WWE NXT 04/05/2016 – raport

Przed nami kolejny odcinek NXT, żółty roster wraca do domu, przed nami pierwszy od dawna odcinek z Full Sail University. A zaczynamy od wejścia nowego mistrza NXT, Samoa Joe.

Joe w swoim przemówieniu powiedział, że stoi przed fanami jako człowiek który dotrzymuje słowa, a co ważniejsze jako nowy NXT Champion. Dziś zaczyna się nowa era w NXT i jeżeli ktoś na zapleczu ma z tym problem, Joe będzie bardziej niż szczęśliwy, by tą osobę pokonać. Nagle usłyszeliśmy nieznany dotąd theme song, po chwili oczekiwania okazało się, że do NXT zawitał… Eric Young! Fani zaczęli skandować “Holly shit! Holly shit! ; EY! EY!”. Young jednak miał nam od razu coś do powiedzenia. Eric mówił, że wie kim jest Samoa Joe, tak samo jak mistrz wie, kim jest Eric. Jedyną pewną rzeczą w życiu są zmiany i jest tego tak samo pewny jak tego, iż właśnie stoi przed Joe. Dla Samoa Joe szykują się zmiany, ponieważ Eric kolekcjonuje takie pasy jak ten. Pewnie rzeczy zmienią się dla Joe, a teraz zmienią się również dla Younga. Samoa tylko zmierzył wzrokeim Erica i opuścił ring. Joe będąc na rampie, powiedział że EY nie należy do tego samego ringu co on, a jeżeli następnym razem znajdą się jednocześnie w kwadratowym pierścieniu… Joe skopie mu tyłek.

To jeszcze NXT, czy już TNA? 😉

—–

Match #1
Normal Match
Tessa Blanchard vs. Nia Jax

Nia od razu chwyciła Tesse i rzuciła nią w narożnik. Córka Hall of Famera i członka Four Horseman próbowała jednak atakować wykorzystując swoją szybkość… skończyło się na próbie Crossbody, wtedy Jax złapała rywalkę i zaczęła ruszać ze swoimi atakami, błyskawicznie kończąc pojedynek.

Winner: Nia Jax via pinfall (1:10)

—–

No Way Jose! jeszcze dziś w ringu WWE

Reklama Camp WWE

—–

Match #2
Normal Match
Tye Dillinger vs. Austin Aries

Zaczęli od clinchu, Perfect Ten przeszedł do Headlocku z którego uwolnił się Aries pchając rywala na liny, jednak zwycięsko na koniec z tej części starcia wyszedł Dillinger zatrzymując oponenta Shoulder Blockiem. A Double odwdzięczył się rywalowi, sam wyszedł z Headlockiem i swoimi akcjami i dominował, do momentu aż Tye wykonał w kontrze Backbreaker na kolano. Dillinger zaczął atakować chopami, na co chopem odpowiedział Aries. Mieliśmy wymiane punch za punch z której zwycięsko wyszedł Aries kończąc całą sekwencje swoich ataków, efektowną Corkscrew Planchą. To jednak nie był koniec, Aries wykonał Neckbreaker na drugiej linie, a następnie ruszył z Corner Dropkickiem… jednak Tye skontrował wystawiając nogi do przodu. Dillinger ruszył za ciosem i wykonał Neckbraker. Pin! 1! 2! Kick Out! Perfect Ten ustawił się w narożniku i był gotowy do kolejnej akcji, jednak zatrzymał go Austin… potężnym Discuss Punchem. Tym razem Corner Dropkick, byłemu mistrzowi TNA, się udaje. Wchodzi on następnie na narożnik i wykonuje 450 Splash! 1! 2! 3!

Winner: Austin Aries via pinfall (4:37)

—–

Rzut oka na wydarzenia z ostatniego NXT, gdzie The Revival po walce Hype Bros z Blake & Murphy’m zaatakowali byłego mistrza WWE IC oraz Mojo Rawleya.

Jeszcze dziś:
The Revival vs. Hype Bros

—–

Match #3
Tag Team Match
Hype Bros vs. The Revival

Rozpoczynają Dash oraz Ryder. Zack został przepchany do narożnika byłych mistrzów NXT Tag Team i tam radził sobie nieźle, atakując raz jednego, raz drugiego… jednak w końcu przewaga liczebna przesądziła i Dawson zrzucił Zacka który właśnie wszedł na narożnik by zaatakować “legalnego” Dasha. Zmiana w narożniku Revival. Dawson wchodzi do ringu i obija Rydera. Po chwili w kwadratowym pierścieniu znów zameldował się Dash, następnie znów Dawson. Byli mistrzowie zmieniali się często, pomimo różnych zawodników w ringu cel był jeden… obijanie Rydera. W końcu jednak Zackowi udało się wykonać Hot Taga z Mojo który posprzątał w ringu, atakował Dasha… jednak Dawson przy Irish Whipie klepnął swojego partnera w plecy co po chwili skutkowało finisherem byłych mistrzów i zwycięstwem. Przytrafiła się mała pomyłka, na początku pinować chciał Dash który już z Dawsonem się zmienił… mimo tego, Revival zwycięża.

Winners: The Revival via pinfall (4:15)

—–

Wywiad z Alex’em Riley

Alex zapytany o walke za tydzień z Shinsuke Nakamurą, odpowiedział, że nie rozumie co ma oznaczać cały ten “Strong Style”. Za tydzień, zawodnik dwa razy mniejszy od niego uderzy go w twarz, a wtedy Alex mu odda. Co da lepszy efekt? Atak Shinsuke czy Alexa? Riley zapowiedział, że za tydzień pokona Nakamure.

—–

Match #4
Normal Match
No Way Jose vs. Noah

No Way Jose z dobrą minute tylko teńczył w ringu przy okrzykach publiki “Ole! Ole! Ole!”. W końcu jego rywal ruszył na niego z clinchem, jednak Jose zdążył sprowadzić oponenta do parteru i tam założyć Arm Drag. Wrócili do pozycji stojącej i tam No Way zaikasował puncha po którym sam ruszył z serią, najpierw punchów, następnie Double Axe Handle. Na koniec mamy Discuss Puncha i Full Nelson Slam. Pin. 1! 2! 3!

Winner: No Way Jose via pinfall (2:15)

—–

Wywiad z Austinem Ariesem

Cathy Kelley pogratulowała Ariesowi dzisiejszego zwycięstwa. Ten odwdzięczył się komplementując jej wygląd, a następnie odniósł się do walki. Opisał Dillinger jako zawodnika klasy “A”, Perfect 10. Aries jest jednak A Double, co oznacza że jest Perfect 20. Aries mówił o tym, że odkąd przybył do NXT i kurz już opadł, coś jest nie tak. Znajdzie on jednak sposób by wskoczyć na szczyt i tutaj. Austin następnie przeprosił Cathy i poszedł zjeść banana.

—–

Jeszcze dziś:
NXT Champion, Samoa Joe vs. Eric Young

Reklama Edge & Christian Show

Były mistrz NXT, Finn Balor… już za tydzień pojawi się w Full Sail!

—–

Main Event
Normal Match
NXT Champion, Samoa Joe vs. Eric Young

Zaczęli od nieśmiałego clinchu i wymiany Arm Dragów. Co dalej? Dostaliśmy wymianę punchów. Wygrał ją Eric Young i dołożył Irish Whip do narożnika. Young wskoczył na obroty, Dropkick, Swinging Neckbreaker… w końcu jednak Joe powiedział dość i wyrzucił z kwadratowego pierścienia Younga, a następnie zaatakował Suicide Divem! Tym akcentem… zapraszamy na reklamy. Wracamy po przerwie, w ringu, mistrz NXT Samoa Joe obija chopami debiutującego w NXT… Erica Younga. EY próbuje odpowiadać, jednak został natychmiast zatrzymany przez Joe. Kolejna próba ataku od Younga… skończyła się identycznie, a nawet jeszcze gorzej. Za pierwszym razem wpadł na łokieć mistrza, za drugim… na Enzuigiri. EY jednak się nie poddaje, łokcie, następnie odbicie od lin… i ponownie Joe odpowiada. Big Boot oraz potężny Senton. Pin. 1! 2! Kick Out! Joe częstuje prawymi, swojego rywala, jednak w końcu EY odwdzięcza mu się w identyczny sposób. W końcu ma rywala w narożniku i tam dokłada Clothesline. Joe jednak nie zamierzał oddawać pola do popisu, swojemu przeciwnikowi. Back Body Drop od mistrza. Nowy mistrz dominował w ringu i wykonywał kolejne akcje, pomimo tego, że EY miał czasami chwile przebudzenia. Joe jednak gasił je w zalążku. Kolejny, były mistrz TNA, który zawitał do NXT nie powiedział jednak ostatniego słowa. Zdołał skontrować Irish Whip do narożnika i po chwili wykonywał już Suplex na swoim oponencie i Diving Elbow Drop. To jednak była ostatnia konkretniejsza akcja Younga. Joe rzucił rywalem o matę, po chwili dokładając Muscle Buster i Coquina Clutch. Young był zmuszony odklepać.

Winner: NXT Champion, Samoa Joe via submission (11:05)