WCPW Loaded #12 (15/10/2016) – Raport

Tydzień temu byliśmy świadkami pierwszego w historii federacji iPPV! Wyłoniony został pierwszy WCPW Internet Champion, a dziś, tą walkę będziemy mogli zobaczyć za darmo w odcinku Loaded!

Na początku gali dostaliśmy w formie zdjęciowej przypomnienie, co działo się na ostatniej gali federacji, Refuse to Lose


Przenosimy się do GM’a WCPW, Adama Pacittiego który podziękował za wsparcie dla federacji oraz powiedział, że gala Refuse to Lose była fantastyczna. Na koniec ogłosił turniej o nowopowstałe pasy WCPW Tag Team. Samego Pacittiego nie będzie dziś na gali, jednak zachęcił do używania hashtagu #ThankYouAdamPacitti


Dzisiejszy specjalny odcinek WCPW Loaded, gdzie zobaczymy między innymi w całości, walkę która odbyła się na tym iPPV. Chodzi o Triple Threat pomiędzy Alberto El Patronem, El Ligero i Travisem Banksem o Internet Title. Akcę w ringu zaczynamy od wyjścia Prince’a Ameena oraz Gabriela Kidda. Ich rywalami będą aż dwie drużyny… Los Perspectiva oraz Slater & Moss

Match #1
Three Way Tag Team Match
Los Perspectiva vs. Gabriel Kidd & Prince Ameen vs. Slater & Moss

Walkę zaczęli Liam Slater i Gabriel Kidd. Ten drugi uścisnął dłoń ze swoim oponentem i zmienił się od razu z Prince’m Ameenem. Odpowiedział na tą zmianę Liam Slater, który również wpuścił do ringu swojego tag team partnera. Moss od razu ruszył na rywala z serią chopów, a następnie dołożył konkretny Belly to Belly Overhead Suplex. Zdesperowany Ameen wpuścił do kwadratowego pierścienia jednego z zawodników Los Perspectiva, mowa o Lucasie Archerze. “Zamaskowany” zawodnik nieźle sobie radził przez pewien czas, jednak w końcu został zdominowany przez Johnny’ego Mossa. Do ringu wpuszczony został Liam Slater i kontynuował on ofensywę swojej drużyny. Los Perspecitva byli obijani przez team Moss & Slater, aż w końcu tym legalnym w ringu stał się Gabriel Kidd. Jego przeciwnikiem był Liam Slater. Gabriel Kidd nieźle sobie radził z rywalem, w końcu chciał się zmienić ze swoim tag partnerem, jednak Prince Ameen odmówił. W tym czasie do ringu wpadł Lucas Archer, który klepnął poobijanego Liama Slatera. W ten sposób Los Perspectiva zyskała kontrolę nad tym, co dzieję się w ringu. Kidd w końcu skontrował jedną z akcji i wyglądało na to, że będzie się czołgał do Prince’a Ameena aby się zmienić. Nagle jednak Gabriel zmienił kierunek i wpuścił Johnny’ego Mossa. Moss pozamiatał w ringu, nagle jednak został zaatakowany przez Prince’a Ameena który w zamieszaniu zmienił się z Los Perspectiva. Slater & Moss wykonali teamowy finisher na Ameenie, jednak blind taga wykonał Alex Gracie który zgarnął po tej akcji pin! Los Perspectiva zwycięża!

Winners: Los Perspectiva (Alex Gracie & Lucas Archer) via pinfall (7:23)

Po walce Prince Ameen popchnął Gabriela Kidda, jednak Kidd nie wytrzymał i zrobił to samo. Prince zażądał, by Gabriel klęknął na kolana i mu się pokłonił. Kidd uległ i wykonał ten rozkaz.


Po reklamach zobaczyliśmy segment, który rozpoczynał galę WCPW iPPV: Refuse to Lose. Na ring wyszedł Bret Hart, przywitał się on z fanami w Newcastle. Powiedział, że chętnie tutaj wraca, do tych fanów i najlepszych wrestlerów na świecie. Wymienił Cody’ego Rhodesa i Kurta Angle. Skierował swój wzrok na Jima Rossa, który komentował tę galę. Bret patrząc na niego stwierdził, że Jim jest najlepszym komentatorem w historii. W końcu przeszliśmy do sedna, Bret ogłosił, że w WCPW pojawią się tytuły Tag Team. On jako wrestler występował w drużynie z Jimem Neidhartem. Dodał, że jeżeli ktoś jest ciekaw jak Jim się czuje obecnie, to jest z nim coraz lepiej. Pasy zostały zaprezentowane, a po chwili usłyszeliśmy muzykę Prospect. Na stage’u pojawili się Alex Gracie, Drake, Lucas Archer oraz James R. Kennedy. Mikrofon tego ostatniego nie działał, swojego użyczył mu Bret Hart. Kennedy powiedział, że bezdyskusyjnie te tytuły Tag Team powinny należeć do Prospect. Stwiedził, że nie chce robić tego Bretowi, jednak czasami, trzeba kogoś poświęcić, by posłużył za przykład. Prospect już otaczali ring, jednak na pomoc przybiegli Bretowi: Gabriel Kidd oraz team Slater & Moss.


Joe Coffey na backstage’u odniósł się do swojej porażki z Minoru Suzuki. Powiedział, że walka z japończykiem miała być krokiem w jego karierze. Coffey spędził trochę czasu w Japonii i tam mówiono, by zawsze dawać z siebie absolutnie wszystko. Joe zrobił to podczas Refuse to Lose, jednak nie dało mu to zwycięstwa z zawodnikiem, który występuje na całym świecie od 20 lat. Coffey zakończył tym, że czasami trzeba zrobić krok w tył, przemyśleć to co się robiło, a wtedy można stać się jeszcze groźniejszym niż kiedykolwiek.


Match #2
1 vs. 4 Gauntlet Match
Primate vs. Simon Miller’s Academy Team

Ringname’y zawodników, którzy byli mięsem armatnim dla Primate’a były co prawda wymienione, jednak to po prostu typowi jobberzy. Primate rozprawił się błyskawicznie z całą czwórką. Jednemu z rywali dostarczył serię siedmiu German Suplexów z rzędu. Sędzia w końcu zakończył pojedynek, ponieważ rywale Primate’a nie byli już w stanie walczyć.

Winner: Primate via refree stoppage (2:12)


Na backstage’u James R. Kennedy rozmawiał ze swoimi podopiecznymi. Manager przekazał im, że Adam Pacitti zdjął zawieszenie Prospect. W dodatku, będą “rozstawieni” jako pierwsi w turnieju o pasy Tag Team, które są teraz ich celem. Nagle dołączył do nich Drake, w masce El Perspectiva. Kennedy otrzymał wiadomość, w której było napisane, że w pierwszej rundzie turnieju Prospect zmierzy się z Los Perspectiva!


Promo przybycia Broken Matta Hardy’ego do WCPW.


Main Event
WCPW Internet Championship Match
Three Way Match
Travis Banks vs. El Ligero vs. Alberto El Patron

travis-banks-vs-alberto-el-patron-vs-el-ligero-600x338

Jeszcze przed walką, publika bardzo rozbawiła Alberto, chantując “Papi”. Musiało to nieźle nakręcić El Patrona, bo ten od razu ruszył na Travisa Banksa. Zaczął współpracować z El Ligero, jednak współpraca zakończyła się bardzo szybko. El Patron działał w tej walce wyłącznie na własną rękę. Zaczął rozdawać karty w ringu, jednak Ligero w końcu dodał coś od siebie i najpierw wyrzucił z ringu Alberto, a następnie zaczął atakować Travisa Banksa. Banks jednak nie zamierzał być w tej walce chłopcem do bicia. Wykonał on German Suplex na El Ligero i przypiął zamaskowanego wrestlera. Liczenie przerwał El Patron. Ligero opuścił ring, a kwadratowy pierścień należał do Alberto. Banks jednak i tym razem nie pozostawał dłużny i również śmiało atakował swojego rywala. W końcu jednak były WWE Champion poradził sobie z mniej doświadczonym rywalem, wyrzucając go z ringu za pomocą Enzuigiri. Ligero i Travis postanowili wyeliminować faworyta, razem wyciągneli go z ringu i wbili jego głowę w stalowy narożnik. Ligero i Banks walczyli po chwili w ringu. Ligero wydawał się mieć wszystko pod kontrolą, jednak kolejny raz w tym pojedynku, Travis Banks udowodnił, że przybył tutaj po pas. Zyskał sobie przewagę na El Ligero i poczuł się pewnie. Alberto zdążył wrócić do ringu, czego nie zauważył zawodnik z Nowej Zelandii. El Patron zaatakował obu rywali i znów miał wszystko pod kontrolą. Ligero wykonał jednak ładną Hurricanranę na rodaku. Kolejnym krokiem luchadora był narożnik. Unimożliwić akcję wysokiego ryzyka chciał Travis Banks, który doskoczył do Ligero z punchami. Całe zamieszanie wykorzystał El Patron i wykonał Backstabber na oponencie będącym na drugiej linie. Na narożniku został jednak El Ligero, który zaatakował wykonując Splash na El Patrona. Alberto uniósł jednak kolana, akcja ta więc zakończyła się fiaskiem dla El Ligero. Alberto był gotowy do wykonania Superkicku, znów jednak przeszkodził Banks. Tempo walki przyspieszyło, bliski zwycięstwa był Travis, jednak El Patron przerwał liczenie. Chwilę później Armbar na Banksie zapiął Alberto. Akcję tą przerwał El Ligero z trzeciej liny, wykonując Splash. Pin! 1! 2! Kick Out! Było blisko! Publika? “Are you watching, are you watching, are you watching Vince McMahon?”. El Ligero chciał wykonać finisher na El Patronie, w zamian sam oberwał od Alberto, Superkicka. Travis Banks wyrzucił z ringu El Patrona i ruszył na El Ligero. Luchador sprytnie wykonał Roll-Up. Alberto nie zdążył wrócić do ringu! 1! 2! 3! El Ligero pierwszym WCPW Internet Championem!

Winner and NEW WCPW Internet Champion: El Ligero via pinfall (7:36)

Po walce do ringu wrócił Alberto El Patron i pogratulował zwycięscy.


Galę kończymy segmentem, w którym do biura Adama Pacittiego wchodzi Big Damo i prosi o kolejną szansę w WCPW. Damo spytał się GMa co może dla niego zrobić, chcąc działać w jego interesie. Pacitti powiedział, że ma pewien pomysł, jednak nie usłyszeliśmy o co chodzi, ponieważ Damo zamknął w tym momencie drzwi. Po chwili były WCPW Champion zadowolony wyszedł z pomieszczenia.


Na tym kończymy WCPW Loaded #12!