WWE Monday Night RAW 18 stycznia 2021: Raport

Znajdujemy się w Tropicana Field. Monday Night RAW rozpoczynamy od materiału wideo poświęconemu Dr. Martinowi Lutherowi Kingowi Jr.

Za stołem komentatorskim zjawili się Tom Phillips, Samoa Joe oraz Byron Saxton. Show rozpoczynamy od segmentu z udziałem Randy’ego Ortona, który ma na swojej twarzy maskę w stylu gwiazd lucha libre. Maska ma na celu zatuszowanie oparzeń odniesionych podczas ataku kuli ognia w wykonaniu Alexy Bliss. Viper opowiada o losie Alexy Bliss, który trzymał na swoich barkach niespełna trzy tygodnie temu. Po tych słowach na telebimie ukazał się moment, w którym Orton trzymał Alexę Bliss.

Po chwili widzimy Randy’ego stojącego w pustym pierścieniu. Wrestler opowiada o tym, w jaki sposób jego nienawiść została przekierowana wobec Triple H, do momentu aż nie wtrąciła się Alexa Bliss. Następnie dodał, że w ostatnim czasie nie mógł zasnąć, ponieważ wszystko, co widział było kulą ognia uderzającą go w twarz. Następnie otrzymaliśmy krótkie zbliżenie na twarz Ortona, na której widoczne są lekkie oparzenia. Legend Killer dodał, że nosi maskę, ponieważ chce ochronić wszystkich przed „przerażeniem/nieszczęściem”, którego doświadczył w ostatnim czasie.

Doświadczony wrestler dodał, że pomimo odczuwanego bólu uważa się za szczęściarza, ponieważ mogło być gorzej, a kula ognia mogła zniekształcić całą jego twarz. Viper nie obwinia Bliss, ale ma problem z The Fiendem. Następnie widzimy materiał wideo z walki Ortona i Fienda podczas PPV TLC. Następnie widzimy materiał wideo z Royal Rumble 2009 oraz 2017. Randy powiedział, że wszyscy w szatni byli zadowoleni z tego, co mu się przytrafiło, ponieważ ich największe zagrożenie z Royal Rumble zostało wyeliminowane. Żmija wspomniał, iż to nie przeszkodzi mu przed występem na Royal Rumble, gdzie zamierza odnieść zwycięstwo. Następnie wyciągnął zapałkę dodając, że każdy może podziękować Fiendowi za spalenie marzeń związanych z Royal Rumble i przejściem do walki wieczoru na WrestleManii, gdyż to jest dla niego. Tymi słowami Randy Orton zakończył swoją wypowiedź, po czym zapalił i zdmuchnął zapałkę.

Komentatorzy WWE wyjawili, że WWE Hall of Famer Bill Goldberg będzie gościem specjalnym w The Dirt Sheet. W dodatku Alexa Bliss zmierzy się z RAW Womens & Tag Team Champions Asuką w non-title matchu.

Po krótkiej przerwie widzimy, w jaki sposób WWE Hall of Famer Ric Flair pomógł Lacey Evans w odniesieniu zwycięstwa nad WWE Women’s Tag Team Champions Charlotte Flair. Do takiej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu. Na zapleczu Charly Caruso poprosiła Evans o komentarz dotyczący plotek związanych ze związkiem z Flairem. Wrestlerka powiedziała, że Charly Caruso przypomina jej TMZ, ponieważ powinna ich szanować zadając wpierw pytanie Flairowi, ponieważ jest on legendą. Na zakończenie Lacey dodała, że Ric Flair pokazał, jak brudnym graczem jest, a ona się dopiero uczy.

Charlotte Flair vs. Peyton Royce

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Następnie otrzymaliśmy zapowiedź walki z udziałem Asuki oraz Alexy Bliss.

Na zapleczu The Hurt Business przechodzą obok Riddle’a. Bobby Lashley powiedział, że podobają mu się klapki Riddle’a, ale słyszał, że są szkodliwe dla jego stóp. Po tych słowach Bobby zaatakował swojego rywala sprowadzając go do parteru, po czym podążył za swoimi przyjaciółmi.

Po krótkiej przerwie znajdujemy się w szatni Riddle’a, przy którym obecni są Lucha House Party. Riddle spogląda na swoją stopę i twierdzi, że będzie w stanie wystąpić w sześcioosobowym meczu.

W 2019 roku Mustafa Ali wysłał wiadomość ostrzegawczą Kofiemu Kingstonowi, która została zaprezentowana.

Xavier Woods vs. Mace

Zwycięzca: Mace

Na zapleczu widzimy Sarah Schreiber podchodzącą do Asuki prosząc wrestlerkę o komentarz na temat walki z Alexą Bliss. Asuka powiedziała, że nie wie, czym jej zaproszenie na plac zabaw Alexy. Następnie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem Bliss, która trafiła kulą ognia w Randy’ego Ortona. Mistrzyni RAW dodała, że Alexa posiada również ciemną stronę, po czym odeszła.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy transmisję z minionego weekendy, podczas którego Triple H, Stephanie McMahon oraz pozostałe gwiazdy reklamowały WrestleManię 37. Odbędzie się ona w dniach 10 oraz 11 kwietnia 2021 roku w Raymond James Stadium. WrestleMania 38, 3 kwietnia 2022 roku w AT&T Stadium, a WrestleMania 39, 2 kwietnia 2023 roku w SoFi Stadium.

Czas na segment Alexa Playground z udziałem Alexy Bliss siedzącej na jednej z huśtawek. Gospodyni programu przypomniała, że w ubiegłym tygodniu chciała porozmawiać z Randy Ortonem, oczyścić atmosferę, ale sprawy potoczyły się nie tak, jak chciała. Bliss dodała, że jeśli Viper potrzebuje dobrej sugestii na temat kremu z filtrem to powinien ją zapytać. Wrestlerka potwierdziła, że jej gościem specjalnym będzie WWE Women’s & RAW Champion Asuka. Mistrzyni chciała usiąść na huśtawce, ale nie otrzymała na to zgody. Alexa wspomniała, że wkrótce czeka je konfrontacja, ale na tym mogą skupić się później, ponieważ chce się zabawić i ma kilka ważnych wiadomości do przekazania. Alexa ogłosiła, że weźmie udział w Royal Rumble Matchu, co wiąże się z potencjalną walką z Asuką na WrestleManii 37. Asuka odpowiedziała, że będzie to dla niej zaszczyt, ponieważ jest wielką fanką Alexy dodając „Yowie! Wowie” To nie spodobało się Bliss, która zaczęła krzyczeć na wrestlerkę z Japonii. Bliss rozmawiała z niewidzialną osobą, po czym pomachała kończąc segment.

Komentatorzy ogłosili walkę Goldberga z WWE Championem Drew McIntyrem na PPV Royal Rumble. Później WWE Hall of Famer Jeff Jarrett omówi wspomnianą konfrontację.

Na zapleczu widzimy Schreiber proszącą The Miza oraz Johna Morrisona o komentarz dotyczący tego, co zaplanowali dla Goldberga. Miz i Morrison nie udzielili żadnej odpowiedzi, gdyż byłby to spoiler, jednak wrestlerzy zaznaczyli, iż będzie to coś kontrowersyjnego.

Mandy Rose vs Shayna Baszler

Po krótkiej przerwie widzimy Shaynę Baszler rozmawiającą z Nia Jax. Była mistrzyni kobiet NXT powiedziała, że dziś wieczorem po raz kolejny wykończy Mandy Rose, a następnie weźmie udział w royal rumble matchu, gdzie jej celem będzie zdominowanie wszystkich, nawet jeśli będzie to jej tag team partnerka. Między wrestlerkami doszło do kłótni, którą widzimy każdego tygodnia.

Zwyciężczyni: Shayna Baszler

Po walce między Shayną, a Nia doszło do wymiany słów, co wykorzystała Dana Brooke wykonując akcję w locie na wspomniane wrestlerki.

Po przerwie kłótnia pomiędzy wrestlerkami kontynuowana była na zapleczu. Caruso poprosiła je o komentarz. Jax i Baszler zadeklarowały, że są gotowe do walki rewanżowej o WWE Women’s Tag Team Titles. Wiele wskazuje na to, że do takowej walki dojdzie podczas Royal Rumble.

Charlotte Flair w wywiadzie stwierdziła, że Lacey Evans może nosić szaty jej ojca, WWE Hall of Famera Rica Flaira. Niestety NIGDY nie założy jej korony. Charlotte dodała, że przez całe życie uczyła się od najbrudniejszego gracza w branży, ale nigdy nie podążała tą samą ścieżką.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo z ubiegłotygodniowego SmackDown, kiedy Adam Pearce skonfrontował się z WWE Universal Championem Romanem Reignsem. Adam zaprezentował Kevina Owensa jako tajemniczego przeciwnika Reignsa w Last Man Standing Matchu podczas Royal Rumble. Na zapleczu obecna jest wspomniana dwójka. Wiele wskazuje na to, że Ricochet zmierzy się z AJ Stylesem i jeśli wygra to zagwarantuje sobie miejsce w Royal Rumble Matchu. Do rozmowy włączyli się Omos oraz AJ Styles negując Pearce’a za ucieczkę z walki o mistrzostwo.

Ricochet vs. AJ Styles

Zwycięzca: AJ Styles

Otrzymaliśmy zapowiedź walki z udziałem Drew McIntyre’a oraz WWE Hall of Famera Billa Goldberga. Odbędzie się ona podczas Royal Rumble.

Czas na segment z udziałem Johna Morrisona, The Miza oraz WWE Hall of Famera Billa Goldberga. Pretendent do tytułu mistrzowskiego pojawił się na arenie. Jak się okazało w rolę WWE Hall of Famera wcieli się mini Goldberg, który jakiś czas temu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na szczęście już wyzdrowiał i pewnym krokiem wszedł do ringu.

Po chwili na arenie rozbrzmiał theme song Drew McIntyre’a. Zamiast mistrza na arenie pojawił się mini Drew, który zrobił równie ciekawe wejście, co prawdziwy Szkot. The Miz i John zapytali Drew, co porabia tutaj na ringu. Mistrz stwierdził, że na Royal Rumble skopie tyłek WWE Hall of Famerowi broniąc tytuł mistrzowski. Między wrestlerami doszło do drobnej kłótni, ponieważ segment nie poszedł zgodnie z ich myślą. Jednak po chwili gospodarze uspokoili się, a The Miz stwierdził, że na Royal Rumble zostanie nowym mistrzem, ponieważ „Nazywam się The Miz i będę kolejnym mistrzem”.

Lucha House Party & Riddle vs The Hurt Business

Zwycięzcy: Bobby Lashley, Alexander & Shelton Benjamin

Po walce doszło do słownej wymiany zdań pomiędzy członkami The Hurt Business. Natomiast na zapleczu odbył się segment z udziałem Eliasa oraz jego tag team partnera.

Gośćmi w RAW Talk będą: Shayna Baszler, The Miz, John Morrison, AJ Styles i jego bodyguard. Po chwili pojawił się materiał promujący walkę Goldberga z Drew.
Szkot wygłosił krótkie promo na temat walki z WWE Hall of Famerem jednocześnie potwierdzając swoją obecność na przyszłotygodniowym Monday Night RAW.

Na arenie pojawił się Jeff Hardy. Jego przeciwnikiem będzie Jaxson Ryker, który pojawił się razem z Eliasem.

Jeff Hardy vs Jaxson Ryker

Zwycięzca: Jeff Hardy przez dyskwalifikację, do której doszło w momencie ingerencji ze strony Eliasa. Po walce doszło do kłótni pomiędzy wrestlerami, co próbował wykorzystać Hardy, ale nie udało mu się to.

Czas na walkę wieczoru.

Alexa Bliss vs Asuka

Zwyciężczyni: Alexa Bliss po wykonaniu Sister Abigail