Mae Young Classic mówi w nim, że zakończy ich rywalizację na jej zasadach.

Przenosimy się na backstage, gdzie wywiadu udziela Shotzi Blackheart. Kapitan swojej ekipy z WarGames mówi, że jest dumna ze swoich koleżanek, ponieważ ich rywalki z TakeOver ledwo uszły z życiem. Shotzi dodaje, że żadna Pani WarGames z Candice i ich rywalizacja jest daleka od zakończenia.

Match #2
Tommaso Ciampa vs. Tyler Rust

W trakcie swojego wejścia, Ciampa rozłożył krzesło kładąc na nim koszulkę Timothy’ego Thatchera, w razie gdyby jego rywal z ostatniego TakeOver chciał z bliska zobaczyć to starcie. Timothy faktycznie w pewnym momencie pojawia się przy ringu, jednak nie spędza tam zbyt dużo czasu, gdyż prawie dochodzi do rękoczynów między nim i Ciampą, co powoduje, że Thatcher jest zaprowadzony na zaplecze przez grupkę sędziów.

Ciampa wygrywa walkę po wykonaniu Willow’s Bell i przypięciu Rusta.

Zwycięzca: Tommaso Ciampa

Po walce Ciampa i Thatcher spotykają się jeszcze na rampie, jednak Timothy wciąż trzymany jest przez sędziów, którzy zapobiegają ewentualnemu bralwoli.

Puszczone zostają video proma Grizzled Young Veterans oraz Karriona Krossa.

Po przerwie komentatorzy pokazują nam, co działo się w trakcie reklam. Okazuje się, że do Tylera Rusta, który przegrał z Tommaso Ciampą, przyszedł Malcolm Bivens, który powiedział Rustowi, że ten jest gwiazdą i Bivens chce, by Tyler się pozbierał. Panowie zbijają żółwika i kierują się na zaplecze.

Dexter Lumis wciąż coś rysuje, wiemy już jednak, że dotyczy to New Year’s Evil, gdyż logo tej gali zdążył już stworzyć Lumis.

Match #3
Walka o miano pretendenta do tytułu NXT na New Year’s Evil
Pete Dunne vs. Kyle O’Reilly

Kyle wygrywa ponad 20-minutowe starcie po wykonaniu Knee Dropu z narożnika i przypięciu Dunne’a. To członek Undisputed Ery zmierzy się z Finnem Balorem podczas New Year’s Evil, 6 stycznia.

Zwycięzca: Kyle O’Reilly

Czas na wywiad z Rheą Ripley przed jej walką z Toni Storm. Rhea najpierw jednak jest pytana o jej konfrontację z Raquel Gonzalez z zeszłego tygodnia. Ripley odpowiada, że na WarGames Gonzalez miała trzy sojuszniczki, ale Rhea zna ją dość długo, by wiedzieć, że gdy jest sama… Raquel jest kimś zupełnie innym. Co do Toni Storm natomiast, to była mistrzyni NXT kobiet zaznacza, że nie jest już tą samą osobą, co podczas pobytu w NXT UK. Nie ma dla niej znaczenia czy wejdzie dziś do ringu ze starą czy nową Toni – rezultat będzie ten sam i Rhea zakończy to raz na zawsze.

Widzimy kolejne wideo z treningów Xii Li i Boa, tym razem Xia jest zmuszana do… pobicia swojego kolegi.

Match #4
Shotzi Blackheart vs. Indi Hartwell

Indi zostaje zdyskwalifikowana, po tym jak na oczach sędziego zaatakowała przeciwniczkę “trofeum” The Way, posiadającym podobiznę Shotzi.

Zwyciężczyni: Shotzi Blackheart przez DQ

Po walce Candice i Indi atakują jeszcze Shotzi.

Wideo promo Bronsona Reeda, który wróci do NXT już za tydzień!

Match #5
Karrion Kross vs. Desmond Troy

Kross squashuje rywala i wygrywa po duszeniu zza pleców.

Zwycięzca: Karrion Kross

Po walce Kross rzuca wyzwanie Damienowi Priestowi na New Year’s Evil.

Issiah “Swerve” Scott udziela wywiadu, w którym odnosi się do incydentu z poprzedniego tygodnia, gdy nie uścisnął dłoni Jake’a Atlasa po walce. Swerve mówi, że to zdarzenie jest rozdmuchane, ponieważ po prostu się zdenerwował, że przegrał… przegrał z kimś takim jak Jake Atlas. W tym momencie jednak Scott się uspokaja, aby nie dać się ponieść emocjom i dokańcza wypowiedź mówiąc, że za tydzień odbędzie się ich rewanż, w którym to rezultat będzie inny. Scott odchodzi, a do reporterki podchodzą Ever-Rise, którzy ogłaszają, że złożyli wniosek aby wymazać ich ostatnią porażkę z historii, ponieważ to co wydarzyło się tydzień temu, to w zasadzie był handicap match. Panowie dochodzą do wniosku, że zmierzają do przebicia streaku Goldberga. Na pytanie czy więc będą żądać rewanżu za walkę sprzed tygodnia odpowiedzi już nie udzielają.

Ponownie wracamy do Dextera Lumisa, który kończy swój rysunek i wynika z niego… że będzie on gospodarzem New Year’s Evil!

Wideo promo od Finna Balora, który przekazuje, że na New Year’s Evil nie zobaczymy Balor vs. O’Reilly II, a Balor vs. O’Reilly – ostatni rodział.

Main Event
Rhea Ripley vs. Toni Storm

Toni wygrywa po tym, jak pod nieuwagę sędziego Raquel Gonzalez zaatakowała Ripley, co znacznie pomogło Toni.

Zwyciężczyni: Toni Storm

Widokiem wściekłej Rhei Ripley w ringu patrzącej na stojącą na rampie Raquel kończymy ten odcinek NXT!