WWE Monday Night RAW 25 stycznia 2021: Raport

Pora na ostatnią czerwoną tygodniówkę przed Royal Rumble! To właśnie na niej ponownie skrzyżują się drogi Asuki oraz Alexy Bliss w starciu o pas kobiet RAW! Ponadto dowiemy się czy Riddle wywalczy sobie prawo do walki o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych z Bobbym Lashleyem.

 

Show rozpoczyna jednak Drew McIntyre, które cieszy się z powrotu do ringu oraz dziękuje fanom za wsparcie. Obiecuje ponadto, że niedzielną walkę zadedykuje nam i da podczas niej z siebie wszystko. Przechodząc już do samej walki, mistrz WWE jest pełen podziwu i respektu dla swojego najbliższego oponenta. Wspomina on legendarną serię zwycięstw, jaką Goldberg niegdyś posiadał. Jednak na nadchodzącej gali pay-per-view to Szkot będzie zwycięski. Dalszą przemowę przerywają John Morrison i The Miz, którzy zauważają, że starcie o mistrzostwo WWE może zakończyć się kontuzją zwycięzcy, która będzie oznaczać wykorzystanie walizki przez A-Listera. Do panów dołącza sam Goldberg, który zapowiada, że Drew skończy następny. Następnie przyszli oponenci łączą jednak siły, by uporać się z irytującym Mizem i Morrisonem.

 

Singles Match

Shayna Baszler vs. Charlotte Flair

Zwycięzca by DQ – Charlotte Flair

Do dyskwalifikacji doprowadziła Nia Jax, po tej sytuacji w ringu rozpętała się bójka, do której dołączyły zarówno Mandy Rose, Dana Brooke, jak i Lacey Evans.

Six Woman Tag Team Match

Lacey Evans, Nia Jax & Shayna Baszler vs. Charlotte Flair, Mandy Rose & Dana Brooke

Zwycięzcy – Lacey Evans, Nia Jax & Shayna Baszler

 

Mustafa Ali wytłumaczył dlaczego zajmuje się teraz Kofi Kingstonem, mianowicie jest on na niego zły za kradzież jego spotu podczas Elimination Chamber, a zarazem za odebranie mu momentu na WrestleManii.

Singles Match

Slapjack vs. Xavier Woods

Zwycięzca – Xavier Woods

Po walce Retribution zaatakowało zwycięzcę, a Mustafa Ali powiedział, że Kofi Kingston nie wystąpi w tegorocznym Royal Rumble, a lider Retribution będzie tym, który go zastąpi.

 

W ringu w nowym epizodzie VIP Lounge wita nas już MVP, który zwraca uwagę, aby nie lekceważyć dziś Riddle’a, gdyż ma on ostatnio o wiele za dużo szczęścia. Reszta The Hurt Business ma natomiast dziś coś innego do zakomunikowania. Przygotowali oni specjalny prezent dla MVP za to, w jakim położeniu się teraz znajdują. Otrzymał on nowy naszyjnik. Na arenie niespodziewanie pojawił się R-Truth, który uznał nowy odcinek VIP Lounge jako zaproszenie na jego przyjęcie urodzinowe. Nagle na arenie pojawili się ponadto zawodnicy, którzy pragnęli odebrać Truthowi tytuł. Zamieszanie wykorzystał Riddle, który zaatakował osamotnionego w ringu MVP’ego.

Na zapleczu R-Truth pragnie dołączyć do Royal Rumble Matchu. Pomóc mu w tym chce A.J. Styles, który będzie dziś sprawdzianem dla mistrza 24/7, czy jest gotowy na występ w niedzielę.

 

Singles Match

Sheamus vs. John Morrison

Zwycięzca – Sheamus

Po walce jednak The Miz zaproponował Handicap Match.

2 on 1 Handicap Match

Sheamus vs. John Morrison & The Miz

Zwycięzca – John Morrison & The Miz

 

Do szatni Lacey Evans, w które znajduje się też Ric Flair wchodzi jego córka, która zauważyła, że jej ojciec zmienia się z legendy w zwykłego podstarzałego człowieka. Nagle Charlotte została zaatakowana przez Lacey.

 

Singles Match

R-Truth vs. A.J. Styles

Zwycięzca – A.J. Styles

 

Na swoim podwórku Alexa Bliss wspomina najlepsze dla niej wydarzenia zeszłego tygodnia. Alexa nie może się doczekać, by zobaczyć go ponownie. Do tego czasu zamierza ona zdobyć nową zabawkę.

 

Gauntlet Match

Riddle vs. Shelton Benjamin

Zwycięzca – Shelton Benjamin

Riddle vs. MVP

Zwycięzca – Riddle

Riddle vs. Cedric Alexander

Zwycięzca – Riddle

Po walce zwycięzca został zaatakowany przez mistrza Stanów Zjednoczonych.

 

Na zapleczu Edge przypomina nam jak dziesięć lat temu był zmuszony do oddania pasa zaledwie tydzień po WrestleManii. Do teraz pamięta on sytuację, w której tłumaczył matce, jak istotna jest dla niego kariera wrestlera. W tym roku Kanadyjczyk deklaruje swój udział w Royal Rumble Matchu, aby zwyciężyć i odzyskać tytuł, którego nigdy nie stracił.

 

RAW Women’s Championship Match

Asuka vs. Alexa Bliss

Zwycięzca by DQ – Alexa Bliss

Pod koniec walki Randy Orton wykonał na Alexie RKO. W ten sposób zakończyłsię ostatni epizod Monday Night RAW przed nadchodzącym wielkimi krokami Royal Rumble.