WWE Monday Night RAW (WWE Slammy Awards) : 21/12/2015 – Mini Raport

WWE Monday Night RAW – 21/12/2015
Arena: Target Center (Minneapolis, Minnesota)
Komentatorzy: Michael Cole, JBL & Baron Saxton

Czerwoną tygodniówkę otworzyła Stephanie McMahon, która powitała wszystkich na WWE RAW Slammy Awards oraz zaczęła mówić o tym jak Roman Reigns zaatakował jej męża i ojca. Przerwał jej jednak WWE World Heavyweight Champion Roman Reigns, który cieszył się z dzisiejszego rozdania nagród oraz ze swojego zdobytego pasa. Steph kazała mu opuścić arenę lecz Roman odmówił. Po chwili jednak Reigns postanawia opuścić ring lecz tym razem Stephanie każe mu wrócić, po czym nazywa go tchórzem. Gdy Reigns tego nie robi to Steph ustala Handicap Match w którym The Usos zmierzą się z The New Day oraz walkę Deana Ambrose’a z Sheamus’em w Steel Cage Matchu.

Pierwszą statuetkę Slammy Awards wręczy Dolph Ziggler za Breakout Star of the Year. Zwycięzcą tej kategorii zostaje… Neville, który wychodzi odbiera nagrodę i mówi, że jest zaskoczony. Przerywa mu Kevin Owens, który mówi, że to on powinien wygrać. Owens przez chwilę popatrzył się na Zigglera i zaczął go atakować.

Singles Match
Kane def. Bray Wyatt by DQ
Do dyskwalifikacji doprowadzili The Wyatt Family, którzy zaatakowali Kane’a. Na pomoc demonowi przybiegli Tommy Dreamer i The Dudley Boyz, którzy oczyścili ring.

8-man Tag Team Match
The Wyatt Family def. The Dudley Boyz, Tommy Dreamer & Kane

Tym razem na stage’u widzimy Santino Marelle, który ma wręczyć statuetkę za LOL! Moment of the Year. Zwycięzcą zostaje R-Truth, który wyszedł na stage i chciał odebrać swoją nagrodę lecz Santino z nią uciekł.

W kategorii OMG! Shocking Moment of the Year statuetkę wręczy Paul Heyman. Heyman mówił, że prawie każda statuetka powinna należeć do Brocka Lesnara. Zwycięzcą w tej kategorii jest Kalisto za wykonanie swojego finishera z drabiny. Kalisto wychodzi na stage, wygłasza krótkie promo i dziękuje fanom za głosowanie na niego.

Singles Match
Kevin Owens def. Dolph Ziggler

Statuetkę na gwiazdę roku wręczy Stephanie McMahon. Gwiazdą roku zostaje Seth Rollins, który wychodzi o kulach i mówi, że jego wygrana była oczywista oraz dodaje, że w 2016 roku powróci silniejszy i odzyska pas WWE World Heavyweight.

Singles Match
Alberto Del Rio def. Jack Swagger

Mark Henry ogłosił, że statuetkę Hero in All of US otrzymuje John Cena lecz z powodu braku jego obecności nagrodę odbiera Henry.

W stroju Świętego Mikołaja pojawia się Bo Dallas, który ma wręczyć statuetkę w kategorii Surprise Return of the Year. Zwycięzcą zostaje Sting, którego nie ma na dzisiejszej gali.

3-on-2 Handicap Match
The Usos def. The New Day
Przed walką New Day byli źli bo nie dostali statuetki za najlepszy Tag Team roku. W ramach zemsty Big E postanowił zaspoilerować nowy film Star Wars’ów. Przerwał mu jednak Kofi Kingston, który powiedział, że jeszcze sam nie oglądał tego filmu.

Divę roku ogłosi R-Truth, który zabawił się mówiąc, że zdobyła ją Paige lecz gdy ta wyszła już na stage to R-Truth powiedział, że to jednak Nikki Bella wygrała tą nagrodę. Nikki wyszła i powiedziała, że tą statuetkę dedykuje wszystkim divą walczącym w tym roku.

Singles Match
Rusev def. Neville
Po walce League of Nations zaatakowało Neville’a.

Na stage’u widzimy The Miza, który wręczy statuetkę za This is Awesome Moment of the Year. Zwycięzcami zostają The Rock i Ronda Rousey, których nie ma na gali. Miz odebrał nagrodę za nich i przy okazji zareklamował swój najnowszy film.

Singles Match
Becky Lynch def. Brie Bella
Po walce pojawiła się Charlotte, która pogratulowała Becky.

Ric Flair wręczy nagrodę za Match of the Year. Kategorię wygrywa pojedynek Undertakera z Brock’iem Lesnar’em a nagrodę odbierze Paul Heyman.

Na backstage’u The League of Nations zaatakowali The Usos i Romana Reignsa.

Steel Cage Match
Dean Ambrose def. Sheamus
Przed walką Dean został zaatakowany przez League of Nations. Podczas walki pojawił się jeszcze Roman Reigns, który zaatakował członków LoN, po czym wrzucił krzesełko do ringu, które wykorzystał Ambrose. Ostatecznie Dean i Sheamus atakując się schodzili ze szczytu w dół klatki lecz jako pierwszy maty dotknął Ambrose wygrywając walkę. Po gongu Reigns wykonał Speara Sheamus’owi.