WWE NXT 8/9/20 – Raport

NXT Championship Match 

 

Finn Balor vs. Adam Cole 

Balor wpycha Cole’a w narożnik po wiązaniu i przejmuje kontrolę pracując nad głową i lewą ręką Adama. Cole zatrzymuje Finna basement dropkick’iem wychodząc z serią ciosów i fireman’s carry neckbreaker’em. Po neckbreakerze i stompach w narożniku Adam dorzuca silny irish whip w narożnik po czym Balor kontruje sunset flip na basement dropkick odzyskując kontrolę.

Po czasie Cole odpowiada serią forearm’ów, clothesline’em i bicycle kick’iem dorzucając enzugiri i backstabber. Adam unika dbl foot stompu, Finn unika superkicka wychodząc z slingblade’em po czym Cole zatrzymuje próbę shotgun dropkicka trafiając shinning wizzard. Balor unika Last Shot’u wykonując dbl leg sweep na dbl foot stomp i serię stomp’ów za ringiem. Finn rusza z shotgun dropkick’iem lecz zostaje zatrzymany superkick’iem.

Po wymianie ciosów Cole wychodzi z brainbuster’em na kolano przypinając Balora do dwóch. Finn zatrzymuje Panama Sunrise wychodząc z gamengiri ruszając z próbą Coup de Grâce lecz trafia na thrust kick w kolano i figure 4 leglock. Finn unika superkicka na slingblade i reverse facelock elbow drop na shotgun dropkick w narożnik, na jednej nodze wchodzi na narożnik wykonując Coup de Grâce  po czym chwyta się za kolano i przypina Adama do dwóch.

 

 

 

 

Cole wychodzi ponownie z figure 4 po próbie 1916, Balor dociera do lin po czym wychodzi z small package, Cole wykonuje na nim superkick i Last Shot, 1…2…i…kick out.  Balor kontruje Panama Sunrise na lifting inverted DDT, Finn rusza ponownie po Coup de Grâce, Cole zatrzymuje Balora na narożniku thrustkick’iem w kolano i rusza za nim na narożnik otrzymując 1916 z narożnika, 1…2…i…3. 

 

 

 

 

Zwycięzca przez przypięcie i NOWY NXT Champion – Finn Balor.

 

 

 

 

Po przerwie pokazano jak Triple H i Regal gratulują Balorowi zwycięstwa po czym Cole podaje mu dłoń mówiąc że dziś był lepszy, wykonuje 2 sweet z Finnem i odchodzi. Reporter gratuluje Balorowi który mówi że to jest powód dla którego 10 mies. temu pytano go czemu wrócił do NXT, Finn Balor – nowy NXT Champion.

 

 

 

 

Robert Stone rozmawia z  McKenzie Mitchell, mówi że jest najlepszym menadżerem na świecie ponieważ wie to czego nie wiedzą inni, jak np. gdzie pewne rzeczy się znajdują. Stone próbuje zniszczyć czołg Shotzi Blackheart która go atakuje, po czym zostaje zaatakowana przez Aliah która popycha Shotzi za kurtynę lądując na Io Shirai po czym zaczyna przed nią uciekać.

Io i Shotzi otaczają Aliah, wykonują enzugiri na butterfly backbreaker. Stone wykonuje dbl axe handle z narożnika lecz zostaje zatrzymany ciosem od Blackheart. Io wykonuje Moonsalut Z Narożnika na Robercie a Shotzi Diving Senton Z Narożnika na Aliah.

Shotzi podnosi pas kobiet NXT i odciąga go od Io po czym go jej oddaje. Shirai mówi że ją lubi więc niech nie zmusza jej by ją zraniła.

 

 

 

 

 

Pokazano Candice LeRae i Johnnego Gargano w domu, Candice mówi Johnny’emu żeby był miły dla jej gościa którym jest Tegan Nox. Johnny wita ją w drzwiach i żartobliwie przypomina jej o parodii jego i Candice gdzie Tegan była przebrana za dostawce pizzy. Następnie cała trójka siada do stołu.

 

 

 

 

Przedstawiono kolejną lekcję “Thatch at Thatch Can” Timothy’ego Thatchera – studiowanie nagrań by poznać wroga. Zawodnika A – Damian Priest, jest oczywiście zabójczym strikerem, jednak gdy wyprowadza forearm odsłania całą rękę otwierając się na kontrę. Następnie ustawia rywala pod powerbomb i marnuje czas na pozowanie, gdy tylko wypusci go z rąk zostanie powalony i zapnie na nim Half Boston Crab.

Kolejny przykład – Priest wykonuje sporo dive’ów co jest głupie ponieważ gdy twoje stopy są na ziemi jesteś pod kontrolą. To ma być NXT North American Champion ? Pewnie myśli ze życie to impreza ale tak nie jest. Życie sprowadza cię na ziemie i każe ci się poddać, co Thatchwer uważa za to samo co walka z nim. Następnie wygania uczniów z sali mówiąc że  mają dużo do roboty.

 

 

 

 

 

Velveteen Dream vs. Ashanti „Thee” Adonis

 

Dream krytykuje ubiór Adonisa który szydzi z Dreama, zostaje spoliczkowany i wepchnięty w narożnik. Sędzia odciąga Dreama po czym Ashanti wychodzi z serią clothesline’ów i back dropem na dropkick oraz school boy wyliczając Dreama do dwóch. Adonis dorzuca spike DDT. Stojący za sędzią Dream unika superkicka, sędzia odsuwa się by uniknąć kopnięcia gdy Velveteen wykonuje eye poke na Dream Valley Driver, 1…2…3.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Velveteen Dream.

Po walce Kushida atakuje Velveteen Dreama i zostaje odciągnięty od sędziów. Dream wychyla się z za lin i chwyta Kushidę za włosy po czym Kushida łapie go za rękę i wbija kilkukrotnie w słupek narożnika po czym zapina na Dreamie cross armbreaker.

 

 

 

 

Pokazano promo wideo NXT Tag Team Championów Breezango. Fandango wącha swój pas mówiąc że pachnie sukcesem i oliwką dla dzieci po czym upuszcza pas, podnosi go i siada z powrotem na krzesło. Breeze mówi że jego pas też pachnie sukcesem po tym jak pokonali „Imporium” stając się nowymi mistrzami.

Przedstawiono Imperium mówiących że Breezango są jedynie żartem i każdy dzień Breezango jako mistrzów to hańba dla ich sportu i wszystkiego za czym stoją. Fandango powiedział że zabrali Imperium najlepszą część garderoby jaką mieli czyli pasy mistrzowskie. Bathel i Aichner mówią że powinni się cieszyć zwycięstwem dopóki mogą, jeśli Breezango chce tańczyć to zamiotą nimi podłogę i za tydzień NXT doświadczy najkrótszego panowania mistrzów NXT Tag Team w historii.

Breezango mówi że jeśli chcą nazywać ich żartem to oni będą puentą.

 

 

 

Zapowiedziano za tydzień rewanż o NXT Tag Team Championship pomiędzy Breezango a Imperium.

 

 

 

Pokazano ponownie kolację z LeRae, Nox i Gargano gdzie panuje niezręczna cisza. Johnny mówi że panuje niezręczna atmosfera, pyta czy to przez niego i po chwili odchodzi mówiąc że dokończy kolacje na piętrze. Candice pyta czy zamierza ją przeprosić za swoje błędy, Tegan powiedziała że to Candice odwróciła się od niej pierwsza a LeRae że nie przebierała się za dostawcę pizzy w mieszkaniu udawanych przyjaciół.

Candice mówi że Tegan nie rozumie sposobu Gargano i radzenia sobie w inny sposób, uważa że jest podirytowana że nie jest tego częścią. Nox mówi że mąż wywiera na nią zły wpływ a Candice mówi że ujawniła część siebie której nie pokazywała wcześniej. Tegan mówi że Candice którą zna dba o innych. LeRae mówi że zawsze wspierała ją jak starsza siostra i teraz może być tak samo i Tegan nie ma nic do stracenia.

 

 

 

Bronso Reed pokonał Austina Theory’ego. Pod koniec starcia Theory próbował wykonać ATL (Fireman’s Carry Cutter) lecz upadł pod ciężarem Reeda, następnie Bronson dorzucił senton i Diving Splash Z Narożnika w plecy Austina.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell pyta Adama Cole’a o wrażenia po walce z Balorem. Cole mówi że jest zawiedziony wynikiem ale wygrał lepszy. Zapytany o uścisk dłoni po walce Adam mówi że ma ogromny szacunek do Balora obaj stoczyli walkę po 60 min. Iron Man matchu tydzień temu i dziś był lepszy ale niech Finn uważa żeby nie dostał kolejnej szansy o pas ponieważ wtedy wynik będzie inny i to jest niekwestionowane.

 

 

 

Mercedes Martinez mówi że gdy lew chce zostać królem dżungli nie atakuje najsłabszej zwierzyny, atakuje najsilniejsze zwierze jakie może spotkać i pozbywa się go. Rhea jest niebezpieczną kobietą ale nie tak bardzo jak ona, gdy drzwi klatki zostaną zamknięte nie spocznie dopóki się nie pozbędzie Ripley.

 

 

 

 

Roderick Strong pokonał Killiana Daina wysokim kolanem po tym jak Bobby Fish odwrócił uwagę Killiana.

 

Po walce Strong i Fish atakują Daina, z pomocą rusza mu Drake Maverkick atakując rurką Rodericka i Bobby’ego, po chwili Fish powala Drake’a body blockiem po czym Dain podnosi rurkę a Strong i Fish uciekają. Killian odrzuca rurkę i odchodzi, Maverick zatrzymuje go by podać mu rękę a Killian uderza go mówiąc że nie szuka przyjaciół.

 

 

 

 

Pokazano dalszą część kolacji u Gargano gdzie Candcie i Tegan wznoszą toast. LeRae mówi że powinny wypić za przyszłą mistrzynię NXT czyli nią. Nox ma co do tego obiekcje po czym Candice mówi że Tegan miała swoją szansę i nie poszło jej najlepiej. Tegan mówi że Candice również nigdy nie pokonała Io po czym LeRae rzuciłą w nią sałatką a Nox oblała Candice drinkiem.

Obie zaczynają się kłócić i pojawia się Gargano mówiąc że Tegan jest okropną osobą. Nox mówi mu żeby się pierdolił i wyrzuca mu spagetti na głowę. Canidce rzuca w Nox miską lecz ona uchyla się i miska ląduje na telewizorze. Nox wybiega z mieszkania a Canidce biegnie za nią a Gargano z żalem patrzy na rozbity telewizor.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell mówi że właśnie wiadomo że za tydzień Damian Priest będzie bronił tytułu przeciw Timothy’emu Thatcher’owi. Wspomniała Damianowi że oglądał jego walki by przygotować się do starcia i pyta Priesta o komentarz.

Priest mówi że Thatcher jest brzydki i nie musi oglądać niczego. Jeśli chce znać jego plan to mu go zdradzi. Będzie go kopał i uderzał tak długo jak będzie chciał w jego głupią twarz z nadzieją że jej wygląd ulegnie poprawie bo będąc szczerym gorzej już nie będzie a na poważnie jedyne czego może się spodziewać to The Reckoning ponieważ nie ma szans by stracił to mistrzostwo w pierwszej obronie.

Damian kontynuuje że po obronie tytułu jak zwykle urządzi celebrację na którą oczywiście McKenzie jest zawsze zaproszona by „imprezować wiecznie”.

 

 

 

 

Zapowiedziano za tydzień walkę Io Shirai z Shotzi Blackheart na przyszły tydzień.

 

 

 

 

 

Rhea Ripley pokonała Mercedes Martinez w steel cage match’u wykonując Riptide z narożnika w stół.