WWE Monday Night RAW 18 października 2021: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z ostatniego Monday Night RAW przed zbliżającym się wydarzeniem WWE Crown Jewel w Arabii Saudyjskiej.

Show rozpoczynamy od pojawienia się Jimmy’ego Smitha, Coreya Gravesa oraz Byrona Saxtona. Komentatorzy zaprosili nas na kolejny epizod czerwonej tygodniówki, tym razem w Golden 1 Center, Sacramento. Panowie już na samym początku podsycali zbliżające się „zatwierdzenie” zmian związanych z draftem WWE.

W ringu obecna jest WWE RAW Women’s Champion Charlotte Flair, która zastanawia się dlaczego nie jesteśmy świadkami uroczystości pożegnalnej. Roster nie jest ustawiony na rampie, aby ją pożegnać, a fani nie chcą chantować następujących słów – „Dziękujemy Charlotte”. Mistrzyni dodała, że nie jest zadowolona z faktu iż będzie musiała bronić tytułu mistrzowskiego w starciu z Biancą Belair. Według Charlotte jej rywalka jest nowicjuszką, co stanowi wielką bzdurę i farsę. Mistrzyni dodała, że chyba naprawdę istnieje jakiś spisek przeciwko niej, gdyż Belair nie znajduje się jeszcze na liście gwiazd RAW, a już w tym tygodniu otrzyma szansę na zdobycie RAW Women’s Title – podczas Crown Jewel.

Na arenie pojawiła się Bianca Belair, która stwierdziła, że sprawiedliwość nie ma nic wspólnego ze spiskiem, a ona nie zrobiła nic innego poza udowodnieniem swoich zasług oraz tego, że należy jej się walka rewanżowa. Bianca wspomina, w jaki sposób SmackDown Women’s Champion Becky Lynch uratowała Charlotte kilka tygodni temu, przed gwiazdą bez względu na markę, w której się znajduje. Pretendentka wyśmiewa Flair za błaganie i domaganie się pożegnania dając jej szansę i odpowiedni czas na pożegnanie się z RAW Women’s Championship. Następnie między wrestlerkami doszło do brawlu, który ostatecznie wygrała pretendentka do RAW Women’s Title.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo, które wzbudzi zainteresowanie półfinałową rywalizacją w turnieju King of The Ring. Na zapleczu Kevin Patrick przeprowadził wywiad z członkami The New Day. Xavier Woods powiedział, że zamierza podążyć śladami niektórych zwycięzców King of the Ring, ponieważ to jego przeznaczenie. Kofi Kingston dodał, że wszyscy wiemy, jak ważne jest zwycięstwo dla Xaviera, więc będzie obecny przy ringu, aby zapobiec ingerencji ze strony Veera i Shanky’ego. Na zakończenie Kofi zaznaczył, iż marzeniem Woodsa jest bycie Królem.

King of the Ring Semi-finals Match: Xavier Woods vs. Jinder Mahal

Zwycięzca: Xavier Woods

Po pojedynku Xavier Woods celebrował swoje zwycięstwo przy muzyce The New Day. Tak więc wiemy już, że podczas gali WWE Crown Jewel, która odbędzie się w czwartek starciem finałowym turnieju King of The Ring będzie rywalizacja Xaviera Woodsa z Finnem Balorem. Kofi nakłada szatę króla na barki swojego przyjaciela, który wznosi berło w geście triumfu.

Następnie otrzymaliśmy krótki materiał wideo z ubiegłotygodniowego zwycięstwa Austina Theory’ego w rywalizacji z Jeffem Hardym. Sarah Schreiber zapytała Austina o odczucia związany ze zwycięstwem, jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Wypowiedź została przerwana przez Drew Gulaka, Akirę Tozawę, Drake’a Mavericka oraz R’Trutha. Panowie podążali za uciekającym WWE 24/7 Championem Reggiem. Truth powiedział, że Theory jest złym facetem i musi chcieć trochę tej złości pozostawić na ringu, więc jeśli otrzyma pozwolenie od swojej mamy, przyjmie jego wyzwanie.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy materiał promujący No Holds Barred Match z udziałem Bobby’ego Lashleya i WWE Hall of Famera Billa Goldberga. Następnie R’Truth powiedział, że popełnił błąd nie akceptując wyzwania, ale ma kogoś do zaprezentowania….. do ringu przybył Jeff Hardy, który będzie rywalem Austina.

Single Match
Austin Theory vs. Jeff Hardy

Zwycięzca: Austin Theory

Po walce Jeff wykonał Twist of Fate na swoim przeciwniku, po czym zrobił sobie selfie z leżącym na środku ringu Theorym.

Następnie otrzymaliśmy skrót z wydarzeń, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Na zapleczu widzimy podskakującego WWE Championa, do którego podszedł Drew McIntyre. Panowie stwierdzili, że dzisiaj znowu połączą siły, a konflikt rozwiązą na Crown Jewel i w czwartek najlepszy facet wygra.

Adam Pearce rozmawiał z Sonią Deville o zbliżającej się premierze nowego sezonu Monday Night RAW. Przy wspomnianej dwójce pojawiła się RAW Women’s Champion Charlotte Flair dając upust swojej frustracji związanej z brakiem uroczystości pożegnania oraz zatwierdzoną rywalizacją z Biancą Belair. Mistrzyni stwierdziła, że wyczuła spisek, co nie spodobało się Deville. Sonia powiedziała, że logiczne było umieszczenie jej w walce z Biancą o mistrzostwo kobiet. Niestety mistrzyni nie zgodziła się ze słowami Deville sugerując, że po Crown Jewel zabierze mistrzostwo kobiet RAW na SmackDown, po czym odeszła.

Tag Team Match
WWE Champion Big E & Drew McIntyre vs. Robert Roode & Dolph Ziggler

Zwycięzcy: WWE Champion Big E & Drew McIntyre

Po walce zwycięzcy podali sobie dłonie, po czy Big E wzniósł WWE Championship w geście zwycięstwa spoglądając w kierunku pretendenta.

Za backstage’u widzimy poddenerwowanych The Street Profits. Panowie są podekscytowani RAW Tag Team Championship Matchem, do którego dojdzie podczas Crown Jewel jednocześnie zwracając uwagę na dywizję tag teamową. Przy wspomnianej dwójce pojawili się Omos oraz AJ Styles, który próbował wprowadzić godność do dywizji tag teamowej, ale teraz dranie pojawią się na RAW. Omos dodał, że RAW jest ich domem, więc na Crown Jewel zdobędą tytuły mistrzowskie tag team. AJ zaznaczył, że jeśli dobrze rozegrają walkę i zadadzą odpowiednią ilość obrażeń R-K-Bro, może znajdą swoje imiona na szczycie listy osób zasługujących na title shota. The Street Profits poinformowali wszystkich, że chcą dymów na RAW i po czym udali się w nieznanym kierunku.

Single Match
Mansoor vs. Cedric Alexander

Zwycięzca: Mansoor

Po walce na arenie pojawił się Ali, który otrzymał kilka nieprzyjemnych słów od rywala z Crown Jewel. Mansoor powiedział, że Ali jest śmieciem i kiedy pokona go na Crown Jewel udowodni całemu światu, jak żałosnym i tchórzliwym facetem jest Ali.

Do spikerów dołączyli Bobby Lashley oraz WWE Hall of Famer Bill Goldberg, który powiedział, że jeśli pokona swojego rywala na Crown Jewel, następnie go wykończy. Lashley odpowiedział, że ma prawo do powiadomienia władz w sprawie Goldberga, który zagraża jego życiu, ale The All Mighty nie postępuje w ten sposób. Bill ostrzegł swojego rywala twierdząc, że im więcej Bobby będzie mówił o jego rodzinie, tym większe będzie bicie, więc za 72 godziny Lashley będzie jego własnością i nic z tym nie poradzi.

Następnie widzimy, w jaki sposób Omos na ubiegłotygodniowym RAW pokonał RAW Tag Team Championa Riddle’a. Na zapleczu możemy zauważyć podirytowanego Randy’ego Ortona zachowaniem swojego tag team partnera mówiąc, że ma plan, aby wejść do ringu i pokonać Street Profits i powtórzyć ten wyczyn na Crown Jewel.

RAW Tag Team Champions Randy Orton & Riddle vs. The Street Profits

Zwycięzcy: Randy Orton i Riddle przez dyskwalifikację, do której doszło za sprawą ingerencji ze strony AJ Stylesa oraz Omosa.

Queen’s Crown Tournament Semi-finals Match: Shayna Baszler vs. Doudrop

Zwyciężczyni: Doudrop

Podczas gali Crown Jewel w finale Queen’s Crown, Zelina Vega zmierzy się z Doudrop.

WWE Women’s Tag Team Champions Nikki A.S.H. i Rhea Ripley pojawiły się przy Biance Belair z zamiarem powitania jest na RAW. Belair powiedziała, że nic nie stanie jej na drodze do zdobycia RAW Women’s Title, a następnie podziękowała za prezent.

Single Match
Finn Balor vs. MACE

Zwycięzca: Finn Balor

Po walce doszło do konfrontacji wzrokowej pomiędzy rywalami z Crown Jewel, a następnie doszło do brawlu, w który zaangażował się również Kofi Kingston.

RAW Women’s Title Match: Bianca Belair vs. Charlotte Flair

Zwyciężczyni: Bianca Belair przez dq

Po rywalizacji Bianca Belair zaatakowała krzesłem swoją rywalkę. Show kończymy zwycięstwem pretendentki, która zyskała delikatną przewagę przed Crown Jewel.