WWE Friday Night SmackDown 15 stycznia 2021: Raport

Pora na kolejną dawkę emocji związaną z niebieską tygodniówką! To już dziś zostanie podpisany kontrakt na walkę o mistrzostwo Universal pomiędzy Romanem Reignsem a Adamem Pearcem. Ponadto Jey Uso stanie w szranki w Shinsuke Nakamurą.

Show rozpoczynają na zapleczu Roman Reigns oraz Paul Heyman, który tłumaczy, że każdy kontrakt WWE wygląda w ten sam sposób, jedynie zmienia się nazwa gali. Ponadto proponuje on, by walka o mistrzostwo Universal na Royal Rumble posiadała jakąś stypulację.

W ringu natomiast jest Jey Uso, który stwierdza, iż to jego rodzina rządzi tą tygodniówką. Ani Kevin Owens ani Adam Pearce nie mają tutaj nic do powiedzenia. Jey ponadto zadeklarował swój udziałw Royal Rumble Matchu, który ma też zamiar zwyciężyć i odebrać mistrzostwo WWE Drew McIntyre’owi. Do tego czasu jednak Uso musi skupić się na Shinsuke Nakamurze. W momencie jednak, gdy Jey zaczyna wspominać zdarzenia z zeszłego tygodnia, Japończyk pojawia się w ringu, w którym to wyśmiał kuzyna Romana.

Singles Match

Shinsuke Nakamura vs. Jey Uso

Zwycięzca – Shinsuke Nakamura

 

Na zapleczu Sonya Deville rozmawia z Adamem Pearcem, do towarzystwa dołącza Paul Heyman, który przekazuje kontrakt Romana. Paul uważa, że oficjel WWE dostał niepowtarzalną okazję, by na Royal Rumble stanąć w szranki z kimś takim jak Roman Reigns. Ponadto adwokat mistrza Universal zastrzega, że ich walka będzie bez dyskwalifikacji.

Na zapleczu otrzymujemy także wywiad z The Street Profits. Montez Ford uważa, że przyjęcie w zeszłym tygodniu walki od Roberta Roode’a i Dolpha Zigglera było konieczne, a nie nierozważne. Pomimo porażki panowie zamierzają jednak wrócić na szczyt.

W swojej szatni Roman Reigns tłumaczy Apollo Crewsowi na czym polega szacunek, następnie do towarzystwa dołącza Paul, który potwierdza, że Adam podpisze kontrakt na walkę bez dyskwalifikacji, mistrz jednak twierdzi, że on nie ma w planach niczego takiego podpisywać. Samoańczyk domaga się Last Man Standing Matchu i domaga się, by jego adwokat to załatwił.

 

Singles Match

Natalya vs. Liv Morgan

Zwycięzca – Natalya

 

Singles Match

Rey Mystierio vs. King Corbin

Zwycięzca – King Corbin

 

Na zapleczu Adam Pearce spotyka Paula, który przekazuje mu żądania Romana odnoście stypulacji walki.

Ponadto na zapleczu spotykamy Rey’a Mysterio, który tłumaczy synowi, że do walki z Corbinem potrzebny jest dobrze opracowany plan.

 

W swoim nowym talk show wita nas Bayley, która zaś przywołuje do ringu swojego pierwszego w historii gościa – Biancę Belair, która rozsiada się w fotelu gospodarza. Bayley prezentuje wydarzenia z zeszłego miesiąca kiedy to pokonała swojego dzisiejszego gościa. Proponuje ponadto tor do pokonywania przeszkód jako wspólne wyzwanie w przyszłym tygodniu.

 

Na zapleczu Daniel Bryan dziękuje Otisowi i Chadowi Gable’u za wspólne przygotowania do walki. Do towarzystwa dołącza Cesaro, który kwestionuje umiejętności zapaśnicze zawodników.

Singles Match

Daniel Bryan vs. Cesaro

Zwycięzca – Cesaro

 

Na zapleczu Carmella zastanawia się gdzie zniknęła Sasha, po tym jak ta pokonała ją dwa tygodnie temu. Niespodziewanie pojawia się mistrzyni, która ją atakuje. Ponadto zgadza się ona na walkę z Carmellą o mistrzostwo, jeżeli pierw będzie mogła stoczyć walkę z jej ochroniarzem.

 

Singles Match

Sami Zayn vs. Apollo Crews

Zwycięzca – Apollo Crews

 

Pora na podpisanie kontraktu na walkę o mistrzostwo Universal. Po tym zdarzeniu Adam stwierdził, że czekał na ten moment cały wieczór. Okazuje się, iż Adam przygotował na Royal Rumble zastępstwo, gdyż sam jest niezdatny do walki z powodu kontuzji. Na stage’u pojawia się zatem nowy przeciwnik Reignsa… Kevin Owens. Tą istotną wiadomością kończymy dzisiejszy odcinek Friday Night SmackDown