WWE Monday Night RAW 12 sierpnia 2019: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE Monday Night RAW, który odbywa się w Scotiabank Arenie w Toronto. Ten post jest aktualizowany na bieżąco.

Show rozpoczęliśmy od przypomnienia wydarzeń z SummerSlam, gdzie Seth Rollins pokonał Brocka Lesnara i zdobył WWE Universal Championship. Na RAW zapraszają nas Michael Cole, Corey Graves oraz Renee Young.

W ringu obecny jest WWE Universal Champion Seth Rollins, który wziął mikrofon, spojrzał na kibiców, a następnie powiedział, że ostatnie tygodnie dla niego były bardzo ciężkie i nie był w stu procentach przygotowany do konfrontacji z Brockie Lesnarem, który na SummerSlam pokazał mu jaką jest bestią. Seth dodał, że po opróżnieniu zbiornika nic mu nie zostało, a w tym momencie fani zabrali go do miejsca, w którym jeszcze nie był podczas swojej długoletniej kariery. Seth dodał, że posiada wszystko, co jest potrzebne do zabicia Bestii i dlatego stoi tutaj przed nimi jako mistrz. Na arenie pojawili się WWE United States Champion AJ Styles oraz RAW Tag Team Champions Luke Gallows i Karl Anderson. AJ powiedział, że OC jako pierwsi zamierzają pogratulować Sethowi zdobycia mistrzostwa, ale nie powinien się teraz martwić o walkę z Lesnarem, ale o konfrontację z nim. AJ dodał, że ma wiele do udowodnienia, więc wyzywa Setha do walki, aby mógł udowodnić, że jest lepszy mistrzem od swojego rywala. Seth odpowiedział, że nie wycofuje się z walk po czym zaakceptował wyzwanie.

Przed nami 2 of 3 Falls Match z udziałem Andrade i Reya Mysterio, walka Dolpha Zigglera z The Mizem oraz konfrontacja The Kabuki Warriors z WWE Women’s Tag Team Champions Alexą Bliss i Nikki Cross.

Na zapleczu obecni są WWE NXT Tag Team Champions The Street Profits, przy których zjawił się Sami Zayn, który powiedział, że panowie powinni cieszyć się pobytem na RAW, gdyż im dłużej się jest w main rosterze, to tym szybciej traci się duszę. Sami wciąż narzeka na Setha Rollinsa i RAW Women’s Champion Becky Lynch, a następnie przy nim zjawił się Samoa Joe. Były NXT Champion wyzwał Zayna do konfrontacji mówiąc, że jest dla niego śmieciem i zamierza go odesłać do skrzynki produkcyjnej tam skąd pochodzi.

Po krótkiej przerwie zapowiedziany został turniej King of The Ring na przyszłotygodniowe RAW.

Single Match
Samoa Joe vs Sami Zayn

Zwycięzca: Samoa Joe

Po walce Joe powiedział, że wybacza Romanowi Reignsowi, ale zamierza dopaść sprawcę, który pomagał w propagowaniu kłamstwa odnośnie ataków i nie wybaczy takiej osobie.

Single Match
Dolph Ziggler vs The Miz

Zwycięzca: The Miz

Po walce Dolph Ziggler wziął mikrofon i zaczął drwić z Miza podobnie tak jak to zrobił Goldberg z nim na SummerSlam. ShowOff dodał, że Miz nie jest najlepszym wrestlerem w swojej rodzinie, ponieważ lepsza od niego jest Maryse. Po tych słowach doszło do ponownego brawlu, który zakończył się po zaaplikowaniu Skull Crushing Finale.

Na zapleczu Charly Caruso przeprowadziła wywiad z Becky Lynch, która stwierdziła, że nie zamierza świętować, a Natalya dostała to na co zasłużyła na SummerSlam. Mistrzyni dodała, że ma wielki szacunek do Nattie, więc wcześniej ją ostrzegała przed tym, co ją spotka i teraz zamierza przyjść do szatni i skrzywdzić kogokolwiek.

Po krótkiej przerwie w ringu obecny jest Elias. Człowiek z gitarą stwierdził, że jest zmęczony tym wszystkim, a w szczególności tym co wydarzyło się na SummerSlam z udziałem WWE Hall of Famera Edge’a. Elias wyzwał atakującego do ringu, ale nikt się nie pojawił do momentu aż nie zaczął grać swojej nowej piosenki. Zjawił się Ricochet, który powiedział, że ludzie nie przeszkadzają Eliasowi dla zabawy, ale dlatego iż jest on do bani.

Single Match
Ricochet vs Elias

Zwycięzca: Ricochet

Po walce Corey poinformował, że w trakcie liczenia Elias miał uniesiony jeden bark, więc pojedynek powinien być kontynuowany.

2 of 3 Falls Match: Rey Mysterio vs. Andrade

Zwycięzca: Andrade

Następnie Michael Cole opowiedział o walce wieczoru z SummerSlam, gdzie Seth Rollins pokonał Brocka Lesnara i zdobył WWE Universal Title. Cole zaprosił WWE Hall of Famera Steve’a Austina, który wypowie się o tej walce. Steve powiedział, że Seth robił na nim wrażenie, ale ta walka była kiepska. Austin dodał, że Rollins jest najlepszy na świecie, a kiedy tak uważasz, to możesz dokonać wszystkiego, nawet pokonać Brocka Lesnara. Michael Cole podziękował WWE Hall of Famerowi za występ informując i zapraszając ludzi na Straight Up Steve Austin.

Na zapleczu Charly Caruso rozmawiała z Reyem Mysterio, który powiedział, że nie jest pewien dokąd zmierza jego kariera, ale wie, iż może liczyć na wsparcie swojej rodziny, po czym odszedł.

Sarah Schreiber zapytała Drew McIntyre’a o jego walkę z Cedrikiem Alexanderem. Drew powiedział, że ich spór zakończy się po dzisiejszym RAW i zamierza zatopić w jego czaszce swój but, a wtedy mała bajka o małym Cedriku się zakończy.

Single Match
Drew McIntyre vs Cedric Alexander

Zwycięzca: Drew McIntyre

Na zapleczu THE OC rozmawiają na temat Setha Rollinsa i Brocka Lesnara. AJ obiecał, że zamierza pokonać Setha i któregoś dnia stać się najlepszym mistrzem i udowodni, kto zasługuje na to wyróżnienie.

Single Match
Robert Roode vs. No Way Jose

Zwycięzca: RObert Roode

Na zapleczu Charly Caruso przeprowadziła wywiad z Paulem Heymanem, który kpi z WWE, po tym jak została opublikowana informacja odnosząca się do jego klienta, Brocka Lesnara, który nie może liczyć na walkę rewanżową z Sethem Rollinsem.

The Revival vs. Lucha House Party

No contest

W ringu doszło do brawlu z udziałem wielu gwiazd, który wykorzystali The Revival i zostali nowymi WWE 24/7 Championami. Po chwili brawl był kontynuowany i w posiadanie tytułu mistrzowskiego wkradł się Elias.

W ringu obecna jest Natalya, która powiedziała, że Becky Lynch jest świetnym wykonawcą o czym przekonała się na SummerSlam, ale to ona jest najlepsza w tym co robi i ponownie zamierza się zmierzyć z mistrzynią, gdy nadejdzie jej czas. Nattie dodała, że kiedy obudziła się rano, to pamiętała o słowach swojego ojca, który powiedział, że jest z niej bardzo dumny. Nagle na arenie pojawiła się Sasha Banks, która powróciła do telewizji po długiej nieobecności. Sasha zdjęła perukę i brutalnie zaatakowała obecną w ringu Nattie sugerując o jej heel turnie. Podczas ataku fani chantowali “One more time”.

Do ringu wbiegła RAW Women’s Champion Becky Lynch i doszło do jej brawlu z Sashą Banks, który natychmiast przeniósł się poza ring. Niespodziewanie przy ataku na mistrzyni Sasha posiłkowała się stalowym krzesłem.

The Viking Raiders vs. Carter Mason and Sebastian Suave

Zwycięzcy: The Viking Raiders

Czas na walkę z udziałem kobiet o WWE Women’s Tag Team Championship!

Nikki Cross i Alexa Bliss vs Kairi Sane i Asuka

Zwyciężczynie: Nikki Cross i Alexa Bliss

Na zapleczu WWE Universal Champion Seth Rollins wysłał ostrzeżenie w kierunku swojego rywala, z którym się zmierzy w non-title matchu.

Non Title Match
Seth Rollins vs AJ Styles

Seth Rollins wygrał przez dyskwalifikację, do której doszło w momencie ataku mistrzów na Rollinsie. W trakcie brawlu pojawił się Ricochet, który natychmiast zainkasował akcję kończącą od mistrzów tag teamowych RAW, a AJ Styles próbował wykonać powerbomb na mistrzu RAW, ale do ringu wkroczył Braun Strowman eliminując heelów, co spodobało się fanom zgromadzonym na arenie.