WWE Monday Night RAW 24 stycznia 2022: Raport

Znajdujemy się w Toledo w stanie Ohio, a to oznacza, że jesteśmy już na ostatniej prostej do tegorocznego Royal Rumble! To właśnie dziś naprzeciw siebie staną Brock Lesnar z Bobbym Lashleyem w celu ostatniej wymiany uprzejmości przed ich zbliżającym się wielki krokami starciem. Ponadto czeka na nas także celebracja urodzin Maryse.

 

W ringu są już zarówno Brock Lesnar, jak i Bobby Lashely. Przygotowują się oni do oficjalnego ważenia przed walką. Corey Graves pierw jednak zarzuca mistrzowi, że ten nie ubrał się odpowiednio do ceremonii. Pretendend staje na wadze, która wskazuje 273 funtów (123,8 kg). MVP zapowiada, że po niedzieli jego podopieczny będzie cięższy, właśnie o tyle, ile waży mistrzostwo WWE. Następnie na wagę wchodzi Brock, którego waga wskazuje na  286 funtów (129,7 kg). Bobby zapowiada, że tym razem doświadczymy najkrótszego panowania Brocka w historii i nie jest to przypuszczenie, a spoiler. Mistrz jednak jedynie naśmiewa się z pretendenta i opuszcza ring.

 

Singles Match

Bianca Belair vs. Queen Zelina

Zwycięzca – Bianca Belair

 

United States Championship Match

Damien Priest vs. Kevin Owens

Zwycięzca by DQ – Kevin Owens

Na zapleczu Sonya Deville zaczepia mistrza i ostrzega, że jeżeli nie opanuje swoich emocji, to będzie musiała go zawiesić.

 

Six Women Tag Team Match

Liv Morgan, Rhea Ripley & Dana Brooke vs. Carmella, Tamina & Nikki A.S.H.

Zwycięzcy – Liv Morgan, Rhea Ripley & Dana Brooke

Po walce Rhea została zaatakowana z zaskoczenia przez Nikki.

 

Znajdujemy się już w ringu, w którym teraz dojdzie do specjalnego wyzwania mistrzów Tag Team. Chad Gable  podkreśla, iż sprawi to, że oprócz tego, że jest mistrzem olimpijskim, udowodni także swoją inteligencję. Ponadto dowiadujemy się, że The Alpha Academy oficjalnie dołącza do tegorocznego Royal Rumble Matchu. Do kwadratowego zmierza właśnie RK-Bro, a to oznacza, że pora na rozpoczęcie konkursu. Pierwszą rundę rozpoczyna Otis, który musi przeliterować słowo „emmentaler” co też mu się udaje. Riddle natomiast otrzymuje wyraz „kalibracja” i także przechodzi próbę. Następny w kolejce Gable niespodziewanie nie radzi sobie ze słowem „rozczarowanie”. Orton podchodzi do mikrofonu i zapewnia RK-Bro zwycięstwo w wyzwaniu słowem „dumbbell” (określenie głupiej osoby).

 

Singles Match

Randy Orton vs. Chad Gable

Zwycięzca – Randy Orton

Po walce Riddle wybiera jako następne akademickie wyzwanie wyścig na skuterach.

 

Alexa Bliss opowiada swemu psychologowi o tym jak poznała Lily.

 

W biurze Vinca McMahona jest Austin Theory, który chełpi się zeszłotygodniowym zwycięstwem nad Finnem Balorem. Ponadto zastanawia się czy byłaby możliwość, aby Prezes zapewnił mu późny numer w Royal Rumble Matchu, gdyż miałby wtedy większe szansę na zwycięstwo. Vince jednak nie jest zachwycony tym pomysłem i zestawia swojemu podopiecznemu walkę z A.J. Stylesem.

Singles Match

A.J. Styles vs. Austin Theory

Zwycięzca – A.J. Styles

 

Na zapleczu dochodzi do wywiadu z Doudrop z mistrzynią RAW, która rozpoczyna od historyjki, ukazującej Becky jako ostateczną rywalkę. Pretendentka jednak uważa, że ta myliła się sądząc, iż starcie na Royal Rumble będzie najprostsze z możliwych opcji. Doudrop przerywa wywiad niespodziewanie wchodząc do pomieszczenia Becky atakując ją.

 

Tag Team Match

Rey & Dominik Mysterio vs. The Street Profits

Zwycięzcy – Rey & Dominik Mysterio

Po walce zwycięzców zaatakowali The Dirty Dawgs. Jednak musieli oni skapitulować z powodu wspólnego ataku The Street Profits i rodziny Mysterio.

 

Na zapleczu Seth “Freakin” Rollins podkreśla, że wie, iż jest w stanie pokonać Romana, gdyż robił to już wielokrotnie. Zapowiada także swój udział na SmackDown w ten piątek.

 

W ringu jest już The Miz, który zapowiada swoją małżonkę do ringu. Po tym przedstawia jej prezenty jakie dla niej przygotował. Jest to specjalny portret oraz torebka. W ringu znajduje się jednak jeden dodatkowy prezent, który nie wiadomo skąd pochodzi. Okazuje się, że w środku jest cegła, którą Maryse znokautowała Beth w zeszłym tygodniu. Jest to wyraz tego, że Edge i Beth zawsze będą o jeden krok do tyłu. The Miz ponadto śmiewa życzenia urodzinowe, które jednak zostały przerwane przez pojawienie się Edge’a i Beth. Kanadyjczyk podkreśla, że Mike’owi udało się zrobić jedną rzecz – zirytować ich. Para następnie atakuje ochronę, która miała zabezpieczać ceremonię.