WWE Monday Night Raw 05.12.2022 – Raport

Witamy was na kolejnej odsłonie poniedziałkowej tygodniówki. Bez zbędnego zwlekania zapraszam do raportu.

Otwieramy z wysokiego C, bo matchem o WWE Undisputed Tag Team Championships.

Wcześniej dzisiejszego wieczoru na arenę wjechał czarny SUV. Wyszli z niego The Usos, Sami Zayn i Solo Sikoa. Byron Saxton był tam, aby ich powitać i zadać kilka pytań. Kiedy Saxton był w połowie zdania, Matt Riddle przestraszył ich, przejeżdżając pomiędzy nimi  na swoim skuterze co podirytowała Bloodline. Napatoczył się Elias, który stał się celem rodziny do odreagowania nerwów. Jey Uso mówi:

„Waszyngton, DC, Bloodline jest w mieście”.

Jimmy Uso mówi, że mają złe wieści, ponieważ mecz o tytuł Tag Team, który miał się odbyć dziś wieczorem, został odwołany. Tłum buczy. Jimmy mówi, że wszyscy przyszli zobaczyć rywalizację The Bloodline, ale jasną stroną jest to, że Matt Riddle nie musi być upokarzany, a Elias może pracować nad nową piosenką. Zaś oni mogą skoncentrować się na byciu najlepszymi mistrzami Tag Team w historii. Każdy tag team w szatni to dwójki i oni sąnumerem jeden.
Riddle wychodzi na ring i mówi, że to nie było fajne z ich strony, że wyeliminowali jego partnera z tag teamu. To była pierwsza szansa Eliasa na złoto WWE. Riddle mówi, że nie sądził, że Bloodline ucieknie przed walką. To nie jest zbyt „Ucey”.  Zayn mówi, że jest certyfikowanym „Uce-ologiem” i powie mu, czym jest, a czym nie jest Ucey. Solo Sikoa po raz kolejny pokazuje, dlaczego jest egzekutorem… to ucey. The Usos nadal są najdłużej panującymi mistrzami Tag Team w historii… to ucey. Riddle przychodził tutaj i gadał, myśląc, że kiedykolwiek miał szansę pokonać Bloodline… to nie jest Ucey. O ile Riddle nie chce spotkać tego samego losu, co jego partner z tag teamu, Zayn sugeruje Riddle’owi, aby zawrócił i poszedł do domu. Riddle mówi, że znalazł partnera do tag teamu. Dziś wieczorem odbędzie się mecz Tag Team Championship. Riddle mówi, że nie dogaduje się ze swoim partnerem. Nie są tak naprawdę braćmi, ale obaj nienawidzą The Bloodline. Kevin Owens zostaje partnerem Tag Teamu Riddle’a!

Undisputed WWE Tag Team Championship
The Usos (Jimmy and Jey Uso) (c’s) w/ Sami Zayn and Solo Sikoa def. Matt Riddle and Kevin Owens

Bloodline zaczyna zaciekle atakować Matta Riddle’a. Kevin Owens wbiega i czyści ring stalowym krzesłem, goni ich na zaplecze. Na ringu Solo Sikoa atakuje Riddle’a superkickiem. Zaciska kciuk i chwyta Riddle’a. Wykonuje Samoa Spike, hołd dla jego wuja, zmarłego wielkiego Umagi, który odszedł 4-tego grudnia 13 lat temu. Sikoa kontynuuje atak na Riddle’a.

Becky Lynch zmierzy się z Alexą Bliss i Nikki Cross w Triple Threat Matchu. Asuka, Bailey i Rhea Ripley również będą rywalizować w pojedynku Triple Threat. Zwyciężczynie tych dwóch pojedynków będą rywalizować w przyszłym tygodniu, aby wyłonić kolejną pretendentkę do tytułu Bianci.

Rhea Ripley jest za kulisami z The Judgement Day. Ripley mówi, że szatnia będzie nazywać ją „mamusią”, kiedy skończy z Biancą.

Pokazane są powtórki brutalnego ataku Solo Sikoa na Matta Riddle’a. Riddle został wyciągnięty z areny. Wchodzimy za kulisy na Poker Invitational JBL. Ustawione są dwa stoły pokerowe z wieloma supergwiazdami WWE. JBL mówi, że jest to odpowiednik WrestleManii. Wchodzi Dexter Lumis i rzuca czarną torbę pełną pieniędzy, które wygrał z The Mizem w zeszłym tygodniu. JBL wita go w turnieju. 

Bayley zmierza w stronę ringu. Nagle Becky Lynch przerywa jej, wychodząc z tłumu. „Człowiek z ludu” wychodzi i wita Bayley.Ta mówi jej, żeby się pospieszyła, bo ma coś do zrobienia. Lynch mówi, że chce nadrobić zaległości. Bayley była królową ery Thunderdome, mówi „The Man”, że  nie dba o nikogo, nie dba ani o ludzi ani o WWE. Bayley patrzy na szerszy obraz. Wszystko, co Lynch widzi w lustrze, to ona sama. Bayley mówi, że tłum nie ma szacunku dla tego, co próbuje zrobić dla tego miejsca. Lynch mówi, że 2/3 CTRL Damage osiągnęło sukces. Lynch widzi dwie mistrzynie i jedną przegraną. Lynch mówi, że ma nadzieję, że Bayley wygra swój pojedynek i będą mogli walczyć jeden na jednego, aby stworzyć historię… to znaczy, jeśli Bayley jest wystarczająco women, by zmierzyć się z”The Man”. Lynch odchodzi, ale muzyka Rhei Ripley uderza. Ripley podchodzi do Becky i patrzy na nią. Wpatrują się w siebie przez dłuższą chwilę. Ripley szydzi z niej.

Triple Threat Match
Bayley def. Rhea Ripley and Asuka

Seth „Freakin” Rollins zmierzy się z Bobbym Lashleyem w przyszłym tygodniu na Raw, aby wyłonić kolejnego pretendenta do tytułu United States.

Komentatorzy mówią o tym, że Drew McIntyre został medycznie zdyskwalifikowany z rywalizacji na SmackDown. Butch zastąpi McIntyre’a w drużynie z Sheamusem, gdy będą walczyć z The Usos o Undisputed WWE Tag Team Championship.

Seth „Freakin” Rollins wkracza na ring. W przyszłym tygodniu na Raw zmierzy się z Bobbym Lashleyem, aby wyłonić kolejnego pretendenta do tytułuUnited States. Rollins wita tłum w „Monday Night Rollins”.Mówi, że w przyszłym tygodniu będzie walczył sam na sam z „The All Mighty” Bobbym Lashleyem. Zwycięzca tego pojedynku zostanie nowym pretendentem  do mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. Rollins ma wiele rzeczy do powiedzenia Bobiemu, ale skoro go tu nie ma, to niesprawia mu to przyjemności. Rollins mówi, że D.C. chce się dzisiaj zabawić. Bawili się śpiewając jego piosenkę. Zaczynają śpiewać, aż…

…Uderza muzyka Bobby’ego Lashleya. Lashley mówi, że jest tutaj i chce wiedzieć, co Rollins chce mu powiedzieć.Ostrzega go jednak, aby był ostrożny. Rollins mówi, że Lashley nie jest taki sam od czasu, gdy przegrał z Brockiem Lesnarem. Mówi, że przegrana z Brockiem Lesnarem to żaden wstyd, ale jaka jest obsesja na jego punkcie? Czy Lashley boi się Brocka Lesnara? Lashley mówi, że wie, co Rollins próbuje zrobić, wchodząc mu za skórę. Rollins mówi, że Lesnar ma taką karierę, jakiej życzyłby sobie Lashley. Lashley łapie go i mówi, że tu nie chodzi o Lesnara. Tu chodzi o niego, Rollinsa i tytuł mistrza USA, który powinien być wokół jego talii. Rollins mówi, że tytuł nie wypełni pustki pozostawionej w sercu Lashleya, ponieważ nie może go pokonać. Rollins mówi, że jeśli Lashleyowi się nie uda, pokonanie go w przyszłym tygodniu będzie łatwiejsze niż za pierwszym razem. Pomiędzy panami dochodzi do brawlu, który kończy się uszkodzeniem przez Lashleya kogoś z ekipy produkcyjnej.

Byron Saxton jest za kulisami z mistrzem Stanów Zjednoczonych Austinem Theory. Austin mówi, że kilku pretendentów do jego tytułu to nic, gdy wieczność dopiero się zaczyna. Theory wpada na Mustafę Aliego. Ali mówi, że Theory wypisuje czeki, których usta nie mogą spieniężyć. Austin mówi Aliemu, żeby po prostu zrezygnował, ponieważ ciągle jest bity. Ali mówi, że musiał walczyć o każdą okazję, że będzie wciąż stawał na wysokości zadania i zdobędzie mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Theory każe mu się przygotować. Po dzisiejszej nocy Theory nie chce już nigdy słyszeć słowa „okazja” wychodzącego z jego żałosnych ust.

Wracamy do JBL Poker Invitational. JBL dostaje nową szklankę whisky. Podchodzimy do stołu z Baronem Corbinem, Chadem Gable’em, Luke’iem Gallowsem i Dexterem Lumisem. Gable pasuje i mówi, że jest wystarczająco inteligentny, by wiedzieć, kiedy powiedzieć pass. Gallows krzyczy, że jest tchórzem. Gable go przegania. Corbin mówi, że zanim będzie chciał sprawdzać, próbuje przeczytać o dziwacznym programie (Lumis). Corbin pokazuje przyzwoite karty, ale Lumis stawia trzy asy i parę waletów. Corbin oskarża go o oszustwo. Corbin grozi mu, ale Lumis wyciąga topór spod stołu. Corbin zgadza się grać dalej. Przy drugim stole Akira Tozawawymiata. Zatrzymuje go Dominik Mysterio. Tozawa nazywa go złodziejem. Mysterio mówi, że jeśli Tozawa ma z nim problem, to ma problem z The Judment Day. Dominik mówi, że Tozawa jest prawie tak niski jak jego tata. JBL mówi, że nie lubi śmierdzącego ojca Dominika bardziej niż jego, ale tu nie ma walki. To eleganckie przyjęcie. JBL każe im bić się na ringu. Mysterio odchodzi i bierze garść żetonów.

 

United States Championship
Austin Theory (c) def. Mustafa Ali

JBL rozmawia przez telefon z kimś o turnieju pokerowym, kiedy pojawia się The Miz. Miz mówi, że nie dostał zaproszenia. JBL nie wiedział, że gra w karty. Miz mówi, że nie ma gotówki, ale za to ma  Rolexa. JBL patrzy na to i mówi, że to podróbka. Oszołomiony Miz odchodzi. Chad Gable po raz kolejny spasował. Baron Corbinodkrywa dobre karty, ale wtedy z rękawa wypadają mu lewe. AJ Styles oskarża Corbina o oszustwo. JBL irytuje się i mówi, że rujnują jego turniej. Styles mówi, że Corbin może wziąć Alpha Academy i poznać The O.C. w kwadratowym pierścieniu. JBL jest zdenerwowany i odchodzi. Dexter Lumis pakuje wszystkie swoje pieniądze i żetony.

Pokazany jest materiał filmowy, w którym Bayley wygrywa  Triple Threat Match. Cathy Kelley jest za kulisami z mistrzynią Raw Women’s Biancą Belair. Belair jest pytana o możliwość ponownego zmierzenia się z Bayley o tytuł. Belair mówi, że Bayley była imponująca, ale wie, jak sobie z nią poradzić. Jeśli chodzi o Rheę Ripley, mogła lepiej znieść porażkę i nie musiała atakować Asuki. Jeśli chodzi o następny Triple Threat Match, Belair jest gotowa na każdego. Jest gotowa, więc nie musi się przygotowywać.

Pokazano powtórki z dzisiejszego wieczoru, kiedy The Usos pokonali Matta Riddle’a i Kevina Owensa, aby zachować Undisputed WWE Tag Team Championship. Solo Sikoa brutalnie zaatakował Matta Riddle’a po meczu. Riddle został wysłany do szpitala.

6-Man Tag Team Match
The O.C. (AJ Styles, Luke Gallows, and Karl Anderson) w/ “Michin” Mia Yim def. Baron Corbin and Alpha Academy (Chad Gable and Otis)

Alexa Bliss rozgrzewa się za kulisami.

Byron Saxton jest za kulisami z Candice LeRae. Jako młoda mama ma o co walczyć. Johnny Gargano i Dexter Lumis podchodzą i pokazują jej pieniądze. Idą je wydać.

 

Dominik Mysterio def. Akira Tozawa

Finn Bálor nakazuje Dominikowi Mysterio atakować Tozawę. Mysterio idzie do ataku, ale The Street Profits biegną Tozawie na pomoc.

Becky Lynch rozgrzewa się za kulisami.

Pokazano powtórki bójki między Bobbym Lashleyem a Sethem „Freakinem” Rollinsem, która odbyła się dziś wieczorem. Lashley przypadkowozaatakował spearemą Peteya Williamsa, oficjela WWE. Bobby Lashley opuszcza arenę, kiedy podbiega do niego Adam Pearce. Pearce mówi, że wie, że Lashley nie zrobił tego celowo, ale to nie może się powtórzyć.

 

Na Raw w przyszłym tygodniu zaplanowano następujące mecze:
Seth „Freakin” Rollins vs Bobby Lashley- nr. 1 contender for United States Championship
Candice LeRae vs WWE Women’s Tag Team Champion IYO SKY
Bayley vs  zwyciężzczyni nadchodzącego Triple Threat Matchu- nr. 1 Contender for Raw Womens Championship

Wchodzą Alexa Bliss i Nikki Cross. Wkrótce dołączy do nich Becky Lynch, która następnie weźmie udział w Triple Threat Matchu.

Triple Threat Match
Alexa Bliss def. Nikki Cross vs. Becky Lynch


Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl