WWE Monday Night RAW 2 maja 2022: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z ostatniego Monday Night RAW przed Premium Live Eventem WrestleMania BackLash.

Pokaz czerwonej tygodniówki spod szyldu WWE odbył się w Greensboro Coliseum. Na początku otrzymaliśmy skrót z wydarzeń, jakie miały miejsce w trakcie ubiegłotygodniowego WWE SmackDown, gdzie The Bloodline konfrontowali się z RAW Tag Team Champions RK-Bro i Drew McIntyrem.

Za stołem komentatorskim zameldowali się Jimmy Smith, Corey Graves oraz Byron Saxton. Do ringu wkroczyli The Bloodline – Undisputed WWE Universal Champion Roman Reigns, SmackDown Tag Team Champions The Usos oraz Paul Heyman.

Paul wziął mikrofon i powitał wszystkich obecnych na RAW, za co otrzymał duży pop. Manager powiedział, że rodzice dzieci przebywających w domach powinny skarcić swoje dzieci, aby te skorzystały z okazji i doceniły Undisputed WWE Universal Championa. Roman Reigns poprosił Północną Karolinę do uznania go, ale otrzymał mieszaną reakcję ze strony fanów.

Niespodziewanie z nienacka pojawili się RAW Tag Team Champions RK-Bro wykonując podwójne RKO na Jimmym i Jey’u Uso, co przypadło do gustu fanom. Roman Reigns skonfrontował się z Riddlem oraz Randym Ortonem, a do wspomnianej dwójki dołączył Drew McIntyre ze swoim słynnym mieczem, Angelą. Mistrzowie tag teamowi RAW opuścili ring w momencie, kiedy do niego wszedł Szkot, aby ten mógł swobodnie skonfrontować się z Universal Championem. Pomiędzy wrestlerami doszło do brawlu, który ostatecznie zakończył się interwencją ze strony urzędników WWE rozdzielających sześciu wrestlerów od siebie.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem Ezekiela przedstawiającego się na backstage’u członkom The Street Profits. Przy wspomnianej trójce pojawili się Alpha Academy oraz Kevin Owens. Obie strony miały sobie do przekazania kilka cierpkich słów. Chad Gable stwierdził, że Ezekiel oszukiwał na teście wykrywacza kłamstw, na co Owens dodał, że znajdą inny sposób, aby zdemaskować oszusta. Po tym segmencie zatwierdzone zostało sześcioosobowe stracie z udziałem wrestlerów z segmentu.

Six Man Tag Team Match
Alpha Academy & Kevin Owens vs. The Street Profits & Ezekiel Jackson

Zwycięzcy: Alpha Academy & Kevin Owens

Po krótkiej przerwie Kevin Patrick rozmawiał z AJ Stylesem informując go o dodaniu stypulacji do konfrontacji z Damianem Priestem. AJ odpowiedział, że chodzi o delikatne ego WWE Hall of Famera Edge’a, jednocześnie przyznał, iż Priest rozproszył jego uwagę na WrestleManii 38, przez co Hall of Famer odniósł zwycięstwo. Styles dodał, że jeśli dzisiejszego wieczora pokona Priesta, to ten nie wystąpi na WrestleManii BackLash, a jeśli dojdzie do jego ingerencji, to zwycięzcą będzie AJ Styles.

Komentatorzy zaprezentowali nam, co wydarzyło się w rywalizacji z udziałem Soni Deville oraz RAW Women’s Champion Bianki Belair. Deville przebywająca na zapleczu rozmawiała z Adamem Pearce’m narzekając na urzędników, którzy przyglądali się w ubiegłym tygodniu. Pearce odpowiedział, iż oni chcą, aby Sonia ponownie pracowała w roli wykonawcy bez żadnych dodatkowych uprawnień, więc wspólnie z Becky Lynch oraz Rheą Ripley zmierzą się z Asuką, Biancą Belair oraz Liv Morgan.

Single Match
Veer Mahaan vs. Burt Hansen

Przed walką Byron Saxton przeprowadził krótką rozmowę z przeciwnikiem Veera, czyli Burtem Hansenem. Saxton zapytał, dlaczego Burt zdecydował się na ten pojedynek. Wrestler odpowiedział, że Veer przeraża go, ale zdecydował się na dołączenie do walki, ponieważ już od wielu lat chciał pracować dla WWE w swoim rodzinnym mieście Greensboro. Burt dodał, że przez wiele lat pracował w Stamey’s BBQ, a teraz jego marzenie się spełniło.

Zwycięzca: Veer Mahaan

Po walce Veer zaatakował Hansena, a następnie udał się na zaplecze.

Single Match
AJ Styles vs Damian Priest

Jeśli AJ Styles pokonał Damiana Priesta to na WrestleManii BackLash członek Judgment Day nie pojawi się w narożniku WWE Hall of Famera Edge’a.

Przed walką Edge wziął mikrofon i przedstawił Damiana Priesta, a następnie powiedział, że większość z fanów, którzy nie potrafią znieść swojego odbicia w lustrze jest wrogo nastawiona do jego stajni, a następnie zadrwił z mieszkańców Greensboro, co spotkało się z dużym heatem. Na zakończenie Edge podziękował AJ Stylesowi za przyjęcie jego propozycji oraz stypulacji, więc na BackLash spotka go wielka kara.

Zwycięzca: AJ Styles

Po walce AJ Styles został zaatakowany przez członków Judgment Day, ale na ratunek przybył mu Finn Balor, co spotkało się z wielką owacją ze strony fanów. Finn oraz AJ Styles wykonali gest „too sweet” i podziękowali sobie za wsparcie.

Na zapleczu obecni są MVP, Omos oraz Cedric Alexander, który jest zainteresowany odnowieniem współpracy ze swoim dawnym kompanem biznesowym. MVP poprosił o Cedrica, aby ten dał mi trochę czasu, gdyż chce porozmawiać z Omosem o interesach. Cedric odpowiedział, że nie ma na RAW Sheltona Benjamina, więc w pojedynkę pokaże co potrafi rywalizując z Bobbym Lashleyem. MVP obiecał, że razem z Omosem będą bacznie obserwować starcie.

Czas na kolejny odcinek MIZ TV. W ringu obecny jest The Miz, który opowiedział o tym, co się ostatnio wydarzyło, a następnie przedstawił swojego gościa Mustafę Aliego. Miz powiedział, że fani są podekscytowani obecnością Aliego i wygląda na to, że mikrofon wspomnianego wrestlera został specjalnie wyciszony. Gospodarz programu przypomniał wszystkim moment, w którym Ali przerwał segment WWE United States Championa Theory’ego, więc pada pytanie, czy akt desperacji ze strony Aliego był spowodowany faktem, iż ten nigdy nie był mistrzem, czy tym że fani zapomnieli o nim? Miz poprosił również Aliego o to, aby nie wchodził na Twittera oraz nie pisał skarg. Po wyeliminowaniu problemów z mikrofonem Ali powiedział, że jedyną rzeczą, na którą on oraz fani mogą teraz narzekać jest obecność Miza w WWE. Ali dodał, że kiedy jest zdenerwowany stara się wchodzić w interakcję z fanami, ponieważ mają oni dla niego znaczenie, a Miz idzie do góry i to jest ta różnica. Po tych słowach, na arenie pojawił się Theory. Mistrz powiedział, że dręczy go fakt, iż Miz nie miał zbyt wiele czasu do przygotowania się na konfrontację z Alim, więc poszedł do swojego mentora, prezesa oraz dyrektora generalnego Vince’a McMahona. Miz podziękował Theory’emu za wstawienie się, a mistrz stwierdził, że tyle może zrobić, kiedy taki palant jak Ali próbuje wyrobić sobie nazwisko kosztem gospodarza Miz TV. W trakcie segmentu dowiedzieliśmy się, że będziemy świadkami handicap matchu o miano pretendenta do dzierżonego mistrzostwa przez Theory’ego, a udział w nim wezmą The Miz & Theory vs Ali.

2-on-1 Championship Contender’s Match: The Miz & WWE United States Champion Theory vs. Mustafa Ali

Zwycięzcy: The Miz i Theory

Po walce na arenie pojawił się Tommaso Ciampa atakując Aliego, podobnie jak w ubiegłym tygodniu.

Następnie widzimy krótki materiał wideo z pogoni, w której udział wzięli: R-Truth, Akira Tozawa, Tamina Snuka, Reggie oraz WWE 24/7 Champion Dana Brooke. Mistrzyni została zaatakowana przez Nikki A.S.H., a następnie przypięta.

WWE 24/7 Title Match: Dana Brooke vs. Nikki A.S.H.

Zwyciężczyni: Dana Brooke – title change

Następnie widzimy, co wydarzyło się na ubiegłotygodniowym RAW, kiedy Asuka oraz Becky Lynch powróciły do programu. Na zapleczu Kevin poprosił Becky o komentarz dotyczący ubiegłotygodniowych wydarzeń. Lynch powiedziała, że Asuka nigdy nie uczestniczyła w Big Time Becks, więc nie ma pojęcia na co się szykuje. Mistrzyni dodała, że historia jej powrotu rozpocznie się od zniszczenia Asuki.

W ringu obecny jest Seth Rollins, który wspomniał, że tydzień temu celebrowaliśmy 20-lecie RAW Tag Team Championa Randy’ego Ortona, co skłoniło go do kilku przemyśleń. Rollins przechwalał się stojąc w blasku reflektorów do momentu, aż na arenie nie rozbrzmiały chanty Cody Rhodes! Seth stwierdził, że to zabawne, ponieważ Cody próbował skraść jego moment na WrestleManii, ale udowodni na BackLash, dlaczego to zdarzenie nigdy nie miało miejsca. Rollins dodał, że fani są tak pochłonięci tym gów***** American Nightmare, że zapomnieli o tym, jak dobrym wrestlerem on jest.

ZOBACZ TAKŻE >>> Gunther o spadku swojej wagi i naciskach WWE

Do ringu przybył Cody, który pogratulował Rollinsowi, a następnie zapytał go o co w tym wszystkim chodzi. Cody dodał, że Seth chce przekroczyć pewną linię, która powinna zostać nie naruszona przed BackLash i mimo, że mógłby powiedzieć mu iż jest jednym z najlepszych wrestlerów, co oczywiście jest prawdą w tym momencie stwierdza, że Rollins ma jakieś urojenia. Rollins wspomniał o wielokrotnych występach WWE Hall of Famera Dusty’ego Rhodesa w tej arenie, a następnie zaznaczył że Cody znalazł się tutaj ze względu na egomaniaka, jakim był jego ojciec. Seth dodał, że Dusty chciał zostać mistrzem WWE, ale nie był wystarczająco dobry, ponieważ Rollins jest tutaj. Po tych słowach doszło do brawlu pomiędzy wrestlerami, lecz panowie szybko oddalili się od siebie.

Single Match
Bobby Lashley vs. Cedric Alexander

Zwycięzca: Bobby Lashley

Po walce Sarah Schreiber przeprowadziła wywiad z Liv Morgan, która w ubiegłym tygodniu zaatakowała Rheę Ripley. Liv stwierdziła, że zrobiła to samo, co Rhea. Morgan dodała, że myślała iż są świetnym tag teamem, ale później Ripley stwierdziła, iż mają jakiś problem.

Becky Lynch, Rhea Ripley and Sonya Deville vs. Asuka, Liv Morgan and RAW Women’s Champion Bianca Belair

Zwyciężczynie: Liv Morgan, Asuka oraz Bianca Belair

Tym akcentem zakończyliśmy ostatnie RAW przed WrestleMania BackLash.