WWE Monday Night RAW 03.05.2021: Raport

Powoli zbliżamy się do Wrestlemania Backlash PPV. Podczas ostatniego RAW doszło do walk o mistrzostwa tag team oraz wiele innych zaskakujących momentów.

Czerwoną tygodniówkę otworzyli powracający mistrzowie ta team AJ Styles & Omos. Segment rozpoczęli od przypomnienia tego, co wydarzyło się podczas Wrestlemanii, gdy zdobyli tytuły tag team. AJ zaznaczył również, że od tamtego momentu jest Grand Slam Championem. W tym momencie rozbrzmiała w arenie muzyka The New Day. Kofi powiedział, iż są 11-krotnymi mistrzami, gdyż potrafią podnieść się z każdego upadku i dziś po raz kolejny zasiądą na szczycie tej dywizji. Omos dodał, że tak samo jak na Wrestlemanii, tak za chwilę pokona z uśmiechem na twarzy The New Day.

Raw Tag Team Championship Match #1

The New Day vs. AJ Styles & Omos (c)

Zwycięzcy: AJ Styles & Omos

Po walce została wyemitowana zapowiedź powrotu do WWE Eve Marie.

Na zapleczu Kayla przeprowadziła wywiad z MVP i Lashleyem. Manager mistrz WWE był pewny, że Bobby dziś pokona Strowmana, a na najbliższym PPV tytuł pozostanie na jego barkach.

Jason Ryker i Elias polowali na The New Day, aby obrzucić ich pomidorami. Na ich drodze jednak stanął Randy Orton, który otrzymał kilka z nich na swoją twarz. The Viper nie był z tego powodu zbytnio zadowolony.

Singles Match #2

Charlotte Flair vs Dana Brook

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Po walce Mandy Rose zaatakowała Flair i wyrzuciła ją z ringu. Następnie do ringu zaczęła zmierzać Sonya Deville.  Po krótkim bloku reklamowym Charlotte opowiadała Deville, że jest zniesmaczona brakiem szansy walki o tytuł kobiet RAW, gdyż już w przeszłości pokonywała Asuke i Rhea Ripley. Dodała również, że ta dywizja zwyczajnie jej potrzebuje. Sonya pod naciskiem Flair dodała ją do walki o tytuł podczas Wrestlemania Backlash, tworząc w ten sposón triple threat match. Po tych słowach do ringu zaczęły zmierzać Ripley i Asuka, które zaprotestowały przeciwko tej zmianie. Następnie w ringu powstało małe spięcie, z którego zwycięsko wyszła Japonka.

Na zapleczu Kayla przeprowadzała wywiad z Huberto Carillo, który mówił, że nie boi się Sheamusa i pokona go. Podczas rozmowy Irlandczyk zaatakował swojego rywala i brutalnie go obił.

Singles Match #3

John Morrison vs Damian Priest

Zwycięzca: Damian Priest

W biurze Adam Pearce spotkał się z Sheamusem i Mansoorem, który został oficjalnie przeniesiony do czerwonego rosteru. W swoim debiucie zmierzy się z Irlandczykiem jeszcze tej nocy!

Tag Team Match #4

Lucha House Party vs Shelton Benjamin & Cedric Alexander

Zwycięzcy: Lucha House Party

Po przegranej walce Cedric obwinił Sheltona o wszystkie ostatnie porażki oraz o wyrzucenie z The Hurt Bussines. Dodał, że jest teraz na szczycie swojej kariery w przeciwieństwie do Benjamina. Na koniec Alexander stwierdził, że jest to koniec ich tag teamu.

Na zapleczu Shelton opowiedział Kayli, dlaczego tak długo jest w tym biznesie. Stwierdził, że umiejętność przyjmowania niepowodzeń go trzyma na tym poziomie. Powiedział również, że to on zobaczył w Cedricu to coś. Nie Bobby, nie MVP, lecz on.

Singles Match #5

Drew Gulak vs Angel Garza

Zwycięzca: Angel Garza

Tag Team Match #6

R-K-Bro vs Elias & Jason Ryker

Zwycięzcy: R-K-Bro

Singles Match #7

Sheamus vs Mansoor

Zwycięzca via DQ: Sheamus

Podczas walki Irlandczyka zaatakował Huberto Carillo. Był to odwet za wcześniejszy atak. Jednak mistrz Stanów Zjednoczonych obronił się i sprzedał dwójce zawodników po Brouge Kicku.

Następnie realizator przeniósł nas na plac zabaw Alexy Bliss i Lilly. Opowiedziała, siedząc na huśtawce, iż ktoś wpadł w malutkie oczy Lilly, lecz na razie nie zdradzi jej sekretu. Dodała również, żeby nie obwiniać jej za to co się wydarzy.

WWE Women’s Tag Team Title Match #8

Nia Jax & Shayna Baszler (c) vs Naomi & Lana

Zwyciężczynie: Nia Jax & Shayna Baszler

Singles Match #9

Bobby Lashley vs Braun Strowman

Zwycięzca: Bobby Lashley

Przy stole komentatorskim zasiał Drew McIntyre. Podczas starcia Lashley posłał Strowmana prosto na Szkota. Były mistrz WWE nie zapomniał o tej sytuacji i po walce sprzedał po Claymor Kicku obu zawodnikom. Obrazkiem triumfującego McIntyra zakończył się odcinek Monday Night RAW.