WWE Monday Night RAW 14 sierpnia 2023: Raport

Znajdujemy się w Canada Life Centre, Winnipeg. Na Monday Night RAW zapraszają nas Wade Barrett oraz Michael Cole.

Przed rozpoczęciem programu dowiedzieliśmy się, że Seth Rollins, Cody Rhodes oraz Intercontinental Champion GUNTHER przebywają w mieście.

Na arenie pojawili się członkowie The Judgment Day, a Rhea Ripley zaprosiła nas na Monday Night RAW. Mistrzyni stwierdziła, że niektóre sprawy nie potoczyły się po myśli stajni. Damian Priest dodał, że nie tylko Fin Balor powinien opuścić SummerSlam z mistrzostwem. Pomimo wielu licznych nieporozumień wieczorem Finn Balor pokona Cody’ego Rhodesa, po czym zwrócił uwagę na nieobecność wspomninego kolegi z frakcji, jednocześnie zapewniając iż pomiędzy członkami The Judgment Day nie dojdzie do rozpadu.

JD McDonagh kieruje się w stronę ringu i mówi, że nie lekceważy nikogo z The Judgment Day, ale ma pewną wiadomość od Balora. Dodał, iż Finn powiedział, że powinni martwić się o Samiego Zayna oraz Cody’ego Rhodesa, a nie jego przyjaźń z McDonaghem. Po chwili przerwała mu Ripley odpowiadając, że grupa nie przyjmuje rozkazów od nikogo, zwłaszcza od kogoś, kto nie jest członkiem stajni. Następnie mikrofon przejął Dominik chwaląc się swoimi osiągnięciami, po czym zasugerował McDonaghowi, aby ten udał się na zaplecze, gdyż chcą się zająć swoimi sprawami. Po chwili zjawił się Sami Zayn atakując McDonagha, a następnie spojrzał w kierunku członków The Judgment Day.

Single Match
Sami Zayn vs JD McDonagh

Zwycięzca: Sami Zayn

Następnie widzimy Chelsea Green oraz Adama Pearce’a, który zamierza poinformować zawodniczkę o tym, że musi zrzec się Women’s Tag Team Championship, z powodu kontuzji jakiej doznała Sonia Deville. Green zasugerowała, że zorganizuje przesłuchanie na nową tag team partnerkę, zanim Katana Chance oraz Kayden Carter otrzymają szansę na zdobycie pasów tag teamowych. Ni stąd ni zowąd pojawiła się Piper Niven oświadczając, że jest nową tag team partnerką Chelsea.

Czas na segment z udziałem członków IMPERIUM.

GUNTHER powiedział, że przybył do Winnipeg, aby kontynuować swoją drogę do zostania najdłużej panującym Intercontinental Championem. Mistrz dodał, że będąc zawodnikiem z Europy, nie mógł doczekać się przyjazdu do Kanady. Jest również tutaj, aby przekazać kilka słów w stronę Chada Gable’a, który w ubiegłym tygodniu zyskał miano pretendenta do Intercontinental Championship.

Na arenie zjawił się Chad Gable w towarzystwie Maxxine Duprie oraz Otisa. Pretendent przypomniał GUNTHEROWI, że pokonał go w Five Minute Challenge’u, więc mistrz jest teraz na celowniku. Następnie rozkazał Giovanniemu Vinciemu wejść na ring, gdzie otrzyma kilka darmowych lekcji.

Single Match
Chad Gable w/Alpha Academy vs Givanni Vinci w/IMPERIUM

Zwycięzca: Chad Gable

Po walce GUNTHER wziął mikrofon po czym rzucił wyzwanie Otisowi, które zostało zaakceptowane przez byłego posiadacza walizki Money in the Bank.

Single Match
GUNTHER w/IMPERIUM vs Otis w/Alpha Academy

Zwycięzca: GUNTHER

Na zapleczu widzimy członków The Judgment Day. Damian Priest miał pretensje do Finna Balora za to, że nie był z nim, Rheą Ripley i Dominikiem Mysterio. Następnie dodał, że Cody Rhodes nie ma pojęcia co nadchodzi, więc The Judgment Day są podekscytowani tym faktem.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy materiał wideo prezentujący, co wydarzyło się pomiędzy Romanem Reignsem, Jimmym Uso oraz Jeyem Uso na ostatnim SmackDown.

Tag Team Match
Matt Riddle i Drew McIntyre vs The Viking Raiders w/Valhalla

Zwycięzcy: Matt Riddle i Drew McIntyre

Czas na starcie z udziałem Rhei Ripley oraz Indi Hartwell.

Single Match
Rhea Ripley w/Dominik Mysterio vs Indi Hartwell w/Candice LeRae

Zwyciężczyni: Rhea Ripley

Po walce LeRae zaatakowała Ripley, ale ta bez problemu poradziła sobie z rywalką.

Michael Cole poprowadził wywiad z Shinsuke Nakamurą. Gospodarz zapytał swojego gościa o to, dlaczego w ubiegłym tygodniu zaatakował Setha Rollinsa, biorąc pod uwagę ich ciekawą historię. Nakamura zasugerował, że jego wzrok zwrócony jest w kierunku World Heavyweight Championship. Na arenie pojawił się Rollins, który powiedział, że Cole wykonał świetnie swoją robotę, ale powinien już opuścić ring. Seth powitał wszystkich zgromadzonych w Winnipeg na Monday Night Rollins, po czym dodał, że Nakamura odegrał perfekcyjnie swoją rolę, nokautując go. Mistrz nadmienił, że wszystko co musi zrobić jego przeciwnik to poprosić go o walkę, ale zamiast tego dopuścił się ataku. Z tego powodu Seth poczuł zaniepokojenie chęcią wyrównania rachunków, więc ma przygotowaną niespodziankę w postaci szansy na zdobycie World Heavyweight Championship.

Segment zakończył się wykonaniem Kinshasy przez Nakamurę.

Single Match
Becky Lynch vs Trish Stratus

Zwyciężczyni: Double Count Out

Po walce brawl pomiędzy zawodniczkami był kontynuowany, do momentu aż pojawiła się Zoey Stark w przebraniu, atakując Lynch.

Po krótkiej przerwie widzimy GUNTHERA krzyczącego na swoich kolegów z Imperium. Giovanniego Vinciego za ciągłe przegrywanie, a Ludwiga Kaisera za zaniedbanie swoich obowiązków. Kaiser obiecał, że to się więcej nie powtórzy.

Na zapleczu widzimy Adama Pearce’a krzyczącego na Trish Stratus oraz Zoey Stark, za to co się stało przed chwilą, a następnie zasugerował Steel Cage Match pomiędzy Becky oraz Trish.

Single Match
Cody Rhodes vs Finn Balor

Zwycięzca: Cody Rhodes

Po walce The Judgment Day zaatakowali Rhodesa, ale na ratunek przybył mu Sami Zayn. Z zza pleców Kanadyjczyk został zaatakowany przez JD McDonagha oraz Finn Balora. Brawl zakończył się triumfem stajni.