WWE Monday Night RAW 17 stycznia 2021: Raport

Znajdujemy się dziś w Tulsie, w stanie Oklahoma. To właśnie tutaj dowiemy się dziś co czeka RK-Bro po utracie tytułów mistrzowskich w zeszłym tygodniu, a ponadto jakie plany ma Becky Lynch, by obronić swój pas na Royal Rumble.

 

Show rozpoczyna mistrzyni WWE, która zauważa, że tylko dzięki niej dywizja kobiet na czerwonej tygodniówce jest tak ekscytująca. To właśnie ona jest odpowiedzialna za tworzenie nowych gwiazd. Weźmy pod uwagę taką Doudrop, która do czasu aż Becky nie pomogła jej w walce w zeszłym tygodniu, była nieznana. Na arenie zjawia się pretendentka, która uważa, że wszystko co osiągnęła jest wyłącznie jej zasługą. Do pań dołącza Bianca Belair, która podkreśla, że to ona jest najlepsza w tej federacji. Ponadto to ona powinna walczyć z Becky na Royal Rumble jednak ma już przygotowany plan B – oficjalnie dołącza do tegorocznego Royal Rumble Matchu. Na arenie zjawia się także Liv Morgan, która również weźmie udział w Royal Rumble Matchu, Doudrop ma jednak dość tego gadania i czeka na walkę.

Tag Team Match

Becky Lynch & Doudrop vs. Liv Morgan & Bianca Belair

Zwycięzcy – Becky Lynch & Doudrop

 

Na zapleczu Edge i Beth Phoenix spotykają Damiena Priesta, który liczy na wskazówki jak zwyciężyć w Royal Rumble Matchu. W międzyczasie Beth dostaje notkę, z której wynika iż Maryse chce się z nią spotkać w ringu. Do Damiena później dołącza Kevin Owens, który nie może się doczekać ich walki.

 

W ringu jest już Kevin Owens, który zaprasza nas do swojego talk-show. Dzisiaj przygotował on dla nas specjalnego gościa – Setha Rollinsa. Kanadyjczyk podziwia swojego przyjaciela zarówno za świetny gust, jak i za jego odwagę. Nie każdy jest na tyle pewien, żeby zjawić się w piątek na SmackDown i stanąć oko w oko z Romanem Reignsem. Wizjoner stwierdza, że jak już odbierze tytuł swojemu byłemu przyjacielowi, to przeniesie go na RAW. Oznacza to, że nie będą już musieli pokonać Brocka Lesnara, by stać się mistrzem. Kevin Owens ponadto oficjalnie dołącza do tegorocznego Royal Rumble Matchu. Oświadcza również, że gdy już w nim zwycięży, to stanie w szranki właśnie z Sethem, gdyż jest to walka, którą każdy chciałby ujrzeć. Na arenie pojawia się Damien Priest, który informuje, że jego dzisiejsza walka z Kevinem Owensem odbędzie się właśnie teraz.

Singles Match

Damien Priest vs. Kevin Owens

Zwycięzca – Kevin Owens

Na zapleczu Nikki A.S.H. uważa, że Rhea nie zasłużyła na jej przyjaźń. To właśnie ona jest tą, która zniszczyła ich drużynę i dlatego też zasłużyła na atak.

 

Pora na ceremonię poświęconą nowym mistrzom Tag-team. Chad Gable jest dumny ze swojego protegowanego, który zdał swój końcowy egzamin w zeszłym tygodniu deklasując byłych mistrzów. Wręcza on specjalny dyplom Otisowi, który przygotował specjalne oświadczenie. Jednak zanim zdążył je przekazać na arenie pojawił się Riddle, który również przygotował z tej okazji specjalną przemowę. Powoduje to irytację u Gable’a, który nie zapraszał dodatkowego gościa na ceremonię. Zakłada, że Riddle’owi jedynie chodzi o rewanż jednak nie jest on w stanie nawet zdefiniować tego słowa. Nagle z zaskoczenia pojawia się Randy Orton, który wymierza Gable’owi RKO. Po wszystkim dowiadujemy się, że RK-Bro akceptuje wyzwanie Alpha Academy.

 

Znajdujemy się w biurze Vince’a McMahona, do którego przychodzi Austin Theory. Panowie omawiają jego starcie z Finnem Balorem z zeszłego miesiąca. Chairman ostrzega swojego podopiecznego przed konsekwencjami jakie na niego czekają, jeżeli dziś nie zrewanżuje się Irlandczykowi.

Singles Match

Austin Theory vs. Finn Balor

Zwycięzca – Austin Theory

 

Singles Match

Rhea Ripley vs. Nikki A.S.H.

Zwycięzca – brak

Przed walką na stage’u pojawiły się mistrzynie Tag-team, które uważają, że Rhea powinna być im wdzięczna za to, że podsunęły superbohaterce pewien pomysł. Panie krytykują Australijkę podkreślając, że ta nie ma tego co potrzeba, by osiągnąć sukces. Nikki wykorzystała nieuwagę i zaatakowała swoją byłą przyjaciółkę. Ostatecznie do samej walki jednak nie doszło.

 

 

Singles Match

Omos vs. Reggie

Zwycięzca – Omos

 

W ringu jest już Maryse, która zaprasza Beth do ringu, by te mogły porozmawiać. Ta zjawia się, w towarzystwie swojego męża. Maryse od razu przechodzi do konkretów – uważa, że walka na Royal Rumble powinna zostać anulowana. To dzięki ich poświęceniu kobiety teraz są w stanie walczyć w walce wieczoru WrestleManii. Maryse uważa, że panie powinny zostać przyjaciółkami, a nie obecnie ze sobą rywalizować. Jednak Glamazon ma inne zdanie dlatego też nie zgadza się na propozycję. W dodatku uważa, że powinny już teraz dostać mały przedsmak Royal Rumble. Z zaskoczenia Miz atakuje jednak Edge’a, co powoduje rozkojarzenie jego małżonki, co wykorzystała Maryse atakując ją torebką. Później dowiedzieliśmy się, iż w środku owej torebki była cegła.

 

Eight Man Tag Team Match

The Street Profits, Dominic & Rey Mysterio vs. Apollo Crews, Commandor Azeez & The Dirty Dawgs

Zwycięzcy – The Street Profits, Dominic & Rey Mysterio

 

Przenosimy się na kolejną sesję terapeutyczną Alexy Bliss. Psycholog podkreśla, że na koniec Alexa będzie wyleczona. Na każde pytanie jakie ten jej zadaje, ta odpowiada jedynie „Lily”. Sprawia to, że dzisiejsza sesja dobiegła końca.

 

Singles Match

Seth „Freakin” Rollins vs. Bobby Lashley

Zwycięzca by DQ – Bobby Lashley

Do dyskwalifikacji doprowadzili byli członkowie The Hurt Business, którzy wciąż nie mogą pomogą pogodzić się z rozstaniem. Po walce na arenie pojawili się również The Usos, którzy zaatakowali Setha.