WWE NXT 10 lutego 2021: Raport

Czas na ostatni epizod NXT przed TakeOver: Vengence Day. Poznamy dziś ostateczną kartę tego show!

Match #1
Dusty Rhodes Tag Team Classic Semi-Final
MSK vs. Legado del Fantasma

Zwycięzcy: MSK

Video promo Mercedes Martinez, w którym mówi o tym, że Toni Storm jest po prostu małą dziewczynką, a dni Io Shirai z tytułem kobiet są już policzone i wskazują na NXT TakeOver w niedzielę, kiedy to Mercedes Martinez opuści show z mistrzostwem w rękach.

Match #2
Xia Li vs. Cora Jade

Zwyciężczyni: Xia Li

Kayden Carter i Kacy Catanzaro jeszcze przed startem walki Xii Li stały przy ringu i próbowały przemówić do Chinki, że nie jest to ona, że kiedyś była inna. Xia mówiła im, żeby sobie poszły, w miedzyczasie szybko wygrywając walkę z Corą Jade. Po starciu Kayden i Kacy ruszyły do tajemniczej kobiety na stage’u, która ma  pociągać w tej stajni za sznurki i domagały się od niej odpowiedzi. Zamiast tego jednak, Kayden została zaatakowana przez Li. Następnie kobieta z krzesła zaczęła dusić Boe, co spowodowało, że Xia zaatakowała jeszcze Kacy, aby ratować Boe.

William Regal wchodząc do swojego biura zastał tam Scarlett, która domaga się walki Karriona Krossa z Santosem Escobarem za tydzień, na co Regal przystaje.

The Way wychodzi z “kontuzjowanym” Johnnym Gargano. Mistrz North American zostaje umieszczony w ringu, na wózku inwalidzkim z powodu urazu łokcia. Gargano mówi, że nie może bronić tytułu North American na TakeOver. Pokazuje nawet prześwietlenie ręki, na którym widać, że jest ona wyraźnie uszkodzona. Reaguje na to wszystko William Regal, który pojawia się na rampie. GM NXT mówi, że prześwietlenie nie jest nawet Johnny’ego, ponieważ widoczna na nim jest prawa ręka, a nie lewa, jak w przypadku Gargano, na co dowodem jest “r” od right na prześwietleniu. Johnny broni się mówiąc, że “r” znajduje się tam ze względu na “real” – prawdziwość tego prześwietlenia. William mówi, że Gargano ma w takim razie dwa wyjścia: albo Austin Theory będzie bronił tytułu North American zamiast Gargano, już dziś przeciwko Kushidzie lub mistrz już teraz odda mistrzostwo. Gargano mówi, że wystarczy dać mu czas, tak z kilka miesięcy i wróci lepszy niż kiedykolwiek. Regal sugeruje, że powinniśmy spytać Kushidy o zdanie, który nagle stoi wśród The Way i nikt się nie zorientował. W końcu dochodzi do brawlu, z którego dowiadujemy się, że kontuzja najprawdopodobniej jest udawana, niespotykane! KUSHIDA radzi sobie z Gargano i Theorym, co wprawia we wściekłość Candice, która jest powstrzymywana przez Indi, przed tym aby ruszyć z rękoma na Japończyka.

Match #3
Women’s Dusty Rhodes Tag Team Classic Semi-Final
Candice LeRae & Indi Hartwell vs. Ember Moon & Shotzi Blackheart

Zwyciężczynie: Ember Moon & Shotzi Blackheart

William Regal po walce ogłasza, że zwyciężczynie kobiecego Dusty Classic oprócz wpisania się do historii, jako zwyciężczynie pierwszej edycji tego turnieju, dostaną również szansę walki o mistrzostwa Tag Team kobiet.

Tommaso Ciampa i Timothy Thatcher mówią, że tydzień temu wygrali wojnę z Undisputed Erą, a dziś skopią tyłki GYV i awansują do finału Dusty Classic.

Santos Escobar proszony jest o wywiad w szatni i przerywają mu go jego koledzy z Legado del Fantasma, którzy przepraszają za porażkę w półfinale Dusty Cup. Santos mówi, aby nie przepraszali, ponieważ to oznacza słabość. Ma do nich za to propozycje, aby złożyć pewnej osobie wizytę, tak aby nie dotrwała do przyszłego tygodnia.

Video promo walki Balor vs. Dunne na NXT TakeOver:

Match #4
KUSHIDA vs. Austin Theory

Zwycięzca: KUSHIDA via DQ

Johnny Gargano zaatakował Kushide i magicznie wyleczył przy okazji swoją rękę! Mistrz North American idzie po krzesło, a w tym czasie ktoś wciąga pod ring Austina Theory! Gargano szybko wraca próbując uratować przyjaciela, jednak zamiast niego… wyciąga Dextera Lumisa! Gargano się przestraszył, a zaraz spod ringu wrócił Theory, który równie zaskoczony obecnością Lumisa wskakuje do ringu prosto pod Hoverboard Lock od Kushidy. Gargano omijając Lumisa biegnie do ringu i też wpada pod Hoverboard Lock. Theory z kolei zostaje złapany w Silence od Dextera!

Video promo Toni Storm, w którym pretendentka zaznacza, że za każdym razem gdy spotyka się w ringu z Io Shirai, to ją pokonuje. Przypomina nam finał Mae Young Classic, w którym zwyciężyła. W niedziele ma być podobnie.

Video promo Imperium

Na zapleczu widzimy, jak Raul Mendoza i Joaquin Wilde leżą pobici i chwilę później wiemy już, kto do tego doprowadził, mianowicie Karrion Kross. Były mistrz NXT zapowiada, że za tydzień zrobi z Santosem to samo, co dziś z jego przybocznymi.

Cameron Grimes pojawia się pod areną w Lamborghini! Wchodzi on do CWC rozdając po drodze wszystkim pieniądze. Grimes mówił, że dorobił się na akcjach Game Stopu, zaznaczając że kto ma pieniądze ten ma władze, a on ma teraz bardzo dużo pieniędzy.

Johnny Gargano w wywiadzie mówi, że w zasadzie to chciał anulować walkę z KUSHIDĄ z uwagi na Japończyka, ponieważ w końcu nazywa się Johnny TakeOver i w niedzielę obroni mistrzostwo.

Io Shirai w swoim video promie mówi o tym, że minęły 3 lata od momentu, gdy Toni Storm wygrała z nią w finale Mae Young Classic i Io jest teraz inną osobą. Mercedes Martinez z kolei nigdy nie skończy swojej 20-letniej drogi do mistrzostwa, ponieważ to Io jest mistrzynią.

Main Event
Dusty Rhodes Tag Team Classic Semi-Final
Zack Gibson & James Drake vs. Timothy Thatcher & Tommaso Ciampa

Zwycięzcy: Zack Gibson & James Drake

Po walce wieczoru zobaczyliśmy jeszcze całą kartę niedzielnego TakeOver, połączoną ze stare-downami głównych bohaterów Vengence Day.