WWE NXT 13 stycznia 2021: Raport

Już dziś rozpoczynamy kolejną edycję Dusty Rhodes Tag Team Classic! Wcześniej jednak otwieramy show od pojedynku kobiet!

Match #1
Shotzi Blackheart vs. Candice LeRae

Candice wygrała wykonując Swimming Neckbreaker z drugiej liny, po tym jak Indi Hartwell odwróciła uwagę Shotzi.

Zwyciężczyni: Candice LeRae

Widzimy na backstage’u Finna Balora, który już dzisiaj pojawi się w ringu i dowiemy się, co przyniesie dla niego przyszłość. Pod arenę podjeżdżają także Pete Dunne oraz mistrzowie Tag Team: Danny Burch i Oney Lorcan.

Po rekalmach widzimy już mistrza NXT, Finna Balora w kwadratowym pierścieniu. Mówi on, że jest 13 stycznia, a on wciąż jest mistrzem NXT, podczas gdy teraz to Kyle je posiłki przez słomkę. Pete Dunne, Lorcan & Burch przerywają mistrzowi. Dunne mówi, że jedynym powodem, dla którego Balor ma ten pas, jest fakt, że Pete jeszcze go nie zabrał i nie zamierza dłużej czekać. Cała trójka atakuje Balora, który broni się jak może, jednak przewaga liczebna zrobiła swoje. Nagle jednak, by wyrównać szale, do ringu wbiegł Kyle O’Reilly, jednak on również zaczął być obijany, aż w końcu na ratunek przybiegli Roderick Strong & Adam Cole, co dopiero przepędziło Dunne’a, Lorcana i Burcha. Finn i Undisputed Era patrzą wprost na siebie w ringu, aż w końcu Balor wychodzi z kwadratowego pierścienia.

Johnny Gargano w wywiadzie na backstage’u mówi, że to, co zrobiła Candice pokonując Shotzi było piękne i dziś tak samo on pokona Dextera Lumisa, a następnie on i Candice zdobędą po pucharze za zwycięstwo w Dusty Cup. Reporterka przypomina Gargano, że jego rywalem w pierwszej rundzie Dusty Rhodes Tag Team Classic jest KUSHIDA, z którym przegrał tydzień temu w Mixed Tag Team Matchu. Johnny mówi, że to wszystko przez ciasne jeansy, w których nawet nie mógł wyprowadzić kopnięcia. Austin Theory podchodzi do Gargano z rysunkami namalowanymi przez Lumisa, na których Johnny płacze, a Theory jest przedstawiony jako idiota. Zdenerwowany Gargano mówi, że pokona Lumisa.

Match #2
Dusty Rhodes Tag Team Classic
Ever-Rise vs. Grizzled Young Veterans

GYV wygrywają po tym jak Gibson wykonał Ticket to Mayhem i przypiął jednego z rywali.

Zwycięzcy: Grizzled Young Veterans

Video promo Raquel Gonzalez, która zaznacza, że cała dywizja kobieca i zwłaszcza Io Shirai powinny wiedzieć, że w NXT jest potężna siła, która nazywa się Raquel Gonzalez.

Shotzi Blackheart zapowiada, że musi wygrać Dusty Cup i musi to zrobić z kimś, z kim była już na wojnie. Podchodzi do niej Ember Moon i zapowiada, że to ona i Shotzi wygrają ten turniej.

Match #3
Dexter Lumis vs. Johnny Gargano

Gargano wygrywa poprzez Roll-Up, po tym jak uwagę Lumisa odwrócił Austin Theory.

Zwycięzca: Johnny Gargano.

Lumis po walce zapiął dźwignię na Austinie Theory, a na ratunek swojemu podopiecznemu przyszedł Gargano i The Way we dwójkę zaczeli obijać Lumisa. Sytuacje uratował jednak KUSHIDA, który rozprawił się zarówno z Gargano, jak i z Austinem. KUSHIDA złapał tytuł North American leżący na środku ringu i rzucił go na leżącego w narożniku Gargano.

Wywiad z Burchem, Lorcanem i Dunnem, którzy dochodzą do wniosku, że UE myśli, że rządzi wszędzie, a tak nie jest, ponieważ to oni mają pasy Tag Team, a Kyle O’Reilly zapłaci za to, że stanął na drodze Pete’a Dunne’a do tytułu NXT.

Dostajemy nagrany wcześniej segment, który zapowiada przyszłotygodniowy Fight Pit Match. Przy stole siedzą Wade Barrett, Timothy Thatcher i Tommaso Ciampa. Thatcher mówi, że jest już gotowy do walki. Ciampa został zapytany czy nie żałuje, że wyzwał Timothy’ego na walkę, w której jest niepokonany. Tommaso mówi, że może nie powinen był tego robić, jednak jest pewny siebie i tego, że wygra. Thatcher z kolei zapowiada, że wewnątrz tej klatki jest innym człowiekiem i nie będzie to takie samo starcie, jak to na TakeOver, a Ciampa próbuje się dowiedzieć, czy wciąż ma w sobie to coś, dlatego według Thatchera, zażądał tego starcia.

Undisputed Era na backstage’u udziela wywiadu na temat tria Burch, Lorcan & Dunne. Mówią, że nie obawiają się ich, ponieważ zawsze ktoś ma ich na celowniku, a Kyle będzie przy ringu podczas walki wieczoru, w razie gdyby coś miało się wydarzyć.

Match #4
Dusty Rhodes Tag Team Classic
Issiah Swerve Scott & Jake Atlas vs. MSK

MSK to 2/3 byłego The Raslalz. Obecnie pod ring name’ami: Nash Carter & Wes Lee.

Zwycięzcy: MSK

Ogłoszono kilka par kobiecego Dusty Cup: Candice LeRae & Indi Hartwell, Kacy Catanzaro & Kayden Carter, Mercedes Martinez & Toni Storm, Shotzi Blackheart & Ember Moon. A cała zabawa zaczyna się już za tydzień od walki Catanzaro & Carter vs. Storm & Martinez!

Match #5
Xia Li vs. ??? (rywalka nie przedstawiona)

Xia Li pokonuje błyskawicznie rywalkę.

Zwyciężczyni: Xia Li

Po walce Xia atakuje jeszcze swoją przeciwniczkę, po tym jak rozkazuje jej to tajemnicza postać na stage’u.

Kacy & Kayden mówią na backstage’u, marzą by Storm i Martinez ich nie doceniły, ponieważ zamierzają one zaskoczyć cały świat i wygrać pierwszy kobiecy Dusty Cup.

Oficjele na backstage’u rozdzielają Issiaha Scotta i Jake’a Atlasa, którzy najwidoczniej zaczeli się bić, po przegranej walce. Całość uspokaja się dopiero w momencie, w którym do akcji wkracza Bronson Reed i mówi Scottowi, by się ogarnął.

Main Event
Breezango vs. Roderick Strong & Adam Cole

Pod koniec walki Lorcan, Burch & Dunne atakują O’Reilly’ego. Na pomoc przybiega mu Finn Balor! Nie wystarcza to jednak, a Dunne celowo atakuje kontuzjowaną szczękę Kyle’a. Rozprasza to Adama Cole’a, jednak UE wciąż udaje się wygrać walkę.

Zwycięzcy: The Undisputed Era

Po walce Burch, Lorcan i Dunne patrzą z satysfakcją na UE, którzy siedzą przy obolałym Kyle’u.

Na tym kończy się ten odcinek NXT!