WWE NXT 16/9/20 – Raport

Shotzi Blackheart vs. NXT Women’s Champion Io Shirai

 

Po serii  wymian przypięć Blackheart przechodzi w hammerlock armbar a Shirai dociera do lin. Io unika wrecking ball dropkicka wykonując asai moonsalut z brzegu ringu po którym przejęła kontrolę nad Shotzi.

Blackheart odpowiada shotgun dropkick’iem i body avalanche w narożnik oraz inverted sling blade. Po wymianie ciosów Shirai kontruje dbl chickenwing na arm trap crossface lecz Shotzi dociera do lin. Blackheart unika tiger feint kick’u trafiając enzugiri i switchblade kick’iem, następnie Shotzi wychodzi z bridging tiger suplex’em na bridging dbl chickenwing hold, Io obraca dźwignie na przypięcie wykonując flapjack, tiger feint kick i diving dropkick z narożnika.

 

Shotzi zatrzymuje Io przy próbie Moonsaluta Z Narożnika frankensteinerem, Io kontruje próbę sunset bomb’u w german suplex na brzegu ringu. Shirai wrzuca Blackheart do ringu i przypina ją do dwóch po czym wykonuje dbl knee smash w narożniku na Moonsalut Z Narożnika.

 

Zwycięzca przez przypięcie – NXT Women’s Champion Io Shirai.

 

 

 

Zapowiedziano na przyszły tydzień w NXT Battle Royal w celu wyłonienia przyszłej pretendentki do walki o NXT Women’s Championship.

 

 

 

Desmont Troy vs. Tomaso Ciampa.

 

Desmont próbuje wejścia w nogę Ciampy który przyciąga go w stronę lin, gdy sędzia ich rozdziela Tomaso wychodzi z knee lift’em w głowę na snapmare w boczny chinlock. Po kolejnym snapmare’u od Ciampy Troy uniknął stompy wychodząc z school boy’em na stanidng dropkick.

Tomaso zatrzymuje Desmonta cross chop’em forzucając clothesline na serię stomp’ów w narożniku oraz slingshot pod dolnym narożnikiem na Willow’s Bell (Spike DDT Między Linami).

 

Zwycięzca przez przypięcie – Tomaso Ciampa.

 

Po walce Ciampa bierze krzesło do ringu i po chwili na rampie pojawia się Jake Atlas a Tomaso rozkłada krzesło i siada na nim. Jake pyta czy pamięta gościa którego zaatakował parę tyg. temu. Mógłby go zaatakować z za pleców ale nie jest tchórzem. Wie jaki Ciampa potrafi być niebezpieczny ponieważ był na szczycie „przewodu pokarmowego” przez długi okres ale teraz nadchodzi jego czas na jedzenie i pokaże jak niebezpieczny potrafi być on sam.

 

 

 

 

 

 

Drake Maverick zostaje zapytany o walkę u boku Killiana Daina przeciw Undisputed Erze mimo iż Dain nie wykazywał do tej pory chęci współpracy. Drake mówi że ma prosty plan, mają wspólnego wroga i zajmą się swoimi interesami. Dodaje że w prawdzie nie rozmawiał z nim w ciągu tygodnia i Dain uderzył go w twarz kilkukrotnie po czym pyta reportera czy ma jego numer telefonu i kończy że poza tym wszystko powinno być w porządku.

 

 

 

 

 

Finn Balor mówi że wszyscy chcieli wiedzieć kto jest najlepszy przed jego walką z Adamem Cole’em. Adam jest niekwestionowany ale Książę jest tylko jeden. Nachodzi pytanie jaka jest różnica pomiędzy byciem mistrzem 4 lata wstecz a teraz i jak NXT się zmieniło oraz czym będzie różnić się obecne panowanie od poprzedniego.

Balor mówi że wcześniej poprzez wystąpienia publiczne i spotkania z fanami budował brand i był nim lecz przyszłość jest inna. Nie potrzebuje brandu, już go stworzył i teraz on potrzebuje Finna. Dodaje że stając się mistrzem uczyni ten tytuł najistotniejszym mistrzostwem w grze, niezależnie od narodowości, brandu czy dnia tygodnia. Walczył przez 20 lat by być mistrzem więc najwyższa pora by inni zaczęli walczyć o to by zmierzyć się z mistrzem.

Na koniec daje poradę bo droga po tytuł zaczyna się tutaj, lepiej patrzeć w obu kierunkach zanim stanie się mu na drodze.

 

 

 

 

 

 

Austin Theory zmierza do ringu mówiąc że jest przyszłym kandydatem do Hall of Fame, tydzień temu Bronsonowi Reed’owi się poszczęściło i udowodni to teraz więc jeśli jest ktoś na zapleczu dość wdzięczny by się z nim zmierzyć.

Kushida maszeruje do ringu i trafia Austina enzugiri przed rozpoczęciem walki.

 

Austin Theory vs. Kushida

 

Kushida przechodzi w facelock a Theory rusza w stronę lin. Kushida zaczyna pracę nad ręką Austina który wykonuje na Kushidzie stun gun na clothesline i serie ciosów przejmując kontrolę nad Kushidą.

Kushida unika moonsaluta wychodząc z penalty kick’iem w ramię. Po kopnięciach w rękę Kushida wykonuje hip toss na cartwheel dropkick i cartwheel kick. Theory wyciąga Kushidę za ring trafiając forearm’em słupek narożnika zamiast niego a Kushida wykonuje single arm takedown po czym dbl wristlock na stompy w głowę i Hoverboard Lock (Kimura) kończąc walkę.

 

Zwycięzca przez podanie – Kushida.

 

 

 

Candice LeRae mówi Tegan Nox że może narzekać na jej zmianę ale przynajmniej zmieniła się na lepsze. Dała je życiową szansę by do niej dołączyła i jak się odwdzięczyła. Pokazano siedzącego obok wściekłego Gargano za rozbity telewizor i rozrzucone spagetti na parterze mieszkania. Candice uspokaja Johnny’ego że kupią nowy telewizor. Gargano mówi że tak zrobi po czym wyśle Tegan rachunek. Candice mówi o zostaniu pretendentką po przyszłotygodniowym battle royal a Gargano mówi że teraz nie musi oglądać krzywozębnego Thatchera i podeszwę Slash’a walczących o tytuł North American w HD więc przynajmniej to jakiś plus. Johnny mówi że gdy oboje zdobędą tytuły i kupią nowy telewizor będą mogli na dobre zacząć celebrować.

 

 

 

 

 

NXT Tag Team Championship Match

Brezango [Tyler Breeze i Fandango ] (c) vs Imperium [ Marcel Barthel i Fabian Aichner]

Pod koniec starcia Breeze i Barthel dokonują zmiany, po wymianie ciosów Aichner wykonuje blind tag, spinebuster od Fabiana na penalty kick od Marcela, Imperium szykuje się pod European Bomb, Fandango wykonuje dropkick w Aichnera trzymającego Breeze’a. Tyler strąca Barthela z narożnika kontrując powerbomb Aichnera w rana pin, 1…2…3.

 

Zwycięzcy przez przypięcie i nadal NXT Tag Team Championi – Breezango.

 

 

 

 Kayden Carter i Kacy Catanzaro pokonały Xię Li i Jessie Kamea po wykonaniu bicyckle kicku na crucifix bomb i jacknife pinie Catenzaro na Li.

 

Po walce Catenzaro i Carter chcą pokazać sportowe zachowanie przeciwniczkom lecz Xia odmawia i udaje się na zaplecze.

 

 

 

 

 

 

Drake Maverick znajduje Killiana Daina w korytarzu i pyta go czy jest gotowy. Dain pyta na co. Drake mówi o ich walce po czym Killian powtarza że nie jest jego kumplem ani partnerem drużynowym i jeśli zamierza wyjść jest zdany sam na siebie. Drake mówi że widzą się w ringu i rozgrzewa się idąc korytarzem.

 

 

 

 

Tegan Nox mówi że jeśli Candice LeRae chce sobie wmawiać że zmieniła się na lepsze to jej sprawa, sama jest taka jaka była. Candice którą znała nie patrzyłaby bezczynnie jak ktoś rozbija jej przyjaciółką stół i nie słuchałaby narzekań męża o TV za 200 $ który sama rozbiła w którym oglądała go przegrywającego co tydzień. Dodaje że zamiera wygrać battle royal za tydzień i nie może się doczekać grymasu na jej twarzy gdy to się stanie natomiast walka z Io tym razem przebiegnie zupełnie inaczej.

 

 

 

 

Undisputed Era zmierza do ringu i chwilę potem pojawia się Drake Maverick, pokazuje palcem w stronę rampy jednak nikt się nie pojawia.

 

Undisputed Era (Roderick Strong i Bobby Fish) vs. Drake Maverick i Killian Dain

 

W trakcie walki pokazano grupę ludzi i Daina oglądających walkę w TV, po czasie do Killiana podchodzi Regal pytając go czy na to pozwoli. Dain pyta czy ma iść do ringu po czym udaje się na rampę, wrzuca obitego Mavericka do ringu mówiąc żeby przynajmniej przegrał jak mężczyzna po czym odchodzi.

 

 

Strong odgania Daina i zaczyna z niego szydzić. Killian odwraca się i idzie w stronę ringu, wyrzuca Fisha na zewnątrz ruszając z serią ciosów na Rodericku po czym Bobby atakuje Daina krzesłem przerywając walkę.

 

Zwycięzcy przez DQ – Drake Maverick i Killian Dain.

 

Drake wyrywa krzesło Fish’owi który otrzymuje bicycle kick od Killiana. Dain wyrzuca Stronga na zewnątrz gdy Maverick zaciąga mu linę. Undisputed Era udaje się na zaplecze Drake popycha Killiana mówiąc że są drużyną po czym Killian ponownie go nokautuje i odchodzi.

 

 

 

 

 

 

Jake Atlas opuszczający PC zostaje zapytany o rzucenie wyzwania Ciampie na przyszły tydzień. Jake mówi że gdy stanął z Ciampą w ringu po raz pierwszy był podekscytowany tą walką ale po tym jak go zaatakował rozpalił w nim ogień…. Tomaso powala Atlasa forearm’em w tył głowy, pyta „czy chcesz jeść z mojego stołu chłopcze” po czym wbija go w przyczepę ciężarówki dorzucając running knee lift w głowę.

Steve Corino, Shawn Michaels i Kyle O’Reilly podbiegają do Atlasa, Kyle mówi Ciampie żeby sobie oszczędził skoro zmierzą się w ringu za tydzień. Ciampa pochyla się nad Atlasem mówiąc że widzą się za tydzień po czym spogląda na Kyle’a mówiąc że z nim też się zobaczy, macha na pożegnanie i odchodzi z uśmiechem.

 

 

 

 

William Regal zapowiada walkę o pretendenta do mistrzostwa NXT w stypulacji Gauntlet Eliminator Match 

 

Dwóch zawodników rozpocznie

Po każdych kolejnych 4 min. wejdzie następny zawodnik,   

Eliminacje następują wyłącznie przez przypięcie lub poddanie,

Zawodnik który przetrwa jako ostatni zawalczy z Finnem Balorem o NXT Championship na najbliższym TakeOver.

 

 

 

 

 

 

Damian Priest obronił North American Championship przeciw Timothy’emu Thatcher’owi wykonując spinning wheel kick z narożnika na The Reckoning (Rolling Cutter).