WWE NXT 28 grudnia 2016: Raport

Zapraszamy do przeczytania raportu z gali NXT, która odbyła się w Osace.

1.Andrade “Cien” Almas vs. Oney Lorcan

Obaj zawodnicy z czasem wyglądają na bardzo zmęczonych walką. Dochodzi do wymiany ciosów gdzie Oney wygrywa i wykonuje big boota, który jednak nie przewrócił Almasa. Almas próbuje wykonać clothesline, lecz Oney kontruje i wykonuje inverted exploder. Almas oszołomiony stoi przy narożniku, a tam Oney wbiega w niego, po czym znowu bierze rozbieg i podbiega do Andrade, lecz ten wrzuca go w narożnik prosto na plecy. Oney ogłuszony leży przy narożniku, a tam Almas wbiega uderzając go kolanami. Almas szybko podnosi Lorcana, lecz ten szybko odpycha go do drugiego narożnika, lecz nabija się tam na big boot. Almas wchodzi na 3 narożnik i prawdopodobnie chce wykonać moonsault, lecz w odpowiednim momencie Oney przewraca go w narożniku, wchodzi na niego i wykonuje niesamowity inverted exploder i zgarnia zwycięstwo!

Ocena: ***

Zwycięzca: Oney Lorcan (10:06)

2.Aliyah and Liv Morgan vs. Billie Kay and Peyton Royce

Walka wydaję się kompletną dominacją ze strony Billie I Peyton. Billie bierze Aliyah do swojego narożnika, zmienia się z Peyton i próbują wykonać podwójny suplex na Aliyah, lecz ta kontruje i szybko się zmienia z Liv, która wykonuje cross body na Peyton i clothesline na Kay. Odbija się od lin i wykonuje bulldog i po chwili STO na Billie. Wydaję się że zgarnie pin, jednak Peyton przerywa liczenie! Aliyah szybko zareagowała i wbiła się prosto z Peyton, która stała przy narożniku, lecz Royce wykonała kick i Aliyah wypadła z ringu. Doszło do zmiany pomiędzy nimi gdzie Peyton uderzyła Morgan i wrzuciła ją prosto w kolano Kay i zgarnęła pin!

Ocena: **

Zwyciężczynie: Billie Kay and Peyton Royce (8:27)

3.NXT Tag Team Championship: #DIY (c) vs. Akira Tozawa and Tajiri

Walka od początku naprawdę na bardzo dobrym poziomie. W ringu po jakimś czasie zostaje Tajiri i Tommaso. Tajiri zwala go z nóg po dwóch kickach na klatkę piersiową, irish whip i Tajiri odbija się od lin swoim stylem za pomocą rąk i uderza plecami Tommaso. W tym czasie wykonuje super kick na Gargano i od razu też na Tommaso! Rzem z Tozawą wyrzucają ich poza ring, gdzie następnie Tozawa wykonuje 2 razy suicide dive. W ringu potem zostaję Tozawa i Tommaso. Tomasso próbuje wykonać na nim suplex, lecz azjata kontruje i sam wykonuje na nim podręcznikowy suplex. Jednak Tommaso zmienia się z Gargano,a ten między drugą, a trzecią liną wykonuje spear na Tozawie. Tozawa zmienia się z Tajirim, a ten jak zawsze częstuje rywala kolejnymi kickami i widownia wreszcie zobaczyła to co uwielbia w tym zawodniku czyli tarantula! Po wyjściu z dźwigni Gargano uderza dobrym Buzzsaw Kick Tajiri’ego, którego zwala z nóg. Tajiri jednak zmienia się ostatecznie z Tozawą. W ringu dochodzi do wymiany ciosów między azjatą, a Gargano, gdzie ostatecznie Gargano wykonuje enziguri. Tozawa też chciał poczęstować rywala enziguri, lecz ten uniknął i zmienił się z Tommaso. Ten wykonał na Akirze german suplex. Gdy to jednak Tozawa chciał wykonać german na Tommaso ten jednak szybko zareagował rollup’em ale tylko sędzia doliczył do 2.. Tozawa wszedł na obroty i wykonał 3 snap Germans. Do walki włączył się Tajiri, który próbował wykonać enziguri na Gargano, lecz przyjął ostatecznie od niego superkick. W ringu znowu pozostał tylko Tozawa i Tommaso. Tommaso wykonał bardzo silny clothesline, a następnie bardzo ładny powerbomb lungblower, lecz Tajiri przerwał liczenie! Tajiri szybko został wyrzucony z ringu, a to wykorzystał Tozawa, który wykonał rollup na Tommaso, lecz nieskuteczny. Przy narożniku stoi Tommaso, który zmienia się z Gargano, a ten mocnym kickiem przewrócił Tozawe, a w tym czasie Tommaso wyrzucił z ringu Tajiri’ego. Na środku ringu na kolanach leży oszołomiony Tozawa, który dostaje combo running knee/superkick po czym DIY zgarnia pin!

Ocena: ****

Zwycięzcy: #DIY (17:21)

4.NXT Women’s Championship: Asuka (c) vs. Nia Jax

Walka była wielką niewiadomą czy wgl Asuka jest w stanie pokonać Nia Jax. Początek to była kompletna dominacja wielkiej Jax, która co chwile zwalała z nóg szybką Asuke. W połowie walki co chwile widzieliśmy Asuke, która próbowała coś wskurać poprzez kilka ciosów, lecz wtedy Nia, a to wykonywała powerbomb, a to body slam lub po prostu rzucała swoją rywalką prosto z mate. Potem doszło do tego sidelock slam, lecz zawsze sędzia doliczał tylko do 2.. Doszło nawet do małej wymiany ciosów i łokci na Jax, lecz ta zwaliła ją z nóg Headbutt’em i elbow drop’em. Nia Jax podniosła japonke i szybko wykonała mocny clothesline. Asuka się nie poddawała i cały czas wykonywała pojedyńcze kopnięcia,a nawet udało jej wyrzucić Jax poza ring. Tam jednak Nia złapała w powietrzu japonke i mocno wrzuciła ją w apron. W ringu Asuka przyjęła jeszcze Leg drop. Potem znów znalazły się poza ringiem i znów Nia Jax wrzuciła Asuke w apron. W ringu Asuka skontrowała Leg drop Nia Jax i znów zaczęła ją uderzać pojedyńczymi kopnięciami i spinning back fist’em. Japonka założyła Asuka lock, lecz Nia Jax szybko wyszła z opresji i wykonała Powerbomb. Asuka dalej męczyła rywalkę kopnięciami, wreszcie wykonała spin kick i German Suplex i wykończyła ostatecznie ją kopnięciem na głowę i zgarnęła zwycięstwo!

Ocena:  *** ¾

Zwyciężczyni: Asuka (15:36)

5.NXT Championship: Samoa Joe (c) vs. Shinsuke Nakamura

Na narożniku siedzi Nakamura, na którym Joe chce wykonać Muscle Buster, lecz wykonuje na nim kilka kicków i odpycha Joe, a ten wykonuje enziguri i japończyk wypada z ringu. Poza ringiem leżą schody, tam Joe łapie Nakamure i chce wykonać uranage, lecz ten kontruje kilkoma łokciami i kopnięciem na plecy wrzuca go na schody. Następnie wrzuca go do ringu gdzie dochodzi do wymiany kopnięć, a sam Nakamura uderza kolanem i dodaje sliding one i kolejne kopnięcie kolanem z rozbiegu. Następnie wynosi go na ramiona, lecz jest zbyt ciężki i Joe przewraca japończyka, a Joe wypada z ringu. Nakamura szybko wskakuje na 2 narożnik i uderza z wyskoku kolanem Samoańczyka. Podbiega szybko do narożnika gdzie Joe przyjmuje Kinshase i ostatecznie traci tytuł mistrzowski na rzecz Nakamury!

Ocena: *** i 3/4

Zwycięzcą i nowym mistrzem NXT zostaje Shinsuke Nakamura (10:44)