WWE Monday Night RAW 04 stycznia 2021: Raport

W 2021 roku federacja WWE zdecydowanie nie ma zamiaru zwalniać tempa. Dzięki temu już podczas pierwszego epizodu Monday Night RAW obejrzymy powrót gwiazd oraz interesujące pojedynki. Ric Flair, Hulk Hogan czy Booker T to jedynie przykłady legend, które dziś ujrzymy. Zapowiada się zatem fantastyczny wieczór!

 

Pierwsze tegoroczne RAW rozpoczyna na zapleczu Hulk Hogan, który pyta się nas, co uczynimy, jeżeli Hulkamania i wieczór pełen legend nas przepełni.

W ringu natomiast są już obecni John Morrison oraz The Miz, który wita nas w specjalnym wydaniu MizTV. Ponadto zapowiada nam czego możemy się spodziewać po dzisiejszym wieczorze, m.in. walki Jeffa Hardy’ego z Randym Ortonem. John podkreśla, że 2021 rok będzie ich rokiem. Najwyższa pora zatem przedstawić pierwszych gości w tym roku – The New Day. Kofi oznajmia, iż przejmują oni ten program oraz zmieniają jego nazwę na New Day Talks. Następnie Xavier wraz z Kingstonem przedrzeźniają prawdziwych gospodarzy talk-show. Kofi przygotował również pytania, na początek pyta czy Miz i John mają już przygotowane postanowienia noworoczne. Jest także zainteresowany, z jaką legendą chcieliby się dziś zmierzyć. Wydaje się, że to koniec tego wywiadu, gdyż irytacja Miza sięgnęła zenitu. Przerywa ją jednak pojawienie się Teddy’ego Longa, który ogłasza, iż A-Lister wraz ze swoim przyjacielem zmierzą się dziś z… The Undertakerem! Adam Pearce, który pojawił się na stage’u w towarzystwie byłego generalnego menedżera, tłumaczy, że nie jest to możliwe. Realna jest natomiast walka The New Day z Morrisonem i Mizem i to właśnie nas czeka.

Tag Team Match

The New Day vs. The Miz & John Morrison

Zwycięzcy – The New Day

 

Na backstage’u otrzymujemy wywiad z Randym Ortonem, który oznajmia, iż to głosy w jego głowie zmusiły go do wydarzeń z zeszłego tygodnia. Co istotne, mimo tego, nie był on w stanie tego uczynić. Żmija zauważa, że prawdą jest, iż spotkanie z Fiendem odmienia. Zaczął on czuć współczucie i litość i  z tego też powodu, nienawidzi siebie. 14-krotny mistrz nie jest już zainteresowany rozmową o jego niedawnym przeciwniku. W tym momencie ma ochotę na spacer, by spotkać parę legend i przypomnieć im dlaczego ma przydomek Legend Killer.

Na zapleczu ponadto Angel Garza spotyka Alicię Fox. Następnie zaś zauważa legendy – Tatankę, Sgt Slaughtera oraz Mickie James, którą Latynos obdarowuje różą.

 

Singles Match

Elias vs. A.J. Styles

Zwycięzca – A.J. Styles

Po walce Omos powstrzymał atak Jaxsona Rykera na zwycięzcę pojedynku.

 

Na zapleczu Riddle przygotowuje się wraz z Big Showem do walki z Lashleyem. Nagle do legendy dołącza Randy Orton, który zastanawia się jak to jest nie móc więcej występować w ringu. Żmija próbuje za wszelką cenę sprowokować Big Showa jednak ten wydaje się być wciąż spokojny.

 

Tag Team Match

Asuka & Charlotte Flai vs. Peyton Royce & Lacey Evans

Zwycięzcy – Peyton Royce & Lacey Evans

Charlotte wyszła w towarzystwie swego ojca, który przyczynił się do porażki swojej córki. Po walce Charlotte pokłóciła się z tego powodu z Riciem.

 

Na zapleczu Sheamus spotyka McIntyre’a, który mówi, że zrobi wszystko co trzeba, by zachować pas. Nagle do panów dołącza Hulk Hogan, który jest podekscytowany walką o mistrzostwo. Ponadto jest dumny z Drew za to jak reprezentuje mistrzostwo WWE w tych trudnych czasach.

 

Singles Match

Bobby Lashley vs. Riddle

Zwycięzca – Riddle

 

Tym razem na zapleczu Randy spotyka Marka Henry’ego, którego wyśmiewa za poruszanie się skuterem po backstage’u. Orton wspomina czasy, gdy obaj panowie rywalizowali ze sobą.

Na zapleczu MVP podkreśla, że Lashley został okradziony ze zwycięstwa, gdyż ten w trakcie walki poddał się, czego sędzia nie dostrzegł.

 

Singles Match

Shayna Baszler vs, Dana Brooke

Zwycięzca – Dana Brooke

Przed walką Shayna zaatakowała Mandy Rose, która pierwotnie miała być jej dzisiejszą rywalką.

 

Na zapleczu Randy spotyka tym razem Rica Flaira, który stwierdza, że zawsze wierzył w Ortona. Żmija uważa, że nikt teraz już nie liczy się z Nature Boyem i jest ważny tylko i wyłącznie dzięki swojej córce. Ric jest obecnie tylko starym, żałosnym człowiekiem.

Singles Match

Randy Orton vs. Jeff Hardy

Zwycięzca – Randy Orton

 

Tag Team Match

The Hurt Business vs. Lucha House Party

Zwycięzcy – Lucha House Party

Po walce doszło do kłótni między członkami Hurt Business

 

Na zapleczu Angel Garza tym razem próbuje obdarować różą Torrie Wilson, ta jednak go umiejętnie spławia i kieruje do Boogymena. Powoduje to rozkojarzenie latynosa, który stracił pas 24/7 na rzecz R-Trutha, wykorzystującego nadarzającą się okazję.

 

WWE Championship Match

Drew McIntyre vs. Keith Lee

Zwycięzca – Drew McIntyre

Po walce do ringu wszedł Goldberg, który uważa, że Drew jest idealnym przykładem mistrza, gdyż posiada wszystko co potrzebne – rozmiar, szybkość oraz wysportowanie. Jest jednak jedna rzecz, której Szkot nie posiada, jest to szacunek. Goldberg twierdzi tak, gdyż McIntyre, w jego odczuciu uważa się za lepszego od pozostałych legend. Goldberg wyzywa do walki na Royal Rumble mistrza WWE. W ten sposób kończymy pierwszy epizod Monday Night RAW w tym roku.